domov
  • Fiat Klub
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Kovinoplastika Kavs
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • WithCar

Danes je 25 Maj 2020 04:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Poraba goriva - Fiat Croma
OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2010 18:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

:019.gif:
Pozdravljeni. Ravnokar sem se pridružil forumu, čeprav sem ga že večkrat prebiral in moram reči, da je zelo koristen. Sicer v družini vozimo italijane od kar pomnim in zaenkrat brez večjih problemov. Pred kratkim sem za družinski avto kupil fiat cromo 1.9 jtd 150 KM avtomatik. Avto je zelo dober za vožnjo (sicer ga ne morem primerjati s prejšnjo alfo 2.0 V6 turbo) me je pa zelo negativno presenetila poraba goriva. Po mestu mi pokuri slabih 12 litrov goriva (po BC-ju in po litrih na prevožene kilometre). Mislim, da tu nekaj ne štima. Vem da avtomatik doda kakšen liter ne pa toliko. Ima morda kdo od vas kakšne izkušnje s tem avtomatikom. Hvala za odgovore.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2010 18:15 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
To pa je res precej preveč.Menda imajo ti motorji neke dodatne lopute za zrak na katerih se rada odlomi štangca ki to krmili in znajo bit v nepravilnem položaji in ga to mede.Snami plastiko na motorju in poglej na sesalnem kolektorju stanje te štangce.Pomagaj si s tole temo iz drugega foruma,kjer se gre za isti sicer 120 KM motor...
http://www.opelforum.si/index.php?showtopic=23172

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2010 23:41 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Hvala za nasvet Čare. Ko si tole pisal, sem cromo že odpeljal do mojega mehanika in sem mu to že sporočil in je to tudi potrdil kot veliko verjetnost, ker se pri teh mašinah rado zgodi ni pa še pogledal. Je pa res, da sem zadnjič tudi jaz opazil moder dim. Ali je možno, da je zaradi te okvare tudi zvok motorja bolj "traktorski", saj ti motorji ponavadi tečejo dokaj uglajeno ali je morda tu še kakšna druga napaka. Ta croma je moj prvi dizl, prej sami bencinci. Upam, da me ne bo preveč razočarala.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2010 15:11 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Moder dim mi pa ni nič preveč všeč.kok ma pa avto kilometrov??Poglejte še EGR ventil.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Mar 2010 17:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Ravnokar sem prišel od mehanika, ki mi je povedal, da je neka zračnost na sesalnih konektorjih, kar se vidi predvsm pri hladnem motorju (puščanje nafte). Mi je pa povedal, da tudi z avtomatskim menjalnikom nekaj ni vredu. Med prestavljanjem na mestu se čuti - včasih gre kar na trdo. Opazil pa sem, da včasih ko želi menjalnik prestaviti se sliši kot. da bi zdrsela sklopka. Mehanik je povedal, da so mogoče lamele vndar s tem nima dovolj izkušenj. Avto ima 137000km in bi po paprijih in ostalem kar moralo držati. Ali morda kdo ve kako je s popravilom oz. obnovo avtomatskih menjalnikov. Sicer pa jutri pokličem prodajalca in se bom skušal dogovoriti glede popravila.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2010 12:50 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Kranj
zelim ti sreco. Avtomatski menjalniki so problem predvsem v sloveniji, kjer se jih folk izogiba predvsem zaradi neznanja avtomehanikov. Drgac so teoreticno bistveno bolj vzdrzljivi od rocnih...

meni zre rocna 150 croma 6.8-7.2 zadnje case.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2010 13:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 50
Kraj: Šenčur
Tudi meni Croma z ročnim menjalnikom (150) porabi povprečno 7, relacija je lahko okoli 6, mesto in s tem povezane kolone pa lahko dodajo še kakšen liter ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2010 13:10 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
12 litrov se sicer tudi meni zdi ogromno, ampak tudi meni je že na potovalnem pisalo povprečje 9,5 - 10l (bravo, ročni menjalnik, 150KM, diesel). To so bile kratke špice po LJ ob štirih popoldne, ko smo se premikali po 5 metrov na minuto. Ne vem sicer, če avtomatika doda 2l, pišem pač v razmislek. Avto mi drugače realno kuri kakih 6,5L, na relaciji seveda še manj.

LP!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Apr 2010 21:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

frcko napisal/-a:
12 litrov se sicer tudi meni zdi ogromno, ampak tudi meni je že na potovalnem pisalo povprečje 9,5 - 10l (bravo, ročni menjalnik, 150KM, diesel). To so bile kratke špice po LJ ob štirih popoldne, ko smo se premikali po 5 metrov na minuto. Ne vem sicer, če avtomatika doda 2l, pišem pač v razmislek. Avto mi drugače realno kuri kakih 6,5L, na relaciji seveda še manj.

LP!

Mislim, da bom kmalu rešil uganko okoli porabe. V prihodnjih dneh bom menjal sesalni kolektor (napaka "sneta palčak" oz nepravilno delovanje loput). Mnogi so mi potrdili, da se jim je potem poraba občutno zmanjšala in motor deluje mirneje in tišje. Takoj ko bom opravil nekaj kilometrov z novim delom vas obvestim.
LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2010 21:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 42
porabo imaš res veliko...skoraj nemogočo...sprašujem pa,če se je komu že podrl računalnik..pa če mu ga je uspelo popravit..

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2010 11:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Mislim, da bom kmalu rešil uganko okoli porabe. V prihodnjih dneh bom menjal sesalni kolektor (napaka "sneta palčak" oz nepravilno delovanje loput). Mnogi so mi potrdili, da se jim je potem poraba občutno zmanjšala in motor deluje mirneje in tišje. Takoj ko bom opravil nekaj kilometrov z novim delom vas obvestim.
LP[/quote]

ALI SI ŽE REŠIL TEŽAVO?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2010 22:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 41
Kraj: Kranj
frcko napisal/-a:

LP!

tudi meni Croma pokuri mak 9.5 mestne vožnje, dočim relacija je pa tudi pod 6. No, zadnjih 3500km ima porabo 7.4l/100km s tem, da je veliko mestne vožnje in nekaj relacije.

12l/100km je absolutno preveč, četudi se gre za avtomatika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010 11:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 43
Kraj: LENDAVA
Nekje 2 meseca sem že jaz tudi lastnik Crome 1,9 150 KM in se mi poraba do zdaj giblje od 7,1-7,3 l/100km po BC.Večino je mestna vožnja in pa v hrib (skoraj ves čas 3. prestava).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Maj 2010 21:40 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pozdravljeni.
Že nekaj časa se nisem oglasil. Kar se tiče menjave sesalnega kolektorja še nič novega, ker ga še čakam. Baje pride okoli 15 junija. Originalni pa je 2x dražji, zato sem se odločil malo počakati. Potem bom videl kako je s porabo in ga kasneje peljal še na tester, tako da bom videl če vse štima.
Se mi je pa že nekajkrat zgodilo, da ko sem se ustavil je avto zgubil moč oz. vrtljaje in ugasnil (napisalo je na BC-ju pritisk olja). Ko sem znova vžgal pa je bilo normalno. Mogoče ERG, ali lambda senzor,... Bom videl kaj bo pokazal tester. Me pa še zanima če kfo pozna koga na katerega bi se lahko obrnil v zvezi z avtomatskim menjalnikom (kolega ima neke probleme)?

Na vrh

Naslov prispevka: Sesalni kolektor
OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2010 23:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pozdravljeni.
Po dolgem času se spet javljam z dobro novico. Kot sem že pred časom napisal sem imel težavo s pokvarjenim sesalnim kolektorjem (sneta palčka in posledično nedelovanje loput). Kljub težavam z nabavo novega kolektorja (kopija ne obstaja ampak ga nemški proizvajalec prodaja kot neoriginalni del - manjka napis FIAT, a je bistveno cenejši) mi je danes moj mehanik zamenjal zadevo. Rezultat: mirnejši in tišji tek tudi ko je motor hladen, boljše pospeševanje, motor ima večjo moč, zveznejše prestavljanje avtomatskega menjalnika, glede porabe pa bom videl v prihodnjih dneh.
Skratka, če ima kdo težave s sesalnim kolektorje mu priporočam, da ga zamenja. Je pa res, da je mehanik očistil tudi vse ostale pritikline od egr ventila do senzorja za turbino.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Avg 2010 17:34 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Domžale
Kateri mehanik ti je to delal če ni skrivnost? Lahko tudi na PS.

Jaz imam 2.4mJTD 200hp cromo, pa imam mestne vožnje cca 10litrov porabe. Danes sem šel v Italijo na Vrtojbo in nazaj čez Fernetiče in sem se vozil kar konkretno (nisem ga nevem kaj šparal) tam okoli 170km/h (mogu sm probat no) in se je poraba gibala tam med 7,6 in 8,2 litra. Sem pa resetiral comp v Domžalah ko sem štartal. Meni se zdi čisto OK za tako hitrost?

Na vrh

Naslov prispevka: Poraba goriva
OdgovorObjavljeno: 20 Avg 2010 09:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pozdravljeni.

Kot sem že napisal, sem pred dnevi zamenjal sesalni kolektor. Tudi poraba goriva se je občutno zmanjšala za cela dva litra. V strogi mestni vožnji mi sedaj porabi okoli 10 litrov.

Zadnjič spremenil alfasoul, dne 28 Avg 2010 22:41, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Poraba goriva - Fiat Croma
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2011 12:36 
Odsoten
taxi driver

Starost: 38
opažam da crome niso ravno šparovčki glede porabe. Sem govoril s par sodelavci, ki imajo crome pa vsi jamrajo glede porabe, da se okol 9l vrti. Pa jih je tut dost prej vozil stilota, ki pije občutno manj. Sej razumem da je croma mal večja pa težja, sam vsen neki tole preveč sisa. Res čudno, če gledaš tovarniške podatke za mestno vožnjo je poraba 7,9l/100km. Za alfo piše mestna vožnja 9,9l.
ps alfa 2.4 men v povprečju mestne vožnje pije 7l, marea 1.9 pa je bila tudi tam nekje

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Poraba goriva
OdgovorObjavljeno: 07 Avg 2011 16:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Domžale
alfasoul napisal/-a:
Pozdravljeni.

Kot sem že napisal, sem pred dnevi zamenjal sesalni kolektor. Tudi poraba goriva se je občutno zmanjšala za cela dva litra. V strogi mestni vožnji mi sedaj porabi okoli 10 litrov.

Uf...men zdej s klimo pije mestne vožnje 9litrov... Relacijo imam povprečje 7.2 - 7.5 odvisno kako vozim... uglavnem jst sm s porabo dokaj zadovoln.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Poraba goriva - Fiat Croma
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2011 13:17 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Völkermarkt
1.9 120km od 5,6 do 6,5 relacije skoraj vse.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: