domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 10 Dec 2019 11:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Poraba bravo multijet
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2010 14:16 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Helov, ali lahko za ta tip mašine 1.9 ali 1.6 napišete koliko znaša vaša poraba in koliko km naredite s polnim tankom, ter koliko % vozite po avtocesti, naselju, mestu.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2010 14:46 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 28
Kraj: Ljubljana
http://www.poraba.com/ :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2010 18:21 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Premalo vnosov je na tej strani, rabim čim več podatkov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2010 20:14 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Preshgain
poraba bo takšna, kakršen voznik si.
sam avto nima s porabo nič. vse je odvisno od pilota...

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Poraba bravo multijet
OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2010 20:26 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
schranzman napisal/-a:
Helov, ali lahko za ta tip mašine 1.9 ali 1.6 napišete koliko znaša vaša poraba in koliko km naredite s polnim tankom, ter koliko % vozite po avtocesti, naselju, mestu.

Lp

No, jaz ti bom pa vseeno malo več napisal. :D

Ker potovalnemu računalniku ni čisto za verjeti, praksa: večinoma mesto -650 km, mešano - 730 km, relacija - 860 km. V vseh primerih grem tankat takoj, ko posveti lučka za rezervo, takrat notri ostane še približno 10l nafte (spet iz prakse, ne po knjigi). Tank ima 58l (po knjigi), mašina pa je 1.9 16v 180KM, se pravi čipana 150-ka.

% in litre si pa sam računaj. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 11:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

schranzman napisal/-a:

Lp

Jst mam 1.6 105 KM, poraba glede na pot. rač. je zadnja 2 meseca 4,6 (najnižje do zdj), v povprečju pa sega od 4,8 - 5,1. Vožnje imam cca. 70 % avtocesta in ceste z omejitvijo 90 km/h, ostalo je mestna vožnja. Je pa res, da sem precej varčna voznica, avtocesta 120-140, ostalo pa tud skušam čim manj terat avto. Me pač "živcira", če je številka pri povprečni porabi za moje pojme previsoka :D in pol vozim bolj počasi in enakomerno, da se zniža (probavam jo spravt čim nižje :zeko: ). Naredim pa cca. 950 km z enim tankom. Pri porabi 4,6 sem pa z zadnjim tankom naredila 1040 km, sam je bil pa kazalček za gorivo res že čist na dnu :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 11:35 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Borovnica
zvezdica svaka čast :D... dej še mojga vsaj na 5 sprav :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 13:08 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 28
Kraj: Ljubljana
djz3l3 napisal/-a:
zvezdica svaka čast :D... dej še mojga vsaj na 5 sprav :D

se priporočam tut pr svojm :zeko:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 13:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

meni tolk porabi v 6. pri 80 km/h :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 14:53 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
zvezdica napisal/-a:
schranzman napisal/-a:

Lp

Jst mam 1.6 105 KM, poraba glede na pot. rač. je zadnja 2 meseca 4,6 (najnižje do zdj), v povprečju pa sega od 4,8 - 5,1. Vožnje imam cca. 70 % avtocesta in ceste z omejitvijo 90 km/h, ostalo je mestna vožnja. Je pa res, da sem precej varčna voznica, avtocesta 120-140, ostalo pa tud skušam čim manj terat avto. Me pač "živcira", če je številka pri povprečni porabi za moje pojme previsoka :D in pol vozim bolj počasi in enakomerno, da se zniža (probavam jo spravt čim nižje :zeko: ). Naredim pa cca. 950 km z enim tankom. Pri porabi 4,6 sem pa z zadnjim tankom naredila 1040 km, sam je bil pa kazalček za gorivo res že čist na dnu :)

Ne me razumet narobe, ampak upam, da namenjas prometu na cesti tudi toliko pozornosti kot displaycku za povprecno ali trenutno porabo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 16:44 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

gofra napisal/-a:
Ne me razumet narobe, ampak upam, da namenjas prometu na cesti tudi toliko pozornosti kot displaycku za povprecno ali trenutno porabo...

Se strinjam! In da še dodam: in upam, da to ne pomeni speljevanje izpred semaforja s tako hitrostjo, da še 2km kasneje ne prileze do omejitve.

Za porabo pa drugače - svaka čast! :039.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Sep 2010 21:18 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Brez skrbi, dobro spremljam promet in ne gledam skoz na displej :) Naštiman imam, da mi kaže trenutno porabo, tako da povprečno pogledam, če stojim na semaforju, koga čakam, ko pridem domov, med vožnjo pa ne. Včasih imam cel tank 4,6, drugič 5,1, ne travmiram zarad tega, ampak mi je pa všeč čim nižja cifra. Pa tud to ne pomeni, da speljujem prou počasi, še posebej če je kdo za mano. Je pa res, da ponavadi prestavljam pri nizkih obratih, čim manj hitro pospešujem in bremzam, pač skušam vozit čim bolj enakomerno :D Če kdaj vozim hitrej pa se poraba dvigne, drugič vozim 120 po avtocesti (pa da se ne bo kdo spraševal - se takoj umaknem hitrejšim na prehitevalnem, če je možnost :fu: ).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2010 15:09 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 42
Kraj: Prlekija
Tudi sam se oziram za novim brovotom 1.6 multijet 105PS. Same pohvale berem glede motorizacije, ki dosega normo EURO5. Vzdrževanje pa celo nižje kot pri motoru 1.9multijet.
Berem komentarje glede porabe in garantiram, da je možno porabo še oklestiti pri gospodični zvezdici.
Sam vozim podobne relacije in dosegam z mojim stilotom 1.9JTD porabo 3,9L, pri 11 let stari tehnologiji motorja.
Rabim še novega bravota in najmanj 1 teden, da preštudiram temperament bravota 1.6multijet.
Žal noben avtosalon ne ponuja testnega.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2010 15:42 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Novo mesto
Mi mamo 1.6 multijet 120PS in stroj je res varčen pa tut dobr "cukne".

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2010 18:15 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Še enkrat čestitam in Zvezdici in Blaniku. Imam pa še eno vprašanje: a je to poraba po potovalnemu računalniku? Ponavadi ni čisto res to, tako kot števec za hitrost (samo da ta kaže več kot voziš :) ) Edina realna cifra je, če najprej veš prostornino tanka, pogledaš koliko od tega si porabil in izračunaš litre. Tudi meni je že na potovalcu pisalo povprečje 4,8l, ampak to ni niti približno tako. :015.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2010 18:51 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Maribor - Ptuj (vmes)
Najlažje je da natankaš polnega(dokler ne šklocne in izklopi), nardiš 100km in ponoviš postopek na pumpi.

To je vrjetno dokaj natančno, za potovalne računalnike vsi vemo da je nekaj odstopanja, kar pa tudi ni tako veliko.

Za takšno porabo pa res kapo dol.

lp D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Sep 2010 21:54 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jst mam tolk po potovalnem računalniku. Z dejansko porabo se mi pa ne da ukvarjat, ker nisem tolk tehnične sorte :D Zame je tud z odstopanji še zmer dost nizka oz. je poraba ugodnejša zame, kot je bila prej pri puntotu, kar je bil tud eden glavnih faktorjev (nizka poraba) pri nakupu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2010 08:32 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 42
Kraj: Prlekija
Preverjeno.
887 km prevoženih z 34,36L. Računalnik pa kaže 3,9L. Povprečna hitrost 63km/h.
Ne moreš kar tako dosegati rekorde. Spremljal sem nemško motorevijo več let, kjer so testirali različne avte in dajali navodila za varčno vožnjo.
Tu so tudi redni servisi vozila. Sem dokazal, da je 40.000km za menjavo zračnega filtra (fiat servis) preveč in ga menjam na 30.000km. Avto je bolj odziven in s tem tudi nižja poraba.
So še druge stvari, ki jih nebi razkrivo.

Sem reko prodajalci, da ne kupim prej avta preden mi ne dokaže,da bom dosego nižjo porabo. Nima testnega in on bi nekaj prodal na pamet.
Tako, da bom kar lepo še ostal pri svojem.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2010 11:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Poraba Bravo 1.9 120 KM - povprečje po prevoženih 50.000 km je 5,8 l
z načimnom vožnje:
če je 1 penzo vožnja
če je 5 ultra športna vožnja
sam vozim stil vožnje 3,5.
To pomeni na avtocesti max 150 km/h, po lokalnih v glavnem po omejitvah, speljevanje- da si nemoteč do drugih!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Okt 2010 15:26 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

sam še vedno nism zasledu kolk točn pije 1.9 150HP dizl...?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 56 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: