domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • A2R

Danes je 17 Sep 2019 06:25

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 65 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Problem pri Fiat Bravu - menjava motorja pod garancijo
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 14:44 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 34
Problem:
Fiat Bravo 1.4T-jet 88KW Emotion(ter nekaj še 3 kosi dodatne opreme in biserna črna barva) kupil sem novega 26.11.2010 in sem prvi lastnik.

Z avtom sem naredil malo manj kot 2700km nakar ugotovim, da mi izgublja hladilno tekočino. Sam pregledam in opazim da pušča nekje pod izpušnim koletorjem.

Zapeljem na servis nakar me obvestijo, da je porozen material na bloku motorja in zato izgublja hladilno tekočino. Pod garancijo mi bojo sedaj menjali komplet motor, kar pa pomeni, da že koplejo po avtu in bo vse podrto (komplet instalacije elektrika, alternator, zaganjač, klima kompresor izpušni sesalni koletor, menjalnik in vztrajnik, ITD... da ne naštevam).
Na koncu ko bo avto sestavljen sem siguren, da ne bo več tak kot je bil (npr: tovarniško so vsi vijaki zalimani vsa instalacija je lepo pripeta, ITD da ne naštevam naprej).
Sej ne rečem, da sedaj ne bo več dober avto; samo jaz osebno nism siguren več v vozilo.

Drugače je vozilo na servisu Avto Triglav v Ljubljani in bo še cel prihodnji teden tam.

Prosim za kakršno koli pomoč, ki bi kdo kaj vedel za v pomoč; nekaj malega sem se že pogovarjal s tehnično službo Fiat, ki je na Baragovi ampak sem dobil občutek, da se nočejo pogovarjat o teh zadevah.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 15:44 
Odsoten
vozi cegu

Ne bo noben problem vkolikor gre za isto masino, ker vsa instalacija ostane enaka. Saj ni iz putra. Je pa slab priokus, ce kupis novo vozilo. Se strinjam.

Kaj bi pa rad dosegel? Menjavo avtomobila?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 16:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@Jernej ne menjave vozila ne pričakujem; magar podalšano garancijo ampak ne sam od danes pa 2 leti ampak kašen bonus, da mi dajo garancjijo 5 let na celotn avto. Al pa kšne servise zastonj vsaj neki. Sem pa v fazi k zelo premišljujem če ga nebi kar prodal oziroma zamenjal za kako drugo vozilo.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 16:09 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Sorško polje
če bo nov motor nimaš kaj skrbeti!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 16:36 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
Hja, menjava avtomobila bo težka, ni pa nemogoča. Meni so ga namreč zamenjali (stilo letnik 2002), ravno na Avto Triglavu, težava pa je bila tudi pri meni v motorju (tuljave vžiga, puščanje hladilne tekočine, ...ostalega niti ne bom našteval, skratka 15 servisov v letu in pol). Vprašanje je samo koliko boš vztrajen. Pa ne mislim to, da se deri na njih. Motor je namreč nekaj drugega kot če ti crkne brisalec. Jaz zaupanja v tak avto ne bi več imel in to jim moraš dati na znanje. Podlaga pa so obvezno pisne reklamacije. Tukaj namreč ostaja sled, če pa se meniš po telefonu, jim ne moreš dokazati nič.

Pol je pa odvisno od tebe in tvojih pogajalskih sposobnosti. Mene je bil vodja tehnične službe rešen šele, ko so mi menjali avto, do takrat sva pa bila kar redno na vezi... :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 17:40 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@frcko če bom rabu bolj podrobne informacije te kontaktiram.

Hvala za enkrat.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 20:00 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
Kaj naj tiv rečem?'Je.bi ga pušča voda menjali bojo pod garancijo.vesel bodi da ti bojo sploh menjali da te ne nategujejo in če bo potem motor lavfal nimaš kaj skrbet,glede če sa polomljenega pa z lahkozo potem reklamiraš.Podaljšane garancije ali česa gratis pa ne boš dobil namreč pomisli da bi to zahteval vsak ki bi kdaj uveljavljal garancijo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 21:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@Čare to razumem.
Sam neki mi pa ne, da spat dubu bom isti tip motorja; kdo mi garantira da ne bom imel enake težave, ker to so ulitki materijal kokr vem je siva litina zunanje stene bloka so pa zelo tenke pri teh motorjih.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2011 21:41 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Ljubljana
Pe-Ro napisal/-a:
@Čare to razumem.
Sam neki mi pa ne, da spat dubu bom isti tip motorja; kdo mi garantira da ne bom imel enake težave, ker to so ulitki materijal kokr vem je siva litina zunanje stene bloka so pa zelo tenke pri teh motorjih.

Lep pozdrav!

Če bi bila cela serija teh motorjev zanič, bodi brez skrbi, da bi to tudi POP tv objavil. Lahko je šlo za osamljen primer, poleg tega boš pa tudi za ta motor dobil garancijo, katero boš lahko uveljavil ob ponovitvi napake oz. okvare. Povrhu vsega, je kar nekaj uporabnikov foruma, ki imajo podoben avto pa še nisem zasledil napake, kot jo opisuješ ti, tako da mislim da gre za osamljen primer. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2011 00:04 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Čare napisal/-a:
Kaj naj tiv rečem?'Je.bi ga pušča voda menjali bojo pod garancijo.vesel bodi da ti bojo sploh menjali da te ne nategujejo in če bo potem motor lavfal nimaš kaj skrbet,glede če sa polomljenega pa z lahkozo potem reklamiraš.Podaljšane garancije ali česa gratis pa ne boš dobil namreč pomisli da bi to zahteval vsak ki bi kdaj uveljavljal garancijo.

Ma sej to: kdo pa pravi, da ga ne nategujejo? Mislim, avtu crkne glavna stvar, oni mu jo bojo pa zamenjali in upali, da zraven še kaj ne potrgajo. To je tko, ko bi tebi srce reklo adijo in bi ti dohtar reku pol: ni problema, ko vas odpremo in zamenjamo, boste ko novi. :meneni:

Vem namreč kaj ga skrbi. Iskanje tistih 150 stvari, ki grejo pol lahko narobe, pa je vprašanje kdaj se bo to pokazalo. Pri tebi Čare, ki vse to obvladaš, je malo drugače. Zadevo lahk doma lepo v miru pogledaš in jim ga naslednji dan parkiraš čez šipo nazaj, skupi s spiskom, kaj je za porihtat. Meni (pa verjetno tut njemu) je pa vse tisto drobovje glih tolko znano, kot baletni koraki. :neodločn:

Šel sem že čez eno tako stvar in tudi meni je vodja blebetal, da bojo vse zrihtali, stvari so pa še kar crkovale. Pa moj primer ni bil tako hud kot je njegov. :075.gif:

Zato nej lepo začne z akcijo in upa na najboljše. Ni sicer rečeno, da mu bo ratalo, lahko pa proba. Nima ravno dosti za zgubit.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2011 07:31 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@frcko točn to me skrbi!!!
Za enkrat mi ne preostane nič druzga k da čakam pa videm kaj bo.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2011 22:07 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Šempeter
Te stvari se zogdijo tudi pri BMWjih in drugih boljših znamkah. Dejansko tovarna si ne more privoščit vsak blok rentgensko pregledat ali je porozen ali ne. Pri odlitkih se to včasih zgodi. Nisi prvi in tudi zadnji ne. Bodi vesel, nov motor dobiš :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 05 Mar 2011 12:06 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Bom vidu kako bo v ponedeljek ker grem po dodatne informacije na tehnično službo Fiat in do inšpektorja za fiatova vozila.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2011 13:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No če bo kdo imel probleme nej kontaktira samo gospoda Igor-ja Radelj-a s tehnične službe fiat na baragovi 5. Mal smo se pogodel glede podaljšanja garancije.
Avto bojo sestavel in nato gre na pregled v tehnično službo po pregledu pa naredijo še zapisnik pregledanih točk.

Toliko so mi za enkrat zagotovil ostalo bom pa vidu.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2011 15:57 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@Pe-Ro: Čisto iz firbca, zdaj ko si brez avta a so ti dali zastonj nadomestno vozilo?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Mar 2011 17:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@Seagate ne to ne so mi naslednji dan dal nadomestni avto.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2011 13:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

No zadeva je sledeča avto je nepopravljen. Strokovnjaki na Avtotriglavu v Ljubljani so vrhunski (nimajo pojma kaj delajo). U glavnem zahtevu sm vozilo nazaj in ga dam na popravilo šele takrat ko bojo motor imeli.

Nadaljevanje sledi!

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2011 18:28 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 41
Kraj: Cerklje
Brez zamere, samo ne razumem folka, ki komplicira še preden dobijo avto nazaj. Motor je v okvari, kar se lahko zgodi pri vsaki znamki. Ker je v garanciji ti ga zamenjajo in garancija se potem avtomatsko podaljša za toliko časa, kolikor ti ga popravljajo. Če ni zrihtano kot mora biti, ga pelješ nazaj in ti zrihtajo. Je pa normalno, da se lahko take stvari zavlečejo, ker to ni isto kot da bi šel menjat žarnico.
Mi je isto 1x ena babnica (drugega ji ne morem reči) težila zaradi tapete na vratih, ker sem jo podrl, da sem lahko zatemnil šipo. Je vidla, da tapete ni na vratih in se mi začne dreti pa težiti, da avto ne bo več tak kot je bil. Nazadnje, ko sem sestavil skupaj, je bilo pa še bolje, ker sem spotoma popravil še fabriško napako.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2011 20:45 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

@pero
Če ti rečejo da ne vejo kdaj bo motor in da se jim je tle pojavla težava z dobavo motorja, ker ga kao ni v Torinu na zalogi sem jim sam lepo reku sestavte skupi da mam jest svoj avto ne pa tista nadomestna jajca. Pa ko bo motor kot sm slišu šele čez mesec pa pol tle lahko rečem samo hvala lepa takim pocarjem.
Sicer pa ko bo motor tukaj se bom pa jest zmišlevov kdaj bo men pasal avto peljat na menjavo ker mi ni problem na 3 mesce pogledat hladilno tekočino.
Tako da jim ga lahko zapeljem drugo leto malo pred iztekom garancije pa so lahko samo pridni in čakajo kdaj se bo stranka odločila.

Mislem da je to dost jasno, ker to kar se je men dogodel se drugje ne dogaja pa, da mi povrh tega rečejo ste pa čisto prvi s tako napako na tem tipu motorja in so kr presenečeni.

Lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2011 18:52 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Logatec
Se mi zdi, da malo preveč zapenjaš. Ni njihova krivda, če ni motorja na zalogi.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 65 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: