domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Orange Audio

Danes je 20 Sep 2019 20:32

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Vžigalna tuljava
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 19:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni.

Ravno sem delal velik servis pri svojem mehaniku (Bravo 1.4 tjet 120KM). Avto sicer še nima veliko prevoženih (64000), a sem vse potrebne zadeve menjal zaradi let (letnik 2008). Torej, menjano je bilo vse, kar se opravi na velikem servisu razen svečk (verjetno so še prve)...tukaj pa nastane problem. Ko je mehanik želel sneti vžigalne tuljave, jih ni mogel, kot bi se zaradi vročine zalepile, ali stisnile svečko. Če bi vlekel še z večjo silo, bi verjetno uničil vžigalno tuljavo, ki ni ravno poceni (30€ +).

Zanima me, ali je še kdo imel podoben problem in kako ga je mogoče rešiti, da se tuljava ne uniči. :019.gif:

lp.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Vžigalna tuljava
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 20:41 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: radeče
svečka ngk 9,9e/kos......menjano se na 30k km
tuljava ngk 25e/kos
beru 26e/kos

to se pravi za 145e maš vse novo....ni neki dnar 2tanka benza
jst sm to lani menu na 115k km

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 20:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

meni je skos na prvem cilindru bil problem...prvič sm menu svečke pa je blo ravno 10k km mir....potlej me je pa razpizdl pa sm menu komplet.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 20:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja, svečke že imam kupljene. Seveda ne bi rad vsega menjal, če ni potrebe. Zato bi tudi rad izvedel za način, če ga kdo pozna, kako odstranit vžigalno tuljavo, ne da bi jo uničil. Je majster kar močno potegnil, pa se ni vdala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 21:05 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

nevem kaj bi jo sploh lahko držalo...vzmet je na zgornjem delu svečke....to je to, ko maš tuljavo odhaklano iz konektorja

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 21:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Bosty_23 napisal/-a:
nevem kaj bi jo sploh lahko držalo...vzmet je na zgornjem delu svečke....to je to, ko maš tuljavo odhaklano iz konektorja

Nevem. Bi bilo mogoče, da bi se ''zalimala'' zaradi višje temperature...? Pojma nimam

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 22:06 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

pa sta jo odvijačla?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 22:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sem sem eno zlomil na konektorju, ker dobi iz kolekteoja in turbine vso "vrocino" in mi je tam kjer pride konektor dobesedno ostala v roki. Tako da previdno pri demontazi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 22:43 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Preshgain
To, da se vžigalna tuljava deformira ni redkost. Najpogosteje zaradi neustreznih materialov. IN glede na življenjsko dobo je zmagovalec VAG grupa, kjer je povprečna življenjska doba tuljav 26k km. Pustimo ob strani tudi nove težave z 1,8 in 2,0 TFSI motorji in poraba olja 2,5l/1000km (ja, tisoč). Se jim obetajo nove tožbe...

Tuljave zate niti niso drage. Zamenjaj pa je. Za mojo kočijo so bile skoraj 200€/kos, jih je pa 5... :škrbina:

Se pa največkrat deformirajo pri stiku s svečko, tako da razpad tuljave je neizogiben.

Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2017 22:50 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja, to je tudi mehanik omenjal...zaradi vročine. Očitno bo potrebno raskirat in tisto uničeno (če) pač zamenjat. Sploh če je tako slaba kot te na slikah. Upam, da se vsaj kakšna reši.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2017 09:42 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Zaćne se nekako takole: slab material uporabljen pri izdelavi-->toplotna obremenitev tuljave-->tuljava začne prebijati-->rezultat je na slikah

V SLO nihče nima naprave, s katero se preverja/testira vžigalne tuljave.

Če si pameten, boš menjal vse vžigalne tuljave naenkrat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2017 10:09 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Trbowle
Jaz sem pri fiatu 1.4 16V ( s podobnimi tuljavami) menjal vsako posebej.

- Prvo na hrvaškem, ker sem bil ravno na dopustu in sem se pol poti do dopusta vozil z cukajočim avtom, brez neke moči, tako da sem po avtocesti vozil največ 110km/h.

- Drugo na povsem drugem koncu slovenije, ker mi je crknila ravno ko sem šel za vikend v Moravske toplice, ker sem se bal vozit po AC, sem šel raje po stari cesti, kjer sem se do doma vozil kar 2x dlje, seveda s cukajočim avtom brez neke prave moči.

- Tretjo ksreči doma, mi je crknila ravno, ko sem šel h tašči na župico v soboto ob 1h ko se vse trgovine zaprejo. Tako da sem potem cel vikend nekako s cukajočim avtom peljal taščo še v šoping (60km) zopet cukajoče in matranje avta.

- Četrto preventivno ker sem jo ravno dobil ceneje od nekoga s foruma.

Vse to pa se je zgodilo v roku 3 tisoč kilometrov ;)
Prva je crknila 5. 7. 2015 @ 116.000km (40€ - Valeo), druga 4. 8. 2015 @ 117.000km (42€ - Hoffer), tretja 15. 8. 2015 @ 117.500 (45€ - Magneti Marelli) četrta pa 19. 9. 2015 @119.000km (30€ - Beru 2nd hand)...

Tako da ja, mogoče je nekaj na temu da menjaš vse hkrati :D
Ena sicer ni pretirano draga (no ni pa poceni) ampak ko daš pa ×4 pa ni več ravno runda v gostilni...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2017 12:22 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Damijan napisal/-a:
Zaćne se nekako takole: slab material uporabljen pri izdelavi-->toplotna obremenitev tuljave-->tuljava začne prebijati-->rezultat je na slikah

V SLO nihče nima naprave, s katero se preverja/testira vžigalne tuljave.

Če si pameten, boš menjal vse vžigalne tuljave naenkrat.

Ja, mogoče bom pa res še to raskiral potem. Sem našel na eni strani tuljave od ngkja za dobrih 23 €. Pomoje z njimi ne bi smel zgrešit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2017 12:33 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Iz moje teme glede tuljav...

Damijan napisal/-a:
... Od lani sem tudi testiral in menjaval vžigalne tuljave. Ja, pri nas nihče ne premore naprave za testiranje vžigalnih tuljav. Na koncu ugotovil, da so bile celo 3 čisto izčrpane in sem kupil nove. Za sigurno. Iskal sem NGK in ugotovil, da tudi to ni več to. Vse prihaja iz turčije, mogoče naletiš na kaj, kar je iz francije. Sem hotel prešaltati na boš, kar je tudi original vgrajeno, vendar zopet presenečenje, da je skoraj vse iz indije. Sem tudi izvedel ,da so bile najboljše boševe tuljave tiste, ki jih je delala naša Iskra. Vsi pa so mi rekli, da je Meat&Doria kvalitetno in niso še imeli težav po montaži. Sem (še vedno) velik skeptik, ampak sem kupil in zaenkrat lahko samo trkam na les! S tem proizvajalcem imam samo eno izkušnjo z lambda sondo pri mojem ceglu. In če bodo vžigalne tuljave delovale tako kot lambda na ceglu, bom zadovoljen. ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2017 13:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Aha, hvala. Ja, verjetno težko veš od kod je, sploh če kupuješ preko spleta. Ampak verjetno, bi vseeno morali veljati neki kakovostni standardi, ne glede na to, kje je bil izdelek narejen. Ali pač ne?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2017 11:07 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Velja samo standard, da je narejeno poceni, kolikor se le da in da lahko prodam drago, da se ti zmeša. Ergo, da imam 10000% profit...

Si že kaj rešil?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Feb 2017 12:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Trenutno sem na dopustu, ampak sem naročil kar štiri od ngk za 24€. Cena enakih pri eurotonu 60€ + (enaka kataloška). Pomoje bi morale opravit svoje delo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2017 21:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Evo, ko je mehanik ponovno (bolje) pogledal, je ugotovil, da tuljave vseeno iso fuč. Žal malo prepozno, saj sem nove že naročil in prejel... Tako da, če kdo potrebuje NGK vžigalne tuljave (4 komade), jih prodajam. 120€ za vse štiri. Bolj ugodno se jih pri nas verjetno ne da dobit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2017 17:12 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

rojcek napisal/-a:
Evo, ko je mehanik ponovno (bolje) pogledal, je ugotovil, da tuljave vseeno iso fuč. Žal malo prepozno, saj sem nove že naročil in prejel... Tako da, če kdo potrebuje NGK vžigalne tuljave (4 komade), jih prodajam. 120€ za vse štiri. Bolj ugodno se jih pri nas verjetno ne da dobit.

Trenutna cena tuljavc NGK je 22.82E/kos z dostavo na dom

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2017 17:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Bosty_23 napisal/-a:
rojcek napisal/-a:

Trenutna cena tuljavc NGK je 22.82E/kos z dostavo na dom

A res? Kje si pa to našel? Sem preiskal vse trgovine z avtodeli v mojem koncu (zagotovo šest trgovin) in jih ni bilo nikjer pod 32€.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 23 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: