domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 16 Dec 2019 07:11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Bravo 1.6 multijet - cukanje motorja!
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 10:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Živjo,
zadnje čase se na mojem Fiat Bravu 1.6 multijet 120 KS, lenik 2009 med vožnjo dogaja, da motor pri določenih obratih pocuka, zgodi se, kot bi za delček sekunde izgubil moč, potem pa deluje normalno naprej. To se dogaja pri nekje 1800 in 2100 obratih, običajno pri pospeševanju s cca 3/4 plina.

Avto pri drugih obratih deluje normalno. Servisiran je redno, tudi regeneracija se izvede redno.

Kakšna ideja, kaj bi lahko bilo narobe?
Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Bravo 1.6 multijet - cukanje motorja!
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 12:29 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Verjetno gre za nihanje tlaka na turbini. Bi bilo za pogledat če je vakumski ventil, ki regulira lopatice na turbini OK.

Za bolj točno analizo bi pa moral narediti diagnostiko...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 12:59 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
Pri meni se isto dogaja, sicer pri okoli 1500 obratih. Kavčič ni ugotovil vzroka, je pa očistil senzor pretoka zraka in je bilo za nekaj deset kilometrov ok, nato pa se je spet pojavilo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 14:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

To kar opisuješ ti se tudi meni občasno dogaja med 1800 - 2300 pri veliki obremenitvi... vozi tja do 2k obratov pa bo vse kull... oz. ne obremenjuj pa tiši preveč ... mam isto 1.6 multijeta in 2009 letnik....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 14:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Maxlp napisal/-a:
Pri meni se isto dogaja, sicer pri okoli 1500 obratih. Kavčič ni ugotovil vzroka, je pa očistil senzor pretoka zraka in je bilo za nekaj deset kilometrov ok, nato pa se je spet pojavilo.

Torej ni rešil vzroka... meni to dela vsake tolko časa pri vlki nenadni ali 3|4 obremenitvi... kot da bi turbina zgubla moč.. kr turbolunkje ni na 2000 obratih....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 14:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Avto je na splošno kljub 237000 km odličen, nimam pripomb čez njega, vendar je tole cukanje stvar, ki me zelo moti.
Maxlp napisal/-a:

Avto je bil pred cca. 3000 km priklopljen na tester, takrat ni bilo prikazanih napak. Doma imamo Lancio Delto 2013 Platino z istim motorjem - ali lahko za test MAF senzor prestavim z Lancie na Bravo? Ali bi bile kakšne posledice?
AndrejX napisal/-a:
To kar opisuješ ti se tudi meni občasno dogaja med 1800 - 2300 pri veliki obremenitvi... vozi tja do 2k obratov pa bo vse kull... oz. ne obremenjuj pa tiši preveč ... mam isto 1.6 multijeta in 2009 letnik....

Vozim se večinoma po AC - vsak dan do LJ v službo. Avta pretirano ne obremenjujem, vozim okrog 130 na tempomat - cca. 2300 rpm. Ne predstavljam si, da bi ves čas vozil 110 km/h pri 2000 obratih :škrbina:. Napako je treba odpraviti, tako ali drugače :).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 15:05 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Če bosta hotela vsaj približno ugotovit bo treba naredit kako temeljito diagnostiko, ne samo pogledat če so napake v računalniku.

Treba je med vožnjo spremljati parametre vbrizga in preveriti če so številke prave. Lahko prideta do mene, pa gremo na en test drive.

Seveda je veliko lažje če znaš napako replicirat na testni vožnji, drugače bo težko ugotovit.

Sem pa skoraj siguren da gre za nihanje tlaka turbine. Ko pospešiš turbina na začetku da preveč pritiska, potem pa računalnik zbije pritisk dol in pade pod željeno vrednost, takrat se potem čuti kot da avto kako sekundo nima prave moči. Ko pritisk spet naraste nazaj pa vleče OK.
Ponavadi je za to kriva regulacija tlaka na turbini. To je pri 120HP motorju realizirano z vakumskim ventilom. Ta ventil se zapaca in ne deluje več tako kot bi moral. Če se ne motim, je pri novejših motorjih ta ventil integriran direktno na turbino, tako da vprašanje če je zadevo prav enostavno zamenjati...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 16:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Al mogoče pocuka ko dela regeneracijo ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 17:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

@TribesMan, saj midva sva takrat nekaj spremljala, samo kaj, ko se ravno takrat ni hotelo pojavljati :škrbina:. Ponavadi je to v 3. ali 4. prestavi, pri pospeševanju in okoli 1500 obratih. Sem se že navadil, samo je vseeno zoprno, ko včasih pocuka. Se bova konec poletja spet slišala, preverila zadevo še enkrat, pa še tuning dokončno naredila ;).

@maks1, se dogaja dnevno, tako da mislim, da nima veze z regeneracijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2014 20:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Me zanima kaj bosta rešila :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2014 09:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@TribesMan, imaš ZS.
udovich napisal/-a:
Ponavadi je za to kriva regulacija tlaka na turbini. To je pri 120HP motorju realizirano z vakumskim ventilom. Ta ventil se zapaca in ne deluje več tako kot bi moral. Če se ne motim, je pri novejših motorjih ta ventil integriran direktno na turbino, tako da vprašanje če je zadevo prav enostavno zamenjati...

Preveril sem na servisu in menda se tale ventil ne dobi kot rezervni del, ampak samo v sklopu nakupa kompletne turbine. Austauš turbina je 700€, rabljena pri Brešolinu 310€...

Any other ideas?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2014 11:03 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Logatec
To cukanje se pojavlja tudi na moje stilotu 1.9 JTD Mjet že od samega začetka, ko je bil avto nov. Na nobenem servisu niso napade odkril. Cuka pa samo poleti,, pozimi ko je hladno pa teh težav ni. Sem se že navadil na cukanje in me ne moti.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2014 09:20 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Sp.Idrija
Bi reku da je napaka ma EGR ventilu. Sm mel enake simptome pri ko je pri 1500 oratih cukal. Menjana EGR ventil in napaka je bila odpravljena, na diagnostiki ni pa nič pokazal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Maj 2014 16:41 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Če je kaj narobe z EGRjem je treba pogledat kak je pretok zraka v mašino... lahko da ne napiše nobene napake, ni pa to zagotovilo da je z EGRjem vse OK.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2014 16:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

TribesMan napisal/-a:
Če je kaj narobe z EGRjem je treba pogledat kak je pretok zraka v mašino... lahko da ne napiše nobene napake, ni pa to zagotovilo da je z EGRjem vse OK.

Ja sej tako se dogaja... Avto je bil priklopljen na tester, pa ne pokaže nobene napake. EGR sem sicer snel in očistil, vendar ni nobene spremembe, čeprav ni bil videti sajast oz. ni bilo videti, da bi bilo z njim karkoli narobe...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Jun 2014 16:26 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Če maš čas/voljo pripelji avto do mene pa bova pogledala kakšni so vsi parametri... mogoče najdeva kaj pametnega...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2014 08:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Evo, okvara je odpravljena, zadeva je zaključena! Napaka se je pojavljala na EGR ventilu, kar je TribesMan uspešno odpravil z blokiranjem. Avto sedaj dela BP. Ob prvi priložnosti sledi še montaža inox ploščice na cev pred EGR.

http://galeria.123.opole.pl/images/2013 ... 4501UK.jpg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jun 2014 12:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Super! TribesMan, kot sem že rekel, se slišiva septembra :).

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 18 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: