domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • WithCar
  • A2R
  • Orange Audio

Danes je 12 Nov 2019 21:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Punto 2 motor se ne segreje
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2011 14:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: med KP in GO
Zdravo

Po dolgem času spet jaz. Gre za Punto mk2 1,4 16V 150.000km. Po mojem mnenju je delovna temperatura motorja prenizka, tudi po 30 km vožnje.
Števec za temperaturo doseže samo 1/4, vendar po mojih izkušnjah (sicer z motorjem 1,2l) bi se motor moral segreti na 1/2.
Enkrat se je pojavila celo rdeča lučka za motor. :meneni: Hladilne tekočine je dovolj in avto je redno servisiran.

Sorodnik je opisal podobno težavo in rešitev je bila prezračitev hladilnega sistema.

Hvala za pomoč
LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2011 14:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Sorško polje
termostat

če bi mel zrak v sistemu bi se prej pregreval kot premalo segrel

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Apr 2011 19:12 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Ljubljana
termostat!

Zadnjič spremenil mkonci, dne 16 Apr 2011 08:03, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2011 06:39 
Odsoten
1.2 16v
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Stajerska
Termostat riknil menda, pa skoz voda šiba. Ni lih neki strošek.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Apr 2011 12:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: med KP in GO
Evo, včeraj se motor spet ni dovolj segrel. Vozil sem 110 - 120km/h po avtocesti, na razdalji 80 km in delovna temperatura je parkrat dosegla le polovico skale. Po mestu se segreje samo do 1/4.

To se je prejšnje leto dogajalo z Unotom 1,0 fire. Menjal sem termostat in rezultati niso bili nič boljši. j... :neodločn:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Apr 2011 09:11 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo. jah men se je isto dogajalo pa je bla dihtunga na glavi in pocen hladilnik(spodej zelo malo), smo zamenjali in je delal naprej normalno. Lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Punto 2 motor se ne segreje
OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2013 20:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 25
Kraj: Lj okolica
Da si sposodim temo :)

Mene pa zanima ali res gretje v avtomobilu res vzame toliko moči, da se motor ne segreje na delovno temperaturo.

Namreč moj mlinček se po 15 kilometrih ne segreje na pravo temperaturo, največ pride do ~80 stopinj, gretje na max in ventilator na 1. Cagar pri nizkih hitrostih oziroma, ko stojim na miru pade malo. Greje kot pri norcih normalno. Čim izklopim gretje kazalec prileze na 90 stopinj.

Kaj bi lahko bilo?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2013 21:04 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Kranj
Tut moj dizel 1.3 se mi zdi da rabi celo večnost da se orgreje na delovno temperaturo cca. 15 km po avtocesti. Ko se že ogreje pa pridem na cestninsko postajo kjer zaviram z motorjem kakih 500m in kazalec pade za 1/3 ter se potem spet počasi ogreva.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2013 23:16 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 46
Kraj: Vodice
matey18 napisal/-a:
Tut moj dizel 1.3 se mi zdi da rabi celo večnost da se orgreje na delovno temperaturo cca. 15 km po avtocesti. Ko se že ogreje pa pridem na cestninsko postajo kjer zaviram z motorjem kakih 500m in kazalec pade za 1/3 ter se potem spet počasi ogreva.

Nekaj podobnega je bilo pri moji Musi. Z menjavo termostata je ta problem rešen. Cager pribit na 90°C.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Jan 2013 23:24 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Sparky ti maš 60 konjskega bencinarja a ne?? Ta bi moral po petih kilometrih stat na 90 stopinjah in se nikamor več premikat.dizel pa rabi malo več časa,sam ko je enkrat tam tud ne sme kar padat pa se dvigovat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2013 09:05 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Ja tako je ja Čare, na sredino se premakne le, ko preklopim na hladen zrak...Kaj bo v tem primeru potrebno menjati? termostat?

L.p

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2013 20:19 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Zjutraj sem imel nastavljeno na hladen zrak in se je segrel po 15 kilometrih, ko sem parkiral.

Ko sem se peljal domov je temperaturi uspelo prilesti le do 80 stopinj, ko sem se ustavil se spet počasi malo padla:

Pošlatal sem tudi cevi hladilnika, obe sta bili topli, da se jih je lahko držalo le spodnja je imela kakšno stopinjo manj,

Evo največja temperatura
Slika

Torej kdo je glavni osumljenec? :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2013 20:21 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Termostat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Jan 2013 21:31 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Cevi pošlataj preden pride na sredino tam nekje pri 1/4 polja.Če sta obe topli potem nimaš več kaj študirat in je sigurno termosta,sicer pa če se ti je brez gretja segreval 15 km je itak to to.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2013 01:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
Ma to se more ogret na polovico v parih km, tako kot je reku Čare.

Isto se je meni dogajalo.
glej:
http://www.fiat-klub.si/forum/viewtopic.php?f=7&t=22342

Menjaj termostat. Lahko narediš sam (če so gor original objemke ne pozabi kupit novih - 2 kom - ena za cev na sovoznikovi strani od hladilnika pri motorju (tam boš izpustil hladilno tekočino in jo lovil v lavor) in eno pri termostatu). Ne preveč zategovat matic, da ne pobereš navojev, ker je vse skup bolj tko-tko (po italijansko). Zalaufaj, dobro preluftraj.

Počas pa z občutkom. :)

Pol urce dela, brez piva.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2013 10:13 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Čare napisal/-a:
Cevi pošlataj preden pride na sredino tam nekje pri 1/4 polja.Če sta obe topli potem nimaš več kaj študirat in je sigurno termosta,sicer pa če se ti je brez gretja segreval 15 km je itak to to.

Sem se dotaknil obeh cevi in sta bile obe mlačni :)

Siskar hvala ti za tole temo, bom res menjal termostat zgleda :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2014 19:22 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ker imam podobne težave, bom kar obudil tole temo.

Imam punta mk2 1.2 60 8v, letnik 2000. Lastnik sem od 2006 in vedno, ko se je motor segrel na delovno temperaturo, je kazalec temp.hladilne tekočine zlezel in obstal na polovici merilne skale. Zadnje čase pa opažam, da je temperatura med obratovanjem začela nihati.

Opazil sem sledeče simptome:
- Kazalec se med vožnjo sprva povzpne do polovice. Če se npr. ustavim na semaforju, se po vnovičnem speljevanju temperatura spusti nekje do četrtine, nato pa znova zraste na polovico.
- Po npr. 30 minutni vožnji po avtocesti (v tem času je kazalec normalno na polovici) zapustim avtocesto, se ustavim npr. na semaforju, speljem in spet opazim rahel padec temperature.
- Enako se mi je pred dnevi zgodilo celo ob vožnji v klanec. Štartal sem s hladnim motorjem in v petih kilometrih pridobil kakšnih 300 višinskih metrov. Temperatura je normalno naraščala skoraj do polovice, nato pa se je ob vožnji v klanec (!?) spustila do četrtine in spet začela naraščati. Imel sem vključeno gretje (na max, ventilator na 1), toplo pa je začelo pihati šele po omenjenem prvem padcu temperature.
- Ko je hladilna tekočina ohlajena, je njen nivo pod minimumom na ekspanzijski posodi. Če jo dolijem in je njen nivo v hladnem stanju tam, kjer mora biti (med min in max), se v segretem stanju dvigne do vrha in uhaja izven ekspanzijske posode.
- Zdi se mi, da gretje normalno funkcionira samo med vožnjo, če avto stoji na mestu, piha hladno ali pa dokaj mlačno.
- Danes sem naredil en kratek testni krog. Ko se je temperatura dvignila šele na četrtino, sem se vrnil domov in na mestu počakal, da je kazalec zrasel na polovico. Gretje ni funkcioniralo (pihalo je hladno), segreta je bila samo zgornja cev, ki vodi v ekspanzijsko, spodnja pa ne. Opazil sem tudi, da se je nivo hladilne tekočine v ekspanzijski posodi znižal (na polovici med min-max), glede na nivo ob zagonu motorja (malo pod max).

Sam imam na sumu termostat, ki je bil pred nekaj leti že menjan, ker je ostal zaprt in je temperatura narasla preko polovice. Upam, da sem bil dovolj izčrpen. :) Kakšna so vaša mnenja?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Dec 2014 20:49 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Meni je puščal oring cevi, ki pride na "hrbtno" stran vodne črpalke. Počasi je zmanjkovalo vode, kazalec je začel nihat, vsak teden bolj. Pihalo je hladno...

Preveri to cev, če od spredaj pogledaš, je levo od izpušnega kolektorja. Nanj pride ena cev iz hladilnika, en del kovinske cevi pa gre spodaj pod izpušnim kolektorjem. Tam malo pošlataj, če slučajno kaj rosi....

Probaj še odzračiti sistem, lahko da imaš zračni mehur v sistemu. Jaz sem ga imel, pa tudi ni grelo (no saj to je logično :) )

Oring sicer ni drag, je pa malce tečno zamenjat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Dec 2014 18:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

andsmo napisal/-a:
Ker imam podobne težave, bom kar obudil tole temo.

Imam punta mk2 1.2 60 8v, letnik 2000. Lastnik sem od 2006 in vedno, ko se je motor segrel na delovno temperaturo, je kazalec temp.hladilne tekočine zlezel in obstal na polovici merilne skale. Zadnje čase pa opažam, da je temperatura med obratovanjem začela nihati.

Opazil sem sledeče simptome:
- Kazalec se med vožnjo sprva povzpne do polovice. Če se npr. ustavim na semaforju, se po vnovičnem speljevanju temperatura spusti nekje do četrtine, nato pa znova zraste na polovico.
- Po npr. 30 minutni vožnji po avtocesti (v tem času je kazalec normalno na polovici) zapustim avtocesto, se ustavim npr. na semaforju, speljem in spet opazim rahel padec temperature.
- Enako se mi je pred dnevi zgodilo celo ob vožnji v klanec. Štartal sem s hladnim motorjem in v petih kilometrih pridobil kakšnih 300 višinskih metrov. Temperatura je normalno naraščala skoraj do polovice, nato pa se je ob vožnji v klanec (!?) spustila do četrtine in spet začela naraščati. Imel sem vključeno gretje (na max, ventilator na 1), toplo pa je začelo pihati šele po omenjenem prvem padcu temperature.
- Ko je hladilna tekočina ohlajena, je njen nivo pod minimumom na ekspanzijski posodi. Če jo dolijem in je njen nivo v hladnem stanju tam, kjer mora biti (med min in max), se v segretem stanju dvigne do vrha in uhaja izven ekspanzijske posode.
- Zdi se mi, da gretje normalno funkcionira samo med vožnjo, če avto stoji na mestu, piha hladno ali pa dokaj mlačno.
- Danes sem naredil en kratek testni krog. Ko se je temperatura dvignila šele na četrtino, sem se vrnil domov in na mestu počakal, da je kazalec zrasel na polovico. Gretje ni funkcioniralo (pihalo je hladno), segreta je bila samo zgornja cev, ki vodi v ekspanzijsko, spodnja pa ne. Opazil sem tudi, da se je nivo hladilne tekočine v ekspanzijski posodi znižal (na polovici med min-max), glede na nivo ob zagonu motorja (malo pod max).

Sam imam na sumu termostat, ki je bil pred nekaj leti že menjan, ker je ostal zaprt in je temperatura narasla preko polovice. Upam, da sem bil dovolj izčrpen. :) Kakšna so vaša mnenja?

če piha mrzlo imaš zrak v sistemu, te avte je zlo težko razpihat zraka, nalij antifriza do vrha hladilnika in odpri ventil na cevi za mašino, slišal boš da gre ven zrak, nivo antifriza bo padel, zapri ventil, dolij antifriz do vrha in zopet odpri ventil dokler ne priteče tekočina ven, potem čez isti ventil spusti antifriz do max in zašravfaj pokrov hladilnika
Potem vžgi avto in če boš slišal da se nekaj pretaka je zrak še vedno prisoten, tudi med vožnjo ti bo nihal kazalec za temperaturo če je notri zrak, drugače mora biti kazalec temperature vedno na sredini ko se avto segreje, drugače je termostat slab

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Sep 2015 14:52 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

4. januarja 2013 sem pisal v to temo glede termostata, da se ne segreje na 90 stopinj in termostat sem potem zamenjal in je se je do pred nekaj dni avto normalno segrel. Zdaj ko so zunaj malo hladnejše temperature se mi res počasi segreva in sicer na 90 zleze po 7ih kilometrih kljub temu, da so hitrosti od 50 do 100km/h.

Termostat, ki sem ga takrat kupil je neoriginal je bil 30€ cenejši od originala in ker zgradba ni nič posebnega sem si rekel, da je vse isti drek. Kaj pravite bi lahko termostat crknil spet? Grem po original zdaj

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 24 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: