domov
  • Fiat Klub
  • A2R
  • Orange Audio
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob

Danes je 16 Dec 2019 06:47

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: kljuka desna vrata
OdgovorObjavljeno: 07 Jul 2013 15:08 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Nagaja mi kljuka odpiranja pri desnih vratih, zunanja. V začetku problemov je odpirala na vsake drugič, ko si pritisnil, potem tretjič in tako naprej, zdaj morda odpre vsake desetič ali
pa tudi ne. Kaj bi lahko bilo ? Poskušal sem razdreti, pa zaradi premalo časa nisem nadaljeval. Odstranil sem samo notranjo oblogo. Kako se razdre naprej?Imam pa fiat cromo.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: kljuka desna vrata
OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2014 15:30 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 46
Da si sposodim temo - na moji Cromi ne dela zunanja kljuka voznikovih vrat. A kdo ve, kaj vse moram razdret, pogleda,...??

Hvala za morebitni odgovor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jan 2014 16:02 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: koper
odpri vrata odznotraj in odstrani vso tapiserijo, plastiko ipd. da prideš do notranjosti vrat.
pol poglej, kaj se ne premakne, ko potegneš kljuko... mislim pa da je neka zajla od kljuke dol, preglej jo, če se ne premakne, bi blo dobro se pozanimat na bližnjem odpadu, če jo imajo, za vsak slučaj, če se ne bo dalo popravit, in bo potrebna menjava celega sistema, za ročko.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2014 02:21 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo,

Sam sem imel problem kot sem ga opisal . Poskušal sem razdreti vrata, od znotraj, pa sem ugotovil, da je potrebno poleg tapicerije in plastike odvijačit tudi pločevino, ki je pod oblogo. To pa pomeni, da je treba razdreti tudi vodila šipe itd, ker drugače ne prideš do notranjosti kljuke. Ali pač? No, če je že kdo imel ta problem, se priporočam.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2014 19:05 
Odsoten
taxi driver

Starost: 37
Kraj: ljubljana
Jaz sem razdiral spredaj in sem lahko prišel do kljuke, šele ko sem odstranil pločevino, vodila in šipo, tako da je kar nekaj dela, ampak če si vzameš čas gre lepo vse. Sicer pa v 2h urah bi moral vse zrihtat, če počasi delaš.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Feb 2014 15:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

stvar za zadnja vrata, ki sem jo uspešno rešil je sledeča. Zadnjih desnih vrat nisem mogel odpreti od zunaj-za sprednja je isto...

vzameš tapeto dol-to pomeni, da spodnji del porineš roko noter, ker je na neke sponke...Tam, kjer je kljuka za odpiranje vrat od znotraj je bil imbus vijak, ki ga odviješ seveda, na ročki za zapiranje tudi...

potem pridemo do pleha-to pa je zgodbica....če ne znaš... :)

Na zadnjih vratih na pločevini je neka okrogla gumica malo večja. No to gumo odmahkneš in spustiš šipo točno do te gume (videl boš kje je šipa vpeta oz. vtaknjena.) Pritisneš vzvod in celo šipo z rokami pelješ do vrha-tam naj ostane zaprta (ne poazbi jo zalepiti, ker smo jo vzeli z vodil in lahko dol pade...odšraufaš motorček briaslcev,,,vodila so sedaj brez šipe...pazi, da ne odmotaš zajle motorčka, ker ga ne navijes nazaj vec...

šele sedaj odviješ vse vijake na plehu in ga vzameš ven...malo dvigneš ko je vse odšraufano in evo ga pleh..

zdaj smo že pri kljuki...z notranje strani je nek vzvod, ki ga porineš gor-kot neka mini kljuka od dežnika zgleda:)...nato z zunanje strani vzamemo ven kljuko (kromirano).nato odvijemo torx vijake, ki so na ključavnici-to je tam na vratih, kjer je varnostni zaklep za otroke...ob strani je...nato vzames ven to kljucavnico...

sedaj pa skupaj daš tisto kljuko kromirano in ta del, ki si ga ven vzel privijačen s torx vijaki...poskusi če gre skupaj in premakni kljuko da vidiš ali premakne vzvod ali ne...tako videis ali dela kljuka...

pri meni se je tisti bedn jeziček zvil na noter in ni več grabil...skratka podn od kvalitete..
potem sem ga dal nazaj in dela :fu:

nazaj je vse enako, samo obrnjneno.... :)

pri sestavi nazja pocasi vtakni motorcek, da se vsedejo zobniki....
opozorilo..v primeru, da se po sestavljanju okno zapre do konca in takoj ponovno odpre predlagam ,da odklopiš akumulator za 5 minut in sinhroniziras vse šipe, da ugasne rumeni trikotnik...

upam, da sem razumljivo napisal postopek...

lp, Igor

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2014 19:08 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Pozdravljeni!
Si bom kar sposodil to temo... Po lažjem karambolu sem zamenjal voznikova vrata. Nova (rabljena) sem namestil v kompletu z vsemi električnimi komponentami, ker sem jih dobil v isti barvi, tapeta ter stikala pa so ostali od mojega avtomobila. Po namestitvi pa na novih vratih ne deluje nič (ne morem odpreti nobene šipe v avtomobilu, vrata se ne zaklenejo, tudi lučke ne gorijo), medtem ko ostala vrata delujejo normalno. Varovalke so cele, elektrika pride do spoja pri karoseriji, konektor se lepo usede. Je morda potreben priklop na računalnik, glede na to, da so vrata od drugega avtomobila? Sicer gre za cromo 120 multijet. Hvala za vse informacije.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2014 20:29 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

dobro bi bilo računalnik za vrata iz tvojih vrat dat v ta vrata.
pol bo delalo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Feb 2014 22:24 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Kot je napisal Mitja, ali pa v Can bus vnesti kodo računalnika novih vrat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Feb 2014 16:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Pobje, hvala za info :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Feb 2014 23:44 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

zamenjaj še ostala vrata in imaš nov avto :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jul 2014 19:45 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zdravo,

Počila mi je ročica notranje kljuke levih voznikovih vrat. To isto kljuko sem enkrat že popravljal, držala je cca eno leto, zdaj pa je ponovno počila in to tako, da se je ne da več sestavit. Nova ročka na servisu jee 55 evrov. Da te sezuje. A je kakšna konkurenčna firma za kaj podobnega oz. kaka druga rešitev?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jul 2014 23:55 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

težka bo ta ... na takih delih pol služijo, večino delov se dobi od konkurence ampak take ročke ipd. pa samo od original servisa, lahko pa probaš po odpadih pogledat, če dobiš kako rabljeno...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2014 18:52 
Odsoten
taxi driver

Starost: 37
Kraj: ljubljana
izolator napisal/-a:
Zdravo,

Počila mi je ročica notranje kljuke levih voznikovih vrat. To isto kljuko sem enkrat že popravljal, držala je cca eno leto, zdaj pa je ponovno počila in to tako, da se je ne da več sestavit. Nova ročka na servisu jee 55 evrov. Da te sezuje. A je kakšna konkurenčna firma za kaj podobnega oz. kaka druga rešitev?

Jaz sem tudi kupil rabljeno, imaš enega v Kamniku in enega na brodu v Ljubljani

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jul 2014 10:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Začasna rešitev je ta, da sem kljukico razdrl in napravil ročni poteg zajle za odpiranje vrat. Zdaj je čas dopusta, po dopustu pa bom reševal naprej. poizkusil bom tudi nabavit iz italije, če bo kaj cenejše preko sorodnika avtomehanika, brez davka itd, še rajši pa kako rabljeno. Ne morem verjet, ena ročka je enakovredna 500 kg cementa.Res je, da si privoščijo maržo, delam namreč v industriji, kjer se brizga plastika in vem, kakšne so cene surovcev in kompletov takih oz. podobnih zadev. Sram naj jih bo. NAJ ŽIVI IN SE RAZVIJA KONKURENCA. :fu: :fu:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jul 2014 10:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Začasna rešitev je ta, da sem kljukico razdrl in napravil ročni poteg zajle za odpiranje vrat. Zdaj je čas dopusta, po dopustu pa bom reševal naprej. poizkusil bom tudi nabavit iz italije, če bo kaj cenejše preko sorodnika avtomehanika, brez davka itd, še rajši pa kako rabljeno. Ne morem verjet, ena ročka je enakovredna 500 kg cementa.Res je, da si privoščijo maržo, delam namreč v industriji, kjer se brizga plastika in vem, kakšne so cene surovcev in kompletov takih oz. podobnih zadev. Sram naj jih bo. NAJ ŽIVI IN SE RAZVIJA KONKURENCA. :fu: :fu:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Jul 2014 11:45 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Tudi jaz se podpišem pod spodnji stavek.
Če že naredijo slab del naj potem vsaj rezervni del prodajo po normalni ceni.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: