domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 21 Okt 2019 11:37

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Katero olje Fiat Bravo 1.9 8v
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 11:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Dokler je bil avto v garanciji sem ga vozil na pooblaščen servis, kjer so mu nalivali Castrol Magnatec Professional 10W 40. V navodilih piše Selenia WR 5W 40.
Sem malo zgubljen kaj naj nalivam? Kakšna je razlika med oljema, a ni 10W 40 mineralno, 5W 40 pa sintetično? Na servisu me je odrl s 14€ za l .
Gre za Fiat Bravo 1.9 8V Multijet.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Katero olje Fiat Bravo 1.9 8v
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 12:26 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Ljubljana
jurec napisal/-a:
Dokler je bil avto v garanciji sem ga vozil na pooblaščen servis, kjer so mu nalivali Castrol Magnatec Professional 10W 40. V navodilih piše Selenia WR 5W 40.
Sem malo zgubljen kaj naj nalivam? Kakšna je razlika med oljema, a ni 10W 40 mineralno, 5W 40 pa sintetično? Na servisu me je odrl s 14€ za l .
Gre za Fiat Bravo 1.9 8V Multijet.

10W-40 naj bi bilo polsintetično...po mojem mnenju neke škode ni, je pa vsekakor bolje upoštevati proizvajalčeva navodila in mislim da bi na pooblaščenem servisu morali to upoštevat. 14€ na liter, o ti mater, ja kam si ga pa to vozil? Saj je v redni prodaji liter tega olja ca. 7€/l, max. 10...? No, jaz bi ti priporoču recimo vsaj 5W-40 (npr. Motul 8100 v Eurotonu - akcija), zaradi boljšga hladnega zagona, poleg tega se z uporabo sint. olja manj nalaga svinjarija v motorju, boljše je mazanje, manjša je obraba materialov, ugodnejša je tudi poraba goriva itd. Tole temo si preberi: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... highlight=, je veliko zanimivega na temo olj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 15:56 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Domžale
JureC, jaz dobim WR-a po 11€ za liter ;)

Če pa servis delam, je pa 10€ liter ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 16:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Avtohiša Adria - cena olja, ki sem ga navedel, nekaj centov manj ko 14€(olje v rinfuzi, sem prepričan da iamjo 200% maržo).
Ko vprašaš, zakaj uporabljajo 10w40 namesto 5w40 te belo gledajo - kaj se pa ti vtikavaš :sick:
Na žalost sem iz konca Slovenije, kjer je to edini v bližini pooblaščeni servis, no zdaj ko je potekla garancija - se jih izogibam.

Sicer pa Castrola, ki ga navajam ne najdem v maloprodaji??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 16:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Domžalčan, hvala za info, za pol leta imam zdaj mir, vsekakor te kontaktiram.

Je pa zanimivo, avto sem kupil rabljen eno leto v AC v LJ in je imel tudi nalito Castrolovo olje? Sem mislil, da je za Fiat grupo Selenia predpisana??

Je pa hudič, majni serivisi ala Adria - en zaposlen, dela samo redne servise, diagnostika resnih zadev :068.gif: . Verajmem pa, da ta isti serviser doma fuša in se obnaša drugače... :039.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 17:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 40
Kraj: Kranj
Domzalcan napisal/-a:
JureC, jaz dobim WR-a po 11€ za liter ;)

Če pa servis delam, je pa 10€ liter ;)

oj, a dobiš lahko tudi WR 5/30 pa po koliko €

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 18:44 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Domžale
Bom jutri vprašal, pa ti javim ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2010 19:18 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Domzalcan napisal/-a:
Bom jutri vprašal, pa ti javim ;)

tnx

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 09:11 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 42
Kraj: Prlekija
Glede ustrezne uporabe olja je bilo že dosti napisanega.
Gremo po vrsti.
Olja 10w-40 so namenjena za temp. območje -15°C do +40°C. Gre za mineralna olja, ki pri dizelskih in ostalih motorjih zdržijo do 15.000km. Za daljše intervale menjave 20.000-30.000km so priporočena dodelana mineralna olja oz. sintetična olja. Nad 30.000km so razvita long-life olja.
Zanimivo, da so nemški proizvajalci intervale menjave olja 30.000 in 50.000km prepolovili, kjub vedno boljšim oljem. Audi vliva 5w-30 Aralovo olje, ki ga menjavajo na uradnih servisih na 15.000km, kjub temu, da piše v servisni knjigi 30.000km. Razlog je lahko tudi večji zaslužek na servisih.
Zakaj eni servisi vlivajo enega, drugi drugega. Fiat je imel prej pogodbo z Castrolom, zdaj pa z Selenio. In normalno, da zdaj vlivajo Selenio, ker jo dobijo tudi za svoje servise po ugodnejši ceni, strankam pa prodajajo po zasoljeni ceni.
Moje mnenje je da vlivaš v Bravota 1.9 8V olje sintetično 5w-40, narejeno za dizelske motorje.
Selenia WR je drago olje. Jaz vlivam in tudi prej uradni servis v Stolota 1.9 8V Castrol TXT softec 5w-40, razvito za Common Rail motorje. Ker se to olje poslavlja pa mislim vlivati SHELL ULTRA 5w-40 DIESEL.
Olje 5w-40 vlivam, ker ga vozim leto in zimo in nimam garažiranega avta, se pravi hladni štarti zjutraj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 15:32 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Blanik, hvala za izčrpnost.

Torej iz razprave sem zaključil, da se lahko vlivajo olja, ki izpolnjujeji standard FIAT 9.55535-M2, načeloma so to olja 5W 40.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 15:39 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kaj pa za 1.9 Jtd M 16v 110kw z DPF filtrom. A je vredu 0/30 ali mora biti 5/30

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 15:58 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 42
Kraj: Prlekija
Za vozila opremljena z filtrom sajastih delcev se priporočajo olja ki ustrezaju standardu. C3/C4 recimo.
A bencinski, B dizli,C-razvito olje za motorje z FAP filtrom.
Je pa drago in se malo keri odloča za to in kasneje se jočejo, ko morajo menjati ta filter.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 17:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 46
Jaz sem dal nazadnje Selenio WR 5-40, ki je tudi naveden v knjižici. Sedaj pa bom ob menjavi dal Selenio WR P.E. 5-30, ki je prav za avte z DPF jem. Ne bi pa dajal polsintetiko, da bom prišparal 10 EUR. Sploh v dizel motor, ki je dosti bolj obremenjen kot bencinar.

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 17:44 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
blanik napisal/-a:
Je pa drago in se malo keri odloča za to in kasneje se jočejo, ko morajo menjati ta filter.

Točno tako! Če je nekdo dal 20 jurčkov za avto, bo pa dal še tistih 80 EUR za olje vsakih 30k kilometrov. :D Drago je, ampak imaš ponavadi mir, če točiš, kar je proizvajalec predpisal. Ali pa prišparaš 30 EUR, pol se pa praskaš ali bo v redu ali ne bo v redu... :028.gif: Da se vam da ukvarjat s tem :038.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 19:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

blanik napisal/-a:
:028.gif: Da se vam da ukvarjat s tem :038.gif:

Nisi dobro prebral: šel sem na pooblaščeni servis in dobil neprimerno olje in plačal olje drago.

Zato pokroviteljski odnos ni na mestu. Ne šparam pri olju (in gumah ter žlajfih).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 19:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Niti ni bilo tako mišljeno. :) Sploh pa ni letelo nate, si bil namreč zadosti jasen. :D Drugi so imeli malenkost licitacije, zato je bil tisti :038.gif: pravzaprav mišljen kot - svaka čast, da se vam da s tem ukvarjat, meni osebno se namreč razlika v ceni ne zdi tako strašna, da bi temu posvečal posebno pozornost. Sem pa malo štorasto napisal - se strinjam. :026.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 19:46 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

sprejeto na znanje :029.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Okt 2010 20:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

No, sam menjam olje na vsakih 15000km, ne glede na znamko avta. Čez poletje sem imel Selenio 5W-30, danes sem pa naredil servis in nalil castrol EDGE 0W-30, ker se bliža zima in imam kar veliko mrzlih štartov. Pomoje bo ok :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010 08:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

jaz ga pa peljem k kavčiču vsako leto oz. na 15.000 km, mi zamenja olje in niti ne sprašujem katero, ker me ne zanima. bo že on vedel in mu zaupam ter se ne sekiram ali je polsintetično, sintetično ali pa jedilno zvezda :004.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2010 08:37 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
montezemolo napisal/-a:
jaz ga pa peljem k kavčiču vsako leto oz. na 15.000 km, mi zamenja olje in niti ne sprašujem katero, ker me ne zanima. bo že on vedel in mu zaupam ter se ne sekiram ali je polsintetično, sintetično ali pa jedilno zvezda :004.gif:

Se podpišem pod tole, drgač pa gre v ta motor olje selenia wr.

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: