domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • WithCar
  • A2R

Danes je 16 Nov 2019 03:48

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Okt 2010 17:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 35
ene tri tedne nazaj sem podmazal z wdjem nosilec zadnjega mosta ki je pricrscen z 4 vijaki na karoserijo avtomobila. od takrat nobenega škripca. čakam da začne spet škripat, pol pa na servis. al da zategne vijake al pa vrže kakšno gumo med karoserijo in nosilcem. Še najraj bi pa imel da kar ostane tako :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2011 00:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

kako kaj dolivate hladilno tekočino v svojega bravota? jst sem v zadnje 2 mesca že vrgel skoraj 2 litra hladilne tekočine, 1.4 tjet 120konjev.

Je pa res neka čevčica puščala, tam ko gre cev iz hladilnika v motor nazaj, ampak to sem že kak mesec dni dodal še eno objemko, sedaj tam ni sledu puščanja. ampak vseeno, zdi se mi da še vedno nekje zmanjkuje.

Pokrovček od hladilne čist, tekočina lepa vijolična, menjano olje na 15000km, sedaj ima 49000km.

:044.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2011 11:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Logatec
Nekje ti mora puščati, dobro poglej vse objemke in posodo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2011 13:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 33
Kraj: Jesenice
Men so cevko zatesnil na servisu,ko je bil avto še skoraj čisto nov...rekli so,da če bo še naprej spuščalo mi jo zamenjajo,ampak to ni bilo potrebno,ker od takrat imam hladilno tekočino na mestu.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Feb 2011 21:56 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

o kateri cevki je bilo govora? cevke me ne skrbijo, bojim se da ni kaj z mašino narobe. Bom še mal spremlju, če pride pod minimumom se bo pa resno treba ukvarjat kam gre to. zdej mogoče malo težje ocenit ker avto vedno na rahlem hribčku parkiran.

bomo videli. hvala zaenkrat.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Težave novi Fiat bravo
OdgovorObjavljeno: 23 Jun 2011 16:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 34
Kraj: Maribor
Meni je začel po malo več ko 2 letih in 58.000km škripat vozniški sedeš. In to zelo moteče. Prav čuje se vsako fedro not :044.gif: to verjetno ni kake rešitve ne?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Jun 2011 09:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

a si prepričan da škriplje sedež? to se dogaja tudi pri meni. ampak zelo občasno. Sem ugotovil da ni kriv sedež, ampak tisti vtič za varnostni pas ki je pritrjen na sedež. vkolikor se zavežem in premikam z roko cel tisti del nadležno škriplje. preveri tudi pri tebi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2011 09:20 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Fiat bravo 1.6 multijet 120 KM. Včasih pri 2000 do 2200rpm ''pocuka'', kot bi za sekundo izgubil moč. Zgodi se le pri pospeševanju v nižjih prestavah 1. in 2. in še to ne vedno, približno 1X na dan, neodvisno od tega ali je hladen ali segret. Najbolj nadležno je če se zgodi pri speljevanju v križišču, ko za trenutek ne pospešuje tako kot bi moral... Avto ima 25.000km in je še v garanciji. Pozna kdo odgovor, kaj bi lahko bilo narobe? In še vprašanje v zvezi z DPF. Po 25.000km regeneracija še ni potekla. Kakšne izkušnje imate s tem, bi morala že poteči? Je mogoče tu vzrok za cukanje?

Hvala za odgovore!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2011 15:36 
Odsoten
vozi cegu

Regeneracija DPF filtra poteka nekje vsakih 800-1500km in traja 10-15min, povprecen uporabnik tega niti ne cuti. Ima motor malce spremenjen glas in visja poraba goriva kar se vidi na potovalnem racunalniku. Vsaj pri 1.9jtd je tako. Morajo pa biti izpolnjeni trije pogoji, ogret motor, 60kmh, 2000rpm. Minimalno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2011 22:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Pozdravljeni, še enkrat jst z problemom

na bravotu mi po slabši cesti, recimo če vozim par km po avstrijski avtocesti začne nekaj čričkat v armaturki. Škripec se nato nadaljuje tudi če vozim po ravni, neluknjasti cesti. Že najmanjša grbina spusti čričkast zvok. Voziš po dobri cesti in kar skoz nekaj črička. Čriček se sproži le ko nekaj časa peljem po slabši avtocesti. Naslednji dan in v prihodnje ga recimo več ne slišim razen če zopet naletim na slabšo cesto za par km.

Kot da bi ga slaba cesta zbudila, nato ko se ohladi (čez par urc ali naslednji dan) pa neha. Težko razložit. Je pa kar dost močen, če imaš radio normalno prižgan ga boš slišal. Kot da bi prihajal iz osrednje konzole nekje.

To se je zgodilo že ene parkrat in vedno iste posledice in postopek.

Komu kaj znano?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2011 07:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 36
Kraj: Moravče
mevden napisal/-a:

na bravotu mi po slabši cesti, recimo če vozim par km po avstrijski avtocesti začne nekaj čričkat v armaturki. Škripec se nato nadaljuje tudi če vozim po ravni, neluknjasti cesti. Že najmanjša grbina spusti čričkast zvok. Voziš po dobri cesti in kar skoz nekaj črička. Čriček se sproži le ko nekaj časa peljem po slabši avtocesti. Naslednji dan in v prihodnje ga recimo več ne slišim razen če zopet naletim na slabšo cesto za par km.

Kot da bi ga slaba cesta zbudila, nato ko se ohladi (čez par urc ali naslednji dan) pa neha. Težko razložit. Je pa kar dost močen, če imaš radio normalno prižgan ga boš slišal. Kot da bi prihajal iz osrednje konzole nekje.

Komu kaj znano?

Meni so znani trije črički v armaturi. Na skrajno desni zgoraj, na skrajno levi zgoraj in nekje za radiem. Sem poskušal tudi z rahlim nasiljem pa še vedno nočejo oditi. :D
Sem razmišljal, da bi kar vse spoje na armaturi zalepil s sekundnim lepilom. :hehe:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2011 11:08 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 39
enzo83 napisal/-a:
mevden napisal/-a:

Komu kaj znano?

Meni so znani trije črički v armaturi. Na skrajno desni zgoraj, na skrajno levi zgoraj in nekje za radiem. Sem poskušal tudi z rahlim nasiljem pa še vedno nočejo oditi. :D
Sem razmišljal, da bi kar vse spoje na armaturi zalepil s sekundnim lepilom. :hehe:

Problem je, ker verjetno ne bo držalo. Skrajno levo in desno namreč svetla plastika "klika" ob nek tanek rob spodaj, ki mislim da je kovinski (se pravi del karoserije). Tisti rob je tako tanek, da ga lahko le obložiš z nečim, lepilo odpade. Če kdo ve, kako enostavno priti zraven, pa naj prosim napiše, saj bi z veseljem tudi jaz utišal ta "kliker". :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jul 2011 23:09 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

men je samo čudno ker črička ni dokler avta ne preruka slaba cesta. potem traje čriček vso pot. Ko drug dan zopet začnem vožnjo črička ni. Ful se čudno sliši, ampak tako je.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2011 17:28 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

eno vprašanje.
ali se de nekako povišat glasnost original parkirnih senzorjev v bravotu? Se mi zdi da so pretiho, ko greš v rikvec moraš muziko ročno zmanjšat da bi jih slišal.

Pri VW je itak to bolje narejeno: ko daš v rikvec se radio sam stiša na minimum tako da slišiš le pisk senzorjev (pa še glasnej je kot pri fiatu).

Nevem kako se pri fiatu niso kaj tako enostavnega spomnili. :hehe:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2011 17:20 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

sicer ni napaka, vendar me zanima nekaj.

ali kdo ve če ima 1.4 t-jet bravo pod motorjem komplet zaščito motorja? Plastiko pod motorjem. Pred dnevi sem menjal olje in ni bilo plastike spodaj, čeprav luknje so spodaj.

Je kdo na servisu kdaj pozabil dat plastiko gor ali serijsko ni plastike in so une luknjice za vijake le tako gor.

Gre se pa za manjši del, ob strani mislim da je plastika, le tam pod rezervarjem za olje ni (cca 40x30 cm).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2011 14:10 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Pozdravljeni.

Danes sem čisto slučajno opazil da mi primanjkuje hladilne tekočine v bravotu 1.4 t-jet 120.
14 dni nazaj je bilo še uredu, skoraj na max, danes pogledam pa vidim ene 3cm pod minimumom. Gledam kaj je to, čist začuden. Cevi vse uredu, nisem našel madeža ko potem zagledam kako 2,3 kaplce ven tečeta iz motorja. Opazail sem da teče ven iz luknjice iz motorja, luknjica se nahaja skrajno levo spodaj, ene 5cm za filtrom za olje.
Sicer nisem prepričan če je to hladilna tekočina, vendar bom moral spremljati.

sem naredil tudi sličico, mislite da je to hladilna? mislim da je malce bolj vijolično zaradi blica na mobilcu, dejansko ni tako vijolično. Je pa res tam par kapljic ki jih ne bi smelo biti?

letnik 2008, 63000km.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2011 21:38 
Odsoten
vozi cegu

Govorim na pamet ampak spomnim se, da so imeli Bravoti 1.4tjet 120KM vpoklic zaradi poroznosti glave motorja ali nekaj podobnega (tesnila?). Tako, da bi iskal v tej smeri.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2011 22:02 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

no ja, enemu članu foruma so res menjali motor zaradi poroznosti. Mislim pa da je on edini primer, nisem zasledil nobenega takšnega vpoklica. Spremljam sledeče dni stanje tekočine in obvestim. Vkolikor je napaka zaradi poroznosti materiala, upam da krije stroške FIAT, saj namreč nimam garancije več. Ne predstavljam si koliko bi stala zamenjava z novim motorjem....

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Nov 2011 19:15 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

problem rešen, servis kavčič zrihtal stvar kot se spodobi.
Bila je pa za zamenjat gumica debeline 1cm, velikost kovanca 2€. Ker se ta gumica nahaja na zelo nedostopnem mestu je moral prvo turbino dati dol, vzelo mu je cca 4 urce, strošek gumice 10€. skupaj 180€. ah ja....ko pride čez 2 meseca nova octavia domov, nisem ziher da bom obdržal fiata.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 24 Dec 2011 22:11 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

spet jst. Ali je kdo imel kakšen problem z pišom vetra pri cca 110-130km/h. Danes sem opazil nekako pri tej hitrosti, da začne nekaj piskat, bolj kot piš vetra. Nad 130km/h zvok izgine. Ni bil nič poškodovan, danes pa tak čuden zvok. svašta.

je možno da je kaj iz podvozja, luft in resonanca ki oddajate zvok le pri tej hitrosti?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: