domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • A2R

Danes je 21 Nov 2019 21:10

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: NOVI 1,6 JTD
OdgovorObjavljeno: 31 Dec 2010 00:23 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Vitomarci
ALI IMA KDO PODATKE kako se kaj obnašajo novi 1,6 jtd motorji. Ker jih je malo na tržišču me zanima ali ima kdo podatke kako so kaj vzdržljivi v primerjavi s starimi 1,9 jtd.

:022.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2011 18:29 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Zakaj pa ne bi bili vzdržljivi? To so odlični dizli. :042.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jan 2011 19:11 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
podobna tematika

viewtopic.php?t=19893

Na vrh

Naslov prispevka: Re: NOVI 1,6 JTD
OdgovorObjavljeno: 11 Sep 2011 20:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

zdravo
Na tržišču jih je zelo veliko - samo ne v slo
Jaz sem tud gledal 1.6 jtd-zaradi regisracije- ampak sem kmaul skužil da tega avta v slo ne prodajamo niti v kakšni drugi obliki karoserije-- zato so rezervni deli za hitro popravilo zelo nepredvidljivi. S tega stališča ne priporočam ta model mašine, čeprav je lahko zelo o.k.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2011 20:52 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
dare.verbnik napisal/-a:
zdravo
Na tržišču jih je zelo veliko - samo ne v slo
Jaz sem tud gledal 1.6 jtd-zaradi regisracije- ampak sem kmaul skužil da tega avta v slo ne prodajamo niti v kakšni drugi obliki karoserije-- zato so rezervni deli za hitro popravilo zelo nepredvidljivi. S tega stališča ne priporočam ta model mašine, čeprav je lahko zelo o.k.

A dej nehi, seveda se prodaja: punto, mito, giulietta, delta. Koliko se jih proda je druga reč, a vseeno se jih nekaj vozi. Če avtor teme kupuje novega samo v akcijo, itak imaš garancijo. Pa če pogledaš zanesljivost prejšnjega rodu multijetov bo tale novi 1,6 delal kakih 12 let preden bo prvič kihnil (seveda ob normalni vožnji in vzdrževanju). :)

Kaj pa kaka testna vožnja v salonu? Sej ni nujno, da ga pol kupiš. :.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2011 20:56 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
E Frcko tuki ti pa ne dam prav glede zanesljivosti. 1.9 in 2.4 sobli dobri motorji kaj bo z 1.6 se ne ve.TDI 1.9 in 2.5 linijski je bil bomba motor,prvo stvar so zasrali z V6 2.5 druga pa z 2.0 TDI ki ga še vedno dopolnjujejo...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2011 21:19 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Čare napisal/-a:
E Frcko tuki ti pa ne dam prav glede zanesljivosti. 1.9 in 2.4 sobli dobri motorji kaj bo z 1.6 se ne ve.TDI 1.9 in 2.5 linijski je bil bomba motor,prvo stvar so zasrali z V6 2.5 druga pa z 2.0 TDI ki ga še vedno dopolnjujejo...

Kakor vzameš (glede TDI ti ne oporekam, ker ne poznam toliko): če bi takole gledali bi za vsako novo generacijo rekli, da je ne bomo kupovali cca 5 let, da vidimo kaj bo.

Vzemi 1.9 8v - zakon (sem ga imel), zdej mam 1.9 16v - ga ne morem prehvalit (izjema je tisti klinčev vztrajnik, ampak kot veš, sem si bil za to kriv sam). :D

Novi 1.6 so tehnično super, testi so bili ok, vozi se v redu (js bi vseen 2.0 rajši :048.gif: ). Če bi zdajle gledal to prostornino in moč bi ga takoj vzel. :040.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2011 20:15 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
e vidiš spet ne prideva skup :) jaz osebno itak kupujem stare avtomobile tko da stem nimam problemov ampak če bi kupoval nove bi kupil nekaj preizkušenega in pač kasneje ko bi se neka nova stvar pokazala za dobro vzel tisto.Drugače pa če bi zdaj kupoval bi vzel karkoli od 1.9 ali 2.4 JTD (število ventilov ni pomembno) 1.6 je itak prešvoh....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2011 20:48 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

frcko-- bravo 1.6 ga pa ni ane

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2011 20:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

ficko --aj kje pa dobim testno vožnjo fiata bravo 1.6-- če ga spoh pri nas ni-- vse ali večino je uvoženo iz španije- dilerji- Nevem za kaj ali za koga navijaš-- nislim pa da imaš v življenju malo manj izkušenj kot ostali na forumu- ki so realni v svojih izjavah pa tudi izkušnje so važne saj vozim fiat že svojih 30 let od F127 - naprej-- raketa svoje cajte

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2011 21:54 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Čare napisal/-a:
(število ventilov ni pomembno) 1.6 je itak prešvoh....

He he, tuki prideva skupi. :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2011 22:11 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

dare.verbnik napisal/-a:
ficko --aj kje pa dobim testno vožnjo fiata bravo 1.6-- če ga spoh pri nas ni-- vse ali večino je uvoženo iz španije- dilerji- Nevem za kaj ali za koga navijaš-- nislim pa da imaš v življenju malo manj izkušenj kot ostali na forumu- ki so realni v svojih izjavah pa tudi izkušnje so važne saj vozim fiat že svojih 30 let od F127 - naprej-- raketa svoje cajte

Za začetek lahk tega pogledaš, če drugega ne najdeš (sicer ni testni):

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5061304&show=1

Kar se izkušenj tiče, jih imam s fiati od leta 1998 naprej. Ker si ravno omenil bravota in 1.6 se mi je nekako zdelo samoumevno, da ima ta motor tudi bravo (in ne samo ostala našteta falanga), če je naslov teme 1.6 JTD v temi Novi fiat Bravo. Očitno se tebi ni zdelo tako. :015.gif:

Kje boš dobil testnega je v vsakem primeru tvoj problem, jaz bi povprašal v kakem salonu, lahko se pa odpelješ tut s kako testno guilietto, delto, puntom, motor je namreč isti. :zeko:

Kar se pa nerealnosti in navijaštva tiče mi pa ni čist jasno kam meriš. Mogoče na to, da v tem trenutku fiatu (kot koncernu) pač zaupam, da je naredil dober nov dieselski motor? Ja, mu zaupam, ker imam s tem zadnjih 8 let dobre izkušnje. Kaj je tukaj navijaškega? In oprosti, da bodo leta 2011 rezervni deli problem, se mi pa zdi malo neverjetno, če se milo izrazim. Res so na nekaterih servisih nezinteresirani, maš pa tut take, ki konkretno obvladajo. :040.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: