domov
  • Fiat Klub
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 15 Avg 2020 01:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Težava - Klimatska naprava - punto 1.2 16v 2005
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2020 11:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdrav!

Ko prižgem klimo, dela odlično. Potem se vozim nekaj časa recimo 30 min - 60 min in klima postaja vedno šibkejša. Po kakšni uri komaj kaj še hladi. Opazil sem tudi, da tu pa tam pripiha kakšna kapljica vode iz sistema v kabino. Lani se mi je dogajalo, da je po nekaj časa začela pihati ven megla/para.

Zamenjal sem filter kabine. Prej je bil tisti mali v ohišju plastike. Sedaj je vstavljen veliki, si predstavljam da omogoča večji/lažji pretok zraka. Sedaj se zgoraj omenjeni oblak/megla/para ne pojavlja, se pa še vedno pripiha kakšna kapljica ven.

Ko avto pustim malo stati, kake pol ure. Spet dela super, in gre spet počasi na slabše.

Kaj naj naredim? Rad bi da klimatska naprava deluje konstantno, ne da s časom opeša.

Je morda kaj za odmašiti? Je možno da se tista voda ne odteka pod avtom kot bi se morala? Če je to, kje naj kaj odmašim?

Neka komponenta sem videl se imenuje sušilec klime? Kaj točno dela ta? Je morda težava v tem?

V naprej se zahvaljujem za pomoč.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Težava - Klimatska naprava - punto 1.2 16v 2005
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2020 12:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Še to, piha dovolj, pretok zraka je super, vendar s časoma se temperatura pihajajočega zraka dvigne.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2020 10:31 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Sorško polje
Je dovolj plina, kdaj si nazadnje polnil klimo? Tudi sušilec je pametno menjati vsake toliko časa, vendar to redko kdo dela.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2020 10:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ker zneraj prve pol ure vedno dela tako močno, da kar zebe, bi rekel da je plina dovolj, sicer je pa že dolgo od polnenja. Bi lahko vseeno bilo premalo plina?

Malo sem še bral, sušilec naj bi pobiral vlago le iz plina, ne iz zraka, ki gre v kabino, torej to odpade.

Morda kdo ve, kako se odmaši odtok vode ki prihaja iz klime? Pod avtom sem sicer našel luknjico iz katere curlja, nahaja se na sovoznikovi strani, vendar od spodaj je ne morem odmašiti, če sploh je kaj zamašeno, se da do tega odtoka kako priti od znotraj?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Avg 2020 17:23 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 58
bizmuto napisal/-a:
Ker zneraj prve pol ure vedno dela tako močno, da kar zebe, bi rekel da je plina dovolj, sicer je pa že dolgo od polnenja. Bi lahko vseeno bilo premalo plina?

Malo sem še bral, sušilec naj bi pobiral vlago le iz plina, ne iz zraka, ki gre v kabino, torej to odpade.

Morda kdo ve, kako se odmaši odtok vode ki prihaja iz klime? Pod avtom sem sicer našel luknjico iz katere curlja, nahaja se na sovoznikovi strani, vendar od spodaj je ne morem odmašiti, če sploh je kaj zamašeno, se da do tega odtoka kako priti od znotraj?

Vse kar rabiš je iti dobremu mehanikarju,kateri servisira tudi klime.
Če si blizu Ljubljane,pojdi na Ižansko h Kavčiču.
Tle ugibati je škoda časa.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: