domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Poliglob
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 20 Jan 2022 21:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Ogrevanje zadnjega stekla
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2022 01:48 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom

Živjo,

vprašal bi glede omenjene zadeve in sicer kako je v primeru da je zadeva neprestano prižgana, saj je zadnjih par mesecev res nepogrešljiva predvsem zjutraj in zvečer, v zadnjih dneh pa res celi dan. Ker se res veliko vozim naokoli in imam zadevo jasno stalno prižgano mi nekateri pravijo da je to res nepotrebno oziroma nepriporočljivo čes da je zadeva ogromen porabnik in da s tem praznim akumulator in obremenjujem akumulator. Mar je to res?
Danes sem se recimo peljal na relaciji Ljubljana-Maribor in zadeva je odlično opravljala svoje delo, saj bi imel res zarošeno zadnje steklo in ogledala, da o tem kako pride zadeva prav ko nas je več v vozilu.

Kakšna so kaj vaša priporočila in izkušnje?

Hvala za pomoč in nasvete

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ogrevanje zadnjega stekla
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2022 21:11 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 48
Kraj: Vodice
Ne vem kako ima narejeno Punto, pri mojem 500L se po določenem času gretje samo izklopi.
Drugače pa, ja, je potratnik energije, ampak če ti alternator normalno fila, ni popolnoma nobenega problema.

Zadnjič spremenil B.I.S.H.O.P., dne 08 Jan 2022 01:10, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Ogrevanje zadnjega stekla
OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2022 21:51 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom

Ja, na Punto I in II zadeva nima avtomatskega releja oziroma časovnega delovanja katerega omenjaš.
Mimogrede, sicer ni Fiat, ampak na drugem avtu, Daewoo Leganza letnik 2001, mi zadevo avtomatsko izklopi po 30 minutah.
Zadevo imam prižgano oziroma vklopljeno v kolikor jo potrebujem za čas vožnje in glede na vremenske razmere. Jasno si pa občasno pomagam tudi s klimo.
Žal nimamo vsi take sreče da imamo vozilo garažirano oziroma vsaj pod nadstreškom.
Pa tudi če se nas pelje več skupaj se zadeva hitro zarosi ker je zelo majhen prostor ; se nas je enkrat z mojim prvim avtom, Fiat Tempra 2.0, peljalo 5 in zadeva je prišla zelo prav so se stekla zelo hitro zarosila, pa čeprav je bilo to poleti in ponoči, ampak dihanje, potenje, vlaga in ostale mešanice v ozračju in majhnem prostoru naredijo svoje.
Pa tudi pri večini vozil, tudi pri tej Tempri kot tudi pri večini Daewoo-jev se hkrati vklopi gretje in odroševanje ogledal kar zna priti zelo prav tudi pri močnem nalivu ter ko je potrebno menjavati pasove, s tem pa seveda odpadeta naprezanje in odpiranje oken s čimer teče voda v vozilo.
Drugače pa jaz ne vidim težav v kolikor sta akumulator in alternator izpravna.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 3 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: