domov
  • Fiat Klub
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 21 Okt 2019 20:51

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Okvara dvopodročne avtomatske klimatske naprave!
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2011 15:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni! Sam sem lastnik Bravota, letnik 2008 in pred kratkim se mi je pojavila napaka pri klimatski napaki. Težava je sledeča: Ko vklopim klimo za hlajenje mi leva stran hladi, desna pa močno greje. Je zelo neprijetno med potovanjem. Sem ga peljal na servis na Autocommerce v Lj. in so mi povedali, da je težava nek motorček, ki regulira strani. Levi deluje pravilno, desni je pa v okvari in ne deluje. Cena: zgolj ¨motorček¨ je nekje čez 50€. Ampak ostalo, kar se mi zdi zelo kruto je pa 700€. Baje morajo mojstri razdreti kompletno amraturno ploščo, da pridejo do tega dela. Pa 3 dni je dela. Prosim, če mi lahko kdo pomaga ali pove če je to normalna cena (meni ni)? Če pozna kdo kakšnega cenejšega serviserja, ki bi to uspel urediti? Avto je že čez garancijo. Na forumu nisem našel, da bi kdo imel podobno težavo. Večino okvar, ki jih opisujejo na forumih sem imel tudi jaz. Še danes mi cvilijo zavore (na servisu me že dve leti mirijo, da je vse ok), sem napisal tudi prošnjo in pritožbo na tehnično služba Fiata-obrazložitev: to ne pokriva garancija, imel sem tudi povešena voznikova vrata, pogrezale so se mi tipke na multifuncijskem volanu, črički v armaturi, tresenje vozila na mestu v leru, rosenje zadnje luči (imam še sedaj, nisem vedel, da je to sploh težava),... pa še kaj bi se našlo. Kar se tiče srca motorja pa brez težav, upam, da tako ostane. Za kakršno koli pomoč ali informacijo se zahvaljujem. LP

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Okvara dvopodročne avtomatske klimatske naprave!
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2011 15:38 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
za popravilo tega se pozanimaj pri našem klubskem partnerju Fiat Kavčič na Ižanski cesti v Ljubljani, malo povej v čem je težava in koliko bi stalo popravilo pri njem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2011 17:46 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: Ljubljana
to glede motorčkov, baje sploh ni tako redka napaka ......in ja, res je treba podret celo armaturo (kavčič rekel), koliko pa to znese časa / denarja pa ne vem

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Sep 2011 23:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: Škofja Loka
Uf kriza sam za 700€ dela mora biti pa kar precej ur :freak: tudi jaz predlagam da vprašaš še pri kavčiču na ižanski :) pa menjaj oba motorčka, saj je dela isto, da ne bo potem čez nekaj časa ta drugi šel :D

P.S. jaz sem imel drugače na stilotu isto okvaro ampak me je prišlo z delom vred pri Kavčiču 150€ (oba motorčka). Ampak vrjetno je v stilotu toliko lažje dostopno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2011 23:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljen, tudi meni se je pred mesecem zgodilo isto glede klime. Ko je klima na "Full auto" desna stran greje, leva pa slabo hladi. Tudi sam predvidevam, da je šel motor lopute. Sicer pa ne vem zakaj bi bilo potrebno podirati celo armaturko. Nekje sem v roke dobil sheme klimatske naprave proizvajalca denso, ki je vgrajena v bravota. Kot sem videl, se vse to skriva v eni "kaseti" skupaj z ventilatorjem, filtrom ipd. Pa me je zanimalo kako bi prišel do te zadeve. Lahko se zelo motim, ampak izgleda enostavno. Odstraniš pokrov levo od leve noge sovoznika in še pokrov levo od desnega stola - v področju prestavne ročice. Enako narediš na drugi strani. Tako imaš praktično dostop do te "kasete". Res ne vem, zakaj bi potem tako popravilo stalo 700€.
Če bom imel čas bom to čez vikend podrl in pofotkal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2011 23:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Drugače pa je moj bravo zbirka samih napak in šlamparij oziroma hoja po robu zaradi varčevanja. Do sedanjih 120.000km sem moral zamenjati že "skoraj" pol avtomobila:
EGR ventil, steklo vzratnega ogledala, ker ni delalo gretje, prečni stabilizator (našteto v garanciji), šibka stabilizatorja, zadnja ležaja, alternator, motor zadnjega brisalca in še največja cvetka: zaradi nekega cenenega ležaja, ki je zaribal, mi je na LJ. obvoznici vrglo z zobnika zobati jermen: škode čez 1000€. Sedaj pa se mi spredaj oglaša podvozje, tako da pričakujem, da bom moral v kratkem zamenjati sprednji roki,...
V glavnem sem nad avtom zelo razočaran, poleg vsega je pa ergonimija porazna. Ker na leto prevozim cca 30.000km, pomeni, da sem vsak dan v avtu. Moram priznati, da zaradi napačnih geometrijskih razmer enostavno ne najdem ustreznega položaja za volanom, zato me presneto boli noga. Najbolj sem vesel, ko mi partnerka posodi njenega novega polota, da si odpočijem nogo.
Takega avta zagotovo ne kupim več. Sorry

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Okt 2011 23:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Prosim sporoči, kako si rešil zadevo glede klime.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2011 23:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Lep pozdrav ima isti problem s klimo samo da meni desna stran greje leva pa hladi.ali veste kako je mogoče odpravit težavo in koliko stane popravilo,ker 700 euro je res huda cena.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2011 18:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Slovenska Bistrica
Tudi jaz sem imel letos isti problem. Šel je en od treh motorčkov za dvopodročno klimo. Je p fora, da glede podiranja armaturke. Pri enem od treh motorčkov ni potrebna. Sem pa sam mel to srečo, da je bilo potrebno armaturko odstranit. Na srečo mi je šel serviser na roko in mi delo + material pisal na garancijo pri drugi stranki. Je pa to kr pogosta napaka na bravotih - moj je letnik 2008. Vsaj tako pravi serviser mojega zaupanja. :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2011 19:58 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Pri teh stvareh, razen če boste sami delali, žal nimate kaj praskat. Motorček stane cca 60 EUR, lopute cca 10 EUR, ostalo je delo. Serviser se s tem kar pošteno zayebava. Moj je prišel na servis ob 7 mih zjutraj in bil komaj konec ob štirih popoldne. :bodtih:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jan 2012 00:50 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Prosim za informacijo, na kateren servisu ste popravljali in koliko je stalo.
Hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jan 2012 02:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sem imel isto težavo. Crknili so 3 motorčki na levi strani in cel mehanizem. Na pooblaščenem servisu te košta delo 400 € + 210 € trije motorčki. Sneti je treba celo armaturko.

Tako pa zgleda med delom

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2012 12:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 33
Kraj: Jesenice
Svašta!

To bi lahko uveljavili kot serijsko napako, če je že nekaj primerov...

Tudi meni leva stran hladi in ko dam ventilator do konca se sliši kako loputa poči, potem pa normalno greje:S

Bomo videli kako bo naprej...

LP,
Robi

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2012 12:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Baje da ni serijska napaka, ker do lopute pride kakšen del svinjarije, in ker lopute ne more zapreti, jo presili in zlomi zvod ali uniči motorček...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2012 21:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 35
od kje pa pride smet, a obstaja kakšna rešitev da se izogneš temu. menjati pogosteje zračni filter al pa kej?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Feb 2012 11:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,
če pride do lopute smet, ki blokira loputo, je tudi serijska napaka. Če je filter zamazan, poveča zračni upor, trdih večjih delcev pa vseeno ne sme prepuščati.

Lep pozdrav

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2012 14:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Živjo!
Morda kdo ve, če računalnik zazna, kateri motorček je šel po gobe? Pri našem bravotu leva stran konstantno greje, desna pa dela normalno. Hvala za odgovor.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2012 14:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljen, pred 14 dnevi sem imel popravilo ravno na to temo. Računalnik zazna, če je motorček električno pokvarjen (feedback signal), če pa pride do mehanskege loma (kot je bilo to pri mojem motorčku: lom zunanje gredi) pa računalnik zazna ali ne. Glede na to, da je glavni strošek popravila delo, sem sam preventivno poleg pokvarjenega motorčka zamenjal še vse ostale motorčke, čeprav so bili delujoči. Če hočeš, ti jih lahko prodam, da so res "neoporečni" se lahko pozanimaš pri serviserju.
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Apr 2012 15:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Hvala za odgovor! Mislim, da motorček pri mojem avtu deluje, ker ga je neprestano slišat, kot bi se vrtel v prazno in pri tem spuščal čudne zvoke. Te pa kontaktiram, če bom zadevo potreboval. Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2012 08:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Meni se je zdaj zgodilo tole - na levi piha vroč zrak, na desni hladi normalno. Ali mislite, da je za menjavo teh motorčkov bolje peljati avto na pooblaščeni servis ali je vseeno, če mi menja kolega mehanik, ki pa nima kakšnih posebnih izkušenj s Fiati? Ne bi imela rada potem cel kup "čričkov" v armaturi ali kakšnih drugih problemov. Samo cena je pa kar ubijalska, niso mogli Italijani tako vgraditi, da bi bilo lažje dostopno :044.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 66 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: