domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 19 Okt 2019 04:44

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Okvara dvopodročne avtomatske klimatske naprave!
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2012 08:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Meni se je zgodila enaka situacija, s to razliko, da mi je hladila leva stran, na desni strani pa mi je grelo (poleti). Jaz stvari ne bi prepustil prijatelju, ker je potrebno razdreti celotno armaturo in če oseba ni izkušena s tem in nima ustreznega predznanja, se lahkop naredi veliko škode, črički so lahko še najmanjši problem. Kot sem dobil informacije, se vgrajeni motorčki kvarijo poljubno, enkrat en, drugič drug. Ker pri popravilu predstavlja strošek dela krepko več, kot polovico stroškov, sem zamenjal vse motorje in vzvode loput. Motorčki pa zopet niso poceni.
Če hočeš, ti lahko prodam potreben motorček.
Lep pozdrav

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2012 09:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Mhm, sej ravno zato bom najbrž res peljala na pooblaščeni servis, kot da mi kolega kej zajebe (pa drugače čist verjamem, da je sposoben, sam pač). Koliko pa je motorčkov, vseh skupaj?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2012 14:35 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Kranj
zvezdica, nekak dvomim, da so pooblasceni servisi tako prekleto na tekocem glede tovrstne problematike, da bi bili bullet proof. Ce ves, kaj mislim.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Jul 2012 14:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jah sej vem, itak odvisno na kakšnega serviserja naletiš. Ta kolega se sicer res spozna na avte, ampak s fiati bolj malo dela. Imam raje dobre odnose pa peljem avto k pooblaščenemu serviserju, se lažje pritožim kot pri kolegu :) Sploh ker razlika v ceni ne bo tako huda - material je ista cena, delo mi kolega naj ne bi zaračunal, samo nekaj mu moram vseeno dati (glede na to da je s temle ogromno dela), razlika v ceni je pa potem precej manjša. S tem da na servisu bolje vedo, kako razdreti in sestaviti pa še oni rabijo en cel dan za to. Zdj sem ga že naročila na servis pa bom videla, kako bo. Tnx za nasvete :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2012 01:08 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Motorčki so 3 je cena enega je cirka 70 €, razdere se celotna armaturka ves sprednji del gre iz avta. Če dela 1 oseba ti ga nebojo vrnili v 1 dnevu. Jaz sem avto tam pustil 2 dni. Cena vsega skupaj je med 500 in 600 €. Garancijo imaš na motorčke 2 leti. Armaturka bo ropotala minimalno (če bo vredu narejeno), sploh pozimi se zna zgodit

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Jul 2012 09:30 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jaz sem zamenjal 5 motorčkov.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2012 00:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja samo potem niso bili samo na eni strani

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2012 08:32 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kot sem enkrat že zapisal, največji strošek predstavlja delo, zaradi podiranje celotne armaturke. Zato sem se odločil in zamenjal vse (5) motorje. Avto ima 150.000 km, tako, da upam, da bo stvar zdržala do konca.
Lep pozdrav

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Dec 2012 18:27 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 35
no. pa je tudi meni zatajala ventilacija v bravotu. Nekaj časa sem sedaj imel usmerjene šobe na prvo šipo. Tam lepo dela-greje. danes pa usmerim na srednji del in se nič ne zgodi. Na šipo neha pihat, v noge in srednji del pa tudi nič ne piha.
če dam samo na noge, začne pihati pri šipi.

katastrofa, p... bom če bo treba plačati 500€ in več.
Kako to gleda fiat, potrebno plačati polno ceno? Mogoče ve kdo kje bi to lahko kdo ceneje popravil?

Sedaj kontaktiram še Kavčiča....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2012 09:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Daj nekomu ko je to že popravljal, ker se res mora vzeti cela armaturka ven. (če hočeš da ti nebo potem vse to ružilo)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2012 09:55 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Seveda bom dal nekomu ki je to že delal. Zanima me le če kdo pozna koga ki je to delal, oziroma nekoga ki mogoče dela na servisu, pa ti bo popoldne sam naredu izven delovnega časa itd. Zdej me je že tako razjezu, da sploh nevem če bom to popravlju. ga bom kar prodal mogoče takšnega...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2012 16:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Iz katerega področja si ?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Dec 2012 17:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

jst sem iz ljubljane. sem pisal kavčiču, pravi da je fant ki se v to dobro spozna sedaj 14dni na dopustu. bom prišel čez 14 dni tja ko bo nazaj da postavi diagnozo in ceno popravila.

Zakaj?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2012 17:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Če bi bil iz štajerske bi ti priporočal osebo katera je meni to delala :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2012 18:39 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni po dolgem času. Še nisem rešil omenjene težave. Sedaj se mi je pojavilo, da mi ne greje, samo hladi mi. Leva stran greje, desna stran pa piha mrzel zrak. Poleti je to ok, sedaj na zimo pa... ... Vidim pa, da kar zadeva crkuje. Študiral sem tudi, da bi vgradil webasto, samo je pa spet cena obitačna.
V glavnem, servis me ne vidi nikoli več, posebej pa ne na Avtotriglavu. Sem dlih v telih dneh dobil pošto, da je že kar nekaj časa minilo od obiska na servisu. Vabijo me naj pridem, da imajo še kako kvalitetne storitve in se zavedajo zadovoljstva svojih uporabnikov. MY ASS.
Že slabi dve leti delam servis pri kolegu, ki se zavzame, računa samo dele in nekaj malega za delo. Da razširim glede servisa, se kasneje vrnem k temi, ki sem jo odprl.
Leto in pol nazaj mi je menjal zavorne ploščice, vse štiri diske, oljni filter, olje, svečke, zavorno tekočino, hladilno tekočino, premontaža pnevmatik. To bo strošek sem rekel. Na original servisu bi me vse našteto stalo cca. 600-700€ (bolela glava), tako mi je rekel glavni serviser. Pri kolegu sem dal samo 250€. Original deli. Zadeva več kot odlično špila, prav tako se pozna tudi pri porabi. Čeprav sem bil skeptičen, ampak sva zadevo lepo porihtala kot je treba, čeprav cel dan, počasi, ampak zanesljivo. Ko sem pogledal olje, katastrofa, črno. Filter za olje...delno scafran... Kako me je srce bolelo, ko sem pomislil, koliko sem jim zmetal denarja na servisu. In kaj bi se lahko zgodilo s samim avtom. Da ne pomislim, kaj delajo na glavnem servisu, ko je potrebno menjati jermen... uffff...
Na slabe pol leta mi menja olje in filtr, pa še gume premontirava. Letno-zimske in zimsko-letne. Vse to za 70€!Toliko v poduk! Nikar ne vozit na original servis, ker boste dobili še bolj sfu..n avto nazaj in nekvalitetno storitev. Vsaj pri meni je bilo tako. Sedaj je špica-samo srce, edino klima in gretje je problem.
Da se vrnem na temo. Brutalna ideja, kako bom jaz zadevo rešil. Ogrevanje same kabine doma pred hišo - kalorifer. Vstal bom urco prej, priklopil na električni kabel in napeljal do kabine. Vmes bom počasi spil dobro kavico in pojedel kosmiče. Se umil, zbudil svojo drago in odpeljala se bova v toplem avtu. Večji bo problem potem po službi, ko se bo spet ohladil. Nekaj bom že stuhtal. Drugače sem pa s samim avtom več kot zadovoljen - sedaj, bil prej- pa nisem.
Naj omenim, da je to začasna ideja.
Želim lepo zimo, brez stebričkov in zvite pločevine... LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Dec 2012 19:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

erda napisal/-a:
Če bi bil iz štajerske bi ti priporočal osebo katera je meni to delala :)

ma ni problem štajerska. če je dobro narejeno in poceni pridem tudi v drugo državo.

mi lahko na pm napišeš kaj ti je zamenju in koliko ti je računal.
lahko tudi kontakt.

hvala ti ful.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 08 Dec 2012 10:19 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Zavrč
Čričkom se po moje ne moreš izognit v tem primeru...Če imaš vsaj malo spretnega mehanika, ki si bo verjetno vzel več časa kot uradni servis, potem naj raje on menja...Fiatovi servisi so vse prej kot pedantni...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Dec 2012 20:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Me zanima, kako je s to rečjo pri Cromi. Ima enake težave, ali je to bolje rešeno ?
To me zanima zaradi nakupa, ker ne bi rad imel takih težav kot so bri Bravotu, ki sem ga prav zaradi tega črtal iz seznama možnega nakupa. :048.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2012 10:18 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

bil pri kavčiču zjutraj, pravi da bi bilo potrebno 2 motorčka zamenjat. skupaj z delom cca 330€-armaturka gre ven. kakšne so možnosti da še kakšen crkne? pravi da ni običaj da menjajo vseh 5, samo enkrat so menjali vseh 5 odenkrat. sem v dilemi...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Dec 2012 16:18 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Zavrč
avtoman napisal/-a:
Me zanima, kako je s to rečjo pri Cromi. Ima enake težave, ali je to bolje rešeno ?
To me zanima zaradi nakupa, ker ne bi rad imel takih težav kot so bri Bravotu, ki sem ga prav zaradi tega črtal iz seznama možnega nakupa. :048.gif:

Zaradi takih stvari se jaz ravno nebi odločal ali naj vzamem ali ne...Če se poglobiš v iskanje problemov pri določeni znamki, potem boš pri vseh avtomobilih našel nekaj, kar te bo odvračalo od nakupa (sploh na tujih forumih se najde ogromno kar se tiče cak različnih avtomobilov---ker je masa ljudi večja). Če se boš po tej logiki odločal za nakup avtomobila, potem se raje vozi s kolesom... :D

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: