domov
  • Fiat Klub
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Amortizer d.o.o.
  • WithCar
  • Poliglob
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 16 Dec 2019 06:23

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Croma letnik 2008 - ugaša
OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2014 17:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni. Imam problem s Cromo, 1.9 mjet, letnik 2008, 150 ks.
Lastnik sem malo manj kot sve leti, pred cca 5 meseci pa se mi je prvič zgodilo, da avto na bencinski črpalki ni vžgal. Prazvaprav je bil popolnoma mrtev, brez elektrike, ob obračanju ključa v kontaktni ključavnici ni zasvetila nobena luč na armaturi, centralno zaklepanje mrtvo... skratka, avto, kot brez akumulatorja. Preveril sem akumulator in kable okoli njega, videti ni bilo nič, po cca. 10 minutah pa je avto vžgal brez težav. Za tem se je večkrat dogajalo, da je avto začel cukati, na števcu so se prižigale oziroma utripale vse opozorilne luči. V enem primeru je ugasnil, običajno pa je motor po nekajkratnem cukanju začel teči mirno, na armaturi pa števec za rezervoar pade v poden, kot da je tank prazen. Enkrat se mi je pri tem pojavil tudi napis, ki me je opozarjal nekaj glede tekočine v sistemu, točno ne vem, ker je bil privzeti jezik italijanski in ga ne govorim, odkar sem nastavil angleški jezik pa takega primera nisem imel.
Približno takrat, ko se je problem pojavil, sem imel poplavo v avtu, ker se mi je zamašil odtočni kanal za vodo, ki se nahaja pod kabinskim filtrom, in je voda, ki se je nabrala zatekala v kabino in zmočila nekaj kablov. Ko sem težavo odpravil in avto posušil sem, mislil, da je težave konec, ker sem to povezoval z vlago. No, zmotil sem se. Aja, pa avto je bil dvakrat priklopljen na računalnik in ni bilo zaznati težav. Možgani avta pa tudi niso bili namočeni ob zgoraj omenjeni poplavi.
Zanima me ali je kedo od vas forumašev imel podoben prblem in kako je to odpravil. Za vaš trud se vnaprej zahvaljujem.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Croma letnik 2008 - ugaša
OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2014 18:53 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: koper
nek problem z elektriko ima ta avto, kaj pa ura, se je tudi ona resetirala? da se ni zavarila kakšna klema, drugače, pa bi svetoval pregledat mase, najbrž je kje kak slab spoj, na eni masi in ko se razklene, potem se avto ugaša in vse lučke vklapljajo.
svetujem skratka obisk pri avtoelektričarju, pa nej on pregleda vse mase.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2014 20:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Mitja Perič hvala za odgovor. Glede ure je tako kot si napisal, pridno nabira zaostanke; kolikor časa ima avto popadke, toliko časa ima ura zaostanka. Pri električarjih sem bil, 2x. Po priklopu na računalnik, ki ne pokaže nič, sledi cca 2 minutni pogled pod pokrov motorja, odgovor v stilu meni zgleda vse ok in potem trepljanje po rami oziroma srečno pa zdrav ostani.Upal sem, da bo kak forumaš tu gor, ki je imel podoben ali celo isti problem, ker potem bi znal sugerirat kaj naj se pogleda. Bom pa definitivno dal pregledat kar si navedel. Torej, še enkrat hvala za tvoj trud.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jan 2014 23:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

popravil??

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Jan 2014 21:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jah, težko rečem. Kar sem našel mas sem pregledal, vse je ok, za vsak slučaj malo oplemenitil z WD40. Očistil še kleme na akumulatorju, za elektrikarje pa še ni bilo časa, vsak dan 12 urni šiht, jbg, zvečer ob pol osmi pa noben več nima želje se stem ukvarjat. Zaenkrat Croma ni nagajala, samo je pa tako, da je tudi prej avto normalno delal 2-3 tedne potem pa piz... Ob priložnosti sledi še skok do elektrikarja. Sigurno pa sporočim, ko bo nedvomno ugotovljeno kaj je bilo hin.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2014 21:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

...in očitno je dejansko bilo nekaj narobe z masami. Odkar sem očistil kleme in mase "prepojil" z WD zadeva ne nagaja več. Skratka, Mitja Perič, hvala za nasvet.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2014 23:41 
Odsoten
brava 1.6 16v
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: poljane-sk.loka
se toliko v vednost te mase na novih avtih so za en k..... kup 10mm2 kabl pa jih se dodatno napel iz akuja na skolko ter iz motorja na skolko avta

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2014 17:20 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Masa ki pride na desni blatnik je največkrat problem! Meni avto ni vžgal, problem pa smo iskal...2 tedna!

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: