domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Techno racing
  • Orange Audio
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 19 Sep 2019 14:57

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Novi Bravo-Cviljenje zavor
OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2008 22:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,
avgusta sem kupila novega Bravota. Že drugi dan po nakupu se je pri počasnem zaviranju (najpogosteje pri ustavljanju v koloni) pojavilo cviljenje zavor. Poklicala sem na servis Autocommerca in rečeno mi je bilo, da okoli 80% voznikov ima to težavo, da je za to kriva nova sestavina zavor in da edino kar lahko storijo je, da zavore spihajo. Oglasila sem se na servisu in so zavore spihali nakar so me elegantno odpravili, da to pač je tako in ne morejo storiti nič. Lahko zamenjajo zavore na kupčeve stroške vendar ne obljubijo, da bo pomagalo. To pač je tako.

Zanima me ali ima kdo podobne težave, če že pravijo, da se to pojavlja pri 80% voznikov???

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2008 23:07 
Odsoten
Bravo HGT

Kraj: Ljubljana
po mojem laičnem mnenju ne videm tle nobenega problema,saj meni pri počasnem zaviranju tudi cvilijo zavore pa mam športne gor,pri materi isto...tako da naj ne bi blo nč narobe,so pač take ploščice ;)drugače pa ja,nisi edina s tem problemom,ga ima kr veliko voznikov...vem ker sem na delal na ACH-ju za bežigradom(autocommerce)!

lep večer želim

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Sep 2008 23:10 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Sorško polje
pomoje se more vse skp mau uležat ker je pač novo :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2008 01:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 35
Kraj: Kranj
To ni nič narobe. Tudi sam imam novega bravota (kupljen maja 2008) in mi prav tako rahlo cvilijo zavore ob počasnem zaviranju (najpogosteje pri zaviranju v koloni). Drugače pa me to cviljenje sploh ne moti, saj se ga res samo čisto rahlo sliši, pa še to samo ob počasnem zaviranju (ponavadi v koloni). Skratka nič skrbet, vse je OK.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2008 20:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Slovenska Bistrica
Še en z občasnim cviljenjem. Se ne sekiram preveč. Cvili mogoče enkrat na tedn.:D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2008 16:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hmmm.. včeraj sem stala v koloni proti ljubljani in sem 2 uri poslušala cviljenje :073.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2008 16:59 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 38
Men tud včasih cviljo, predvsem zadnje. Res ni najbolj prijetno sam pomoje se je brezveze sekirat za to :zeko:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2008 17:38 
Odsoten
Lil John
Uporabniški avatar

Starost: 29
men cvil ko piscavka pa sm ugotovu da so ploscice takega materijala kupi nove ploscice kvalitetne in nebo piskalo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2008 02:14 
Odsoten
Bravo HGT

če boš kupovala kupi ploščice termo quiet kar pomeni da so zelo tihe in se cviljenje ne sliši!sprobano!

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2008 20:55 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

hvala za nasvet :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Sep 2008 23:53 
Odsoten
Bravo HGT

Natalie napisal/-a:
hvala za nasvet :)

oz če si z ljubljane lahko meni poveš pa ti jih naročim ;) bojo še malo cenejše!

lp

Na vrh

Naslov prispevka: Cviljenje zavor
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2008 13:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 70
Kraj: Rakitna
Zavore ne smejo "cviliti"! To ni samo neprijetno, kar je pomembnejše je to, da se s takimi ploščicami prej obrabijo diski. Zavorne ploščice so namreč pretrde. Stvar je v materialu, ki je primešam masi na čeljustih. V tem primeru gre za železov prah. Vem, da bo nekdo dejal kako se mehkejše
ploščice prej obrabijo in je tako strošek vzdrževanja višji. Naj povem, da s še tako mehkimi ploščicami naredim najmanj sto tisoč km. Upoštevati je treba, da se zavira tudi z motorjem, vožnjo prilagaja razmeram na cesti in še bi se našlo kaj. Pa da ne bi kdo mislil, da sem kak mečkač ali stric, ki sedi za volanom s klobukom na glavi.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Cviljenje zavor
OdgovorObjavljeno: 23 Sep 2008 21:19 
Odsoten
Bravo HGT

vozifiat napisal/-a:
Zavore ne smejo "cviliti"! To ni samo neprijetno, kar je pomembnejše je to, da se s takimi ploščicami prej obrabijo diski. Zavorne ploščice so namreč pretrde. Stvar je v materialu, ki je primešam masi na čeljustih. V tem primeru gre za železov prah. Vem, da bo nekdo dejal kako se mehkejše
ploščice prej obrabijo in je tako strošek vzdrževanja višji. Naj povem, da s še tako mehkimi ploščicami naredim najmanj sto tisoč km. Upoštevati je treba, da se zavira tudi z motorjem, vožnjo prilagaja razmeram na cesti in še bi se našlo kaj. Pa da ne bi kdo mislil, da sem kak mečkač ali stric, ki sedi za volanom s klobukom na glavi.

se popolnoma strinjam s tem kar si napisal,ampak nekateri imajo športni paket bremz in lahko ploščice še vedno cviljo dokler se ne ogrejejo,saj pri meni!

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Sep 2008 11:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

skratka, šla sem še na servis od Avtoplusa in so mi pod garancijo zamenjali zavore brez komplikacij :038.gif: Serviser je rekel, da naj bi bila napaka v sestavi ploščic...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Okt 2008 13:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Krško - Senovo
Če komu cvilijo zavore, ne kupujte tistih ploščic za 30 ali 40€, ker niso vredne nič. Pokliči v MOTOMAT v Ljubljano, kupi diske BREMBO in ploščice od FERODO, pa bo mir.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2009 15:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

pozdravljeni

mene pa zanima, na koliko približno se menjajo (sprednje) zavorne ploščice, pri Bravotu. kupil sem ga pred kratkim, star je 2 leti, 35.000 km, pred kratkim narejen tudi servis. najbrž so to tudi na servisu preverili, ali ne?

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Sep 2009 16:40 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Borovnica
fotr jih bo v pondelk menu po 100k KM res da so ze skoraj na koncu pa tut diski so mal bogi ker pri veliki hitorosti mal tresejo sam gre v pondelk k kaviciu na komplet mejnavo bremz vseh 4,klima,spredni amontezerji ki so ze 3 zanic :S in zmeraj so bli orginal gor :hmm:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2009 14:15 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Tudi jaz ima novega Brvaota-no, zdaj bo čez mesec dni star 1 leto in mi prav tako cvilijo bremze....sem bla 2x na servisu in so mi jih spihali in še naprej je cvililo....nato so jih menjali (govora je o sprednjih bremzah oz. ploščicah) in še vedno cvilijo...grozzzzaaaaa...ker mam 1. redni servis zastonj bom počakala še mesec dni in nato ZAHTEVALA, da mi menjajo še zadnje ploščice. Namreč, jaz se ne mislim tako hitro vdati, sploh pa pustiti, da mi bodo zavore pri 15.000 km cvilile....grozljivka!!!!

Povedali so mi pa, da je baje zato kriva sestava ploščic, ki ni več hmmm...iz azbesta?? ampak jeklena??? skratka, meni gre to cviljenje strašno na živce in vsakič ko bremzam (počasi v kolini, parkiranje...), samo čakam, da bo spet zacvililo - in to me moti!!!! Razočarana sem nad FIATOM in nikoli več ne kupim FIATA....sem mela prej twingeca in nikoli nič ni cvililo.....pa je bil star avto 11 let....

Toliko....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2009 15:01 
Odsoten
Crazy Driver

Starost: 37
Kraj: Nova Gorica
hehe,razocarana nad fiatom in to samo zaradi cvilecih zavor.V jok pa na drevo :004.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Sep 2009 16:52 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 43
Honey napisal/-a:
Tudi jaz ima novega Brvaota-no, zdaj bo čez mesec dni star 1 leto in mi prav tako cvilijo bremze....sem bla 2x na servisu in so mi jih spihali in še naprej je cvililo....nato so jih menjali (govora je o sprednjih bremzah oz. ploščicah) in še vedno cvilijo...grozzzzaaaaa...ker mam 1. redni servis zastonj bom počakala še mesec dni in nato ZAHTEVALA, da mi menjajo še zadnje ploščice. Namreč, jaz se ne mislim tako hitro vdati, sploh pa pustiti, da mi bodo zavore pri 15.000 km cvilile....grozljivka!!!!

Povedali so mi pa, da je baje zato kriva sestava ploščic, ki ni več hmmm...iz azbesta?? ampak jeklena??? skratka, meni gre to cviljenje strašno na živce in vsakič ko bremzam (počasi v kolini, parkiranje...), samo čakam, da bo spet zacvililo - in to me moti!!!! Razočarana sem nad FIATOM in nikoli več ne kupim FIATA....sem mela prej twingeca in nikoli nič ni cvililo.....pa je bil star avto 11 let....

Toliko....

Z WD-jem podmaž pa bo uredu. :škrbina:

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 35 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: