domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 23 Sep 2019 05:04

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: croma serijske napake
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 06:40 
Odsoten
taxi driver

Starost: 37
Kraj: ljubljana
1. Zanima me kake imajo kaj bolj pogoste napake-hibe, nove crome.
2. Za samo mašino vem da je ok, mal gledam 1.9 120KM multijeta, vem sam da je treba redno pucat EGR. Kaj pa se lahko zgodi, če se ne puca oz. se zamaši.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: croma serijske napake
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 13:11 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Domžale
Vse to lahko v tem delu foruma najdeš, SAM, ne da bi ti kdo karkoli pisal...

Lahko vidis da kaksnemu zamaka... EGR je problematicen pri vseh Cromah...

Ostalo... :neodloèn:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 13:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 46
EGR je problematičen pri vseh dizlih ! Pa še kaj druzga je lahko problematično tudi. (turbina, og. svečke, razni senzorji, itd.) Pri teh novih dizlih lahko samo čakaš, kdaj bo kaj crknilo. Sem imel prej 1.6 16v bencinarja pa v 240kKm ni crknilo nič !!
Croma je tudi znana po alternatorju, ki rad crkne.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2011 16:59 
Odsoten
taxi driver

hvala ja, sej znam sam pogledat, sam vseeno pač mislim na neke standard hibe. Tko kot so za mojo alfo (roke, volanska letev, pečka gretja...)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Avg 2011 21:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Moja croma ima sedaj 135.000 realnih km (1,9 120 KM) pa do sedaj ni bilo še ni bilo okvare, ki bi povzročila stroške. Dvakrat se je med vožnjo prižgala lučka za nivo olja, vendar je bil ta na MAX in je verjetno zajebaval senzor, bilo pa je to tik pred menjavo olja in se do sedaj ni ponovilo. EGR sem enkrat pucal, vendar je bil dokaj čist, prav tako ni bilo težav s cukanjem ali kaj podobnega. Glede podvozja se mi zdi, da je po luknjah bolj slišno kot je bilo. Mehanik mi je pred cca 10.000 km podvozje pregledal in je rekel, da so roke še o.k. in nimajo lufta, prav tako na tehničnem ni bilo težav, vendar se mi dozdeva, da bo treba v bližnji prihodnosti mal pozamenjat roke ali drug potrošni material res pa je, da je avto znižan. Prav tako se mi zdi, da bo prednji levi ležaj odpovedal sodelovanje, saj se mi zdi, da se ga minimalno sliši. (možno, da imam prisluhe ali pa sem preveč občutljiv na vsak šum) Nekaj časa je škripal voznikov sedež- treba ga je bilo malo odmontirati in spodaj podmazati, pa kak čriček v notranjosti se najde ampak nič pretresljivega. Otroci so mi odlomili gumb za odpiranje sredinskega predala, kar sem popravil sam. Drugače sem z avtom zaenkrat zelo zadovoljen in upam, da bo tako ostalo.

Drugač pa nisem slišal, da bi bile kakšne značilne težave s cromo- crkne kak alternator, EGR, razni senzorji to pa mislim, da je to. Razen če kupiš kak super ohranjen uvožen primerek s čudežnimi 120 do 150 tisoč km (realno vsaj 2x toliko).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2011 22:32 
Odsoten
taxi driver

a kdo ve, ce je res treba neko drago olje not dajat, ker ima masina filter trdnih delcev?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2011 07:55 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Domžale
seba napisal/-a:
a kdo ve, ce je res treba neko drago olje not dajat, ker ima masina filter trdnih delcev?

Daš tovarniško predpisano olje Selenia WR, pa maš mir... meni ga na 14000km na kolikor delam servis spije max 2 dcl... NIČ uglavnem....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2011 16:48 
Odsoten
taxi driver

sem se mal pozanimal dons, pa pravjo da lahko ta filter ven zbiješ pa brez avto voziš, pač ni tok ekološki in bolj kadi samo si pa verjetno prihraniš stroške. Js mam pač res večino mestne vožnje (verjetno slej ko prej bi se filter zapacal) in tut pogoste servise, tko da selenio tut ne bi glih not tanku, ker je draga. Bolj me zanima, če bi se zarad odstranitve kej poraba povečala.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Avg 2011 20:11 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: LJ
Potrebno je še pogramsko odstraniti filter trdih delcev (DPF filter) iz računalnika. Loputke pri kolektorju pri Cromi so tudi problem. Če te zanima nakup crome, prodajam svojo.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: