domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Poliglob
  • WithCar
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio

Danes je 27 Feb 2020 07:35

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Audi
OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 13:01 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 41
Kraj: Ljubljana
Pozdravljeni...

Imam cisto nasplosno vprasanje glede Audi-ja npr...lahko bi bil tudi BMW ki je nekako v tem cenovnem razredu.

Koliko racionalen je nakup taksnega avtomobila npr. 2010/2011 letnih z prevozimi 150-200kkm za 10-15k eur?

Meni osebno to niti podrazno ni racionalno kar se tice kilometrine taksnih avtomobilov in kaksen imajo se vedno cene ti avtomobili. Ne glede na starost so prevozili ze toliko kot sem jaz prevozil v skoraj 10 letih!

Je pa res da ne morem govoriti o zanesljivosti ker ne poznam teh avtomobilov.

Ali zanesljivost teh avtomobilo v glavnem odtehta taksno ceno kljub toliko prevozenim kilometrom ???

Hvala in lep pozdrav!

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Audi
OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 14:21 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 28
Kraj: Slovenska Bistrica
pri hiši je trenutno že drugi Golf kupljen star 2 leti in z 130kkm (cirka)..prvi je bil pri hiši 7 let in z nekje 300kkm, ki jih je potem trgovec veselo zbil pod 200kkm..avtu ni manjkalo nič, redni servisi, amortizerji, en akumulator (tik pred prodajo) pa en rele ali stikalo (ne spomnim se več)..
ta zdaj pa ima tudi kar lep paket dodatne opreme, za katero bi moral pri nas kr doplačat..
mislim da če gledaš malo na opremo pa kak dodatek zunaj/znotraj, dobiš več za manj/enako denarja..res pa je tudi, da so ti avtomobili narejeni za druge trge, nas imajo pa še vedno za Balkan
moje mnenje no..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Feb 2014 21:34 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Za modele pred letom 2000 lahko trdim, da so pri teh kilometrih kot novi.
Imel sem ca. 10 Audijev različnih starosti, težave se lahko začnejo od 300.000 Km dalje.
Za novejše modele pa poglej na team-audi.si

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2014 09:10 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Kolega ima 2000 letnik A4 1.8benzolin, in ima pri 220tisoč že kar precejšne težave z raznimi napakami, ki ga tudi dosti stanejo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Feb 2014 11:25 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Ma ja clovk nekak ne ve kaj bi kupu. Bolj kot gledas in beres forume slabs je. Dejansko se mors sprijazn da imajo vsi avti svoje napake, taksne in drugacne, veliko je odvisno tudi od srece...

Nekak mi je Alfa najbolj pri srcu ker pac nekako zdj od kar imam fiata ze malo poznam te motorje itd...je pa grozn in full omejen dostop do prtljaznika....tudi med najvecjimi ni oz. se mi zdi da je bolj pr ta malih kar ji je hud minus!!!

kaj pa vem bom vidl...ocitno ko bo cas taprav bo odlocitev padla sama od sebe :D

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2014 01:08 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Problem pri Audijih (in še katerih) je dobiti takega, ki ima vsaj približno realne kilometre. Največja razlika kar sem slišal je bil A6 s preko 1100000Km, ki so jih zbili na ca. 150000. Znotraj in zunaj je bil baje dobro ohranjen, koliko se bo kvaril pa je drugo vprašanje.
Tudi mojega zadnjega A6 sem prodal s 450000Km, nanj sem razen rednih servisov vložil do takrat manj kot 1000 EUR - menjava tesnila glave (300000Km) ca. 400 Eur, menjava jermenice alternatorja (430000Km) 50 EUR, menjava prednjih HK zglobov (220000Km takoj po nakupu) 100 EUR, menjava flanšne za vodo na glavi (380000Km) 25 EUR, menjava tesnila na Bosch pumpi (450000Km) 50 EUR, mehanizem voznikovega stekla (400000) 45 EUR, in še par malenkosti - amortizerje, diske in zobati jermen štejem pod redni servis.
Model ki ga je kupil od mene je (baje) zamenjal zobati jermen, zbil kilometre na 220000 (toliko jih je imel ko sem ga jaz kupil pred 5 leti, če so bili takrat realni ne vem) in ga kot odlično ohranjenaga prodal naprej. Če bi ga obdržal bi v naslednjih 100000Km obnovil volansko letev, spet zamenjal HK zglobe, sklopko (bila je še originalna), obnovil turbino in verjetno še kaj. Tisti ki ga je kupil bo verjetno tudi trdil, da se Audiji pri 200000Km dosti kvarijo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2014 13:54 
Odsoten
clean,podn,rob,DOJČE ®
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: vrhnika
jaz sem ga imel z 600.000+km. tam je stevc crknil za km in je mel zadnih 5 let te km napisane na vseh servisih. pomeni je avto imel blizu miljona ce ne vec. vse je delalo v nulo asmo redni servisi. ohranjenost....bolsa kot te ki se prodajajo z 150.000km

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2014 23:22 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: koper
pri avtih je kakor naletiš
dobro, pač, dejmo pustit kilometre, lahko govorim od novega, s citroenom imam tako slabe izkušnje, mel novega in po enem letu, ko se je pokvarlo vsega kar se na avtu lahko pokvari, še dobro da je bil v garanciji, sem ga prodal.
na firmi so meli jumpyja, ni da ni pri 40k km je potrgalo stojne vijake iz glave, kombi je mel ene 5 mescev, šla je turbina, ni blo, da ni blo, pol so baje zmanjšali servisne intervale na jumyjih zarad tega primera, ker je bil prvi jumpy v slo kupljen in je naredu največ kilometrov.
drugi jumpy isti motor isto vse, isti šofer, 180k km brez problema, z nerednimi servisi.
zdej mam citroena starejšega, kaj čem rečt, dela.
poznam primere, ko so kupli nove audije, pa so jim crkovale sklopke po 50k km.
enga poznam ki je kupu novega passata, mel avto 120k km ga je pustu v italiji na cedilu, šli injektorji.
tako, da je še vedno zelo odvisno od sreče.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2014 23:25 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

_B3yBo_
Js mam fiata že krepko čez 320k km in manj problemov z njim ko z 10 avti prej.
pa lahko gremo po firmah, citroen 1 leto, peugeot 1 leto in par mescev,
renault, dve leti, pol drugi renault ene 2 leti cca. kia rio, pol leta, ceed, 1 mesec.
ja, ceed, je meni osebno bil najbolj nekomot avto za ga vozit in to, da avto spije več ko js....... ne ne ne
ja, pa umes je bil še en peugeot, ki je končal v enem drugem avtu.... unga nisem štel
je pa bil tudi nekje 2-3 leta, pa 130k km, par problemov z njim, tazadnji pa je bil pumpa od bremz... ni šlo ustavit, sam pedal do konca pa penk naredilo v pedalu :D ni blo lih smešno 90/h v ustavljen avto pred mano.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2014 22:45 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Si je kdo ze lastil Mazdo 6 karavana ?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2014 23:40 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

kavelj: kateri letnik?
pa motor, bencin al dizel?
drgač, ta starejša bencin, je bomba, sam je bencin... za dizla pa ne vem, ampak baje da je kul...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2014 00:02 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Gledam letnike tam 2009-2010, dizel..to so 2.2ccm motorji z 140 ali 164KM.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2014 13:58 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 44
Če hočeš velik, udoben avto poglej tudi znoraj znamke, ki jo voziš ... http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8138650&show=1&avto=Fiat%20Croma%201.9%20JTD%20Multijet%20Emotion%20PDC.... ali pa http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8134138&show=1&avto=Fiat%20Croma%201.9%20JTD%20Multijet%20Emotion%20AVTO...

Super avto za smešno ceno. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2014 14:26 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Ze skos sledim tele Crome ampka po resnic povedan je tko zalostna izbira da me srce zaboli k pogledam avtonet.
Pr temle k si prlepu link v Grosuplju sem bil in ne bi imel niti zastonj nobene od teh Crom kaj sele, da jo placam.

Od prve do zanje vse imajo unicene gume popolnoma nevozne. Odbijaci so popraskani na vseh moznih koncih.
Tko da vsega skupaj je menda 10 Crom na avto.net-u. Cela zalost!

Manj kot 150KM Croma tudi ne pride v postev, kar ti dve sicer sta, jih pa tudi ni veliko na izbiro.

Kilometri verjetno tudi pri eni niso niti blizu realnosti. Tko da zaenkrat Croma odpade razen ce se ponudi res kaksna lepa kje.

Tko da ja ne, zaenkrat je se nisem nasu!

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2014 15:25 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 44
Vrtenje kilometrov nazaj, ni omejeno zgolj na eno znamko, temveč na skoraj vse znamke, ki se prodajajo danes pri nas. Če pri nas ne boš našel nič, potem poglej tudi čez "ograjo". :)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2014 15:39 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Ja sj to mi je jasno. Samo nekatere znamke dejansko dobis tudi slovenski avto, Crome pa so tako redke ze uvozene kaj sele kupljene v sloveniji...

Sj nic ne recem tudi Stilota sem kupil uvozenega in ne vem ce so kilometri realni, pa me tudi ne moti to ker avto dela kot mora, je pa res da pri nakupu tega nisem vedel ker sem bil se malo zelen ko sem kupoval svoj prvi avto :D

Zdj pa vseeno vse premeces preden kaj kupis. Nakup avtomobila se ne bo zgodil cez noc, se samo zanimam in povprasujem se malo po razlicnih znamkah in kaksne imajo ljudje izkusnje.

Na koncu pa mogoce tudi kaksna Croma pade. Za nakup imam vsaj 6 mesecev fore... :040.gif:

lp

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 16 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: