domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Poliglob

Danes je 14 Jun 2021 20:14

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: FIAT 500 ABARTH 2008, NIZEK PRITISK OLJA
OdgovorObjavljeno: 28 Mar 2021 10:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

POZDRAVLJENI,

IMAM PROBLEM NA AVTU FIAT 500 ABARTH 2008 LETNIK 135ps IN SICER NIZEK PRITISK OLJA, NA AVTU IMAM KOMPLET OBNOVLJEN MOTOR IN SEDAJ PREVOŽENIH 2000KM.. VČERAJ SE MI JE PRIKAZALO OPOZORILO DA IMA AVTO NIZEK PRITISK OLJA.. ZAMENJAL SEM SENZOR ZA PRITISK OLJA IN NEKI DODATNI KABEL IN ŠE VEDNO JE ISTI PROBLEM, OLJE JE MALO POD MAXIMUMOM, OSTAJA MOGOČE ŠE PROBLEM DA ZAMENJAM OLJNO ČRPALKO ?? ČE LAHKO KDO POMAGA BI BIU ZLO VESEU.

https://youtu.be/227qscI-Kyw

Na vrh

Naslov prispevka: Re: FIAT 500 ABARTH 2008, NIZEK PRITISK OLJA
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2021 10:54 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Sorško polje
Kaj ste delali na motorju?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2021 21:51 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)
Najprej do nekoga, ki ima manometre in jih priklopit na oljni sistem! Če bo tam pokazalo nizek tlka olja, iskat naprej, kaj je na motorju. Če je s tlakm vse OK, menjan senzor, iskat napak ona inštalaciji. Potem obstaja možnost, da pride do ECU napačen signal.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2021 11:56 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljen, hvala za informacije. So mi rekli na glavnem servisu da mi mehanik pogleda na manometer pritisk olja ampak ga nism poslušu in prvo sm zamenju senzor pritiska olja in še neki kabel zraven in je bla ista pesem glede te "okvare" . Potem sem pred dvemi dnevi snel komplet ohišje za zračni filter in naletel na "morebitno" težavo kar je razvidno na sliki. To je ÖLABSCHEIDER ( ločevalnik olja , oil separator ) . Zamenju sm ta ločevalnik olja in za zdej držim pesti da je to bila okvara, ker trenutno se napaka na pojavlja na avtu tako da zdej avto dela normalno. Držim pesti da tako ostane :D :D

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3614.jpg

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3615.jpg

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3616.jpg

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Apr 2021 11:57 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Damijan napisal/-a:
Najprej do nekoga, ki ima manometre in jih priklopit na oljni sistem! Če bo tam pokazalo nizek tlka olja, iskat naprej, kaj je na motorju. Če je s tlakm vse OK, menjan senzor, iskat napak ona inštalaciji. Potem obstaja možnost, da pride do ECU napačen signal.

Pozdravljen, hvala za informacije. So mi rekli na glavnem servisu da mi mehanik pogleda na manometer pritisk olja ampak ga nism poslušu in prvo sm zamenju senzor pritiska olja in še neki kabel zraven in je bla ista pesem glede te "okvare" . Potem sem pred dvemi dnevi snel komplet ohišje za zračni filter in naletel na "morebitno" težavo kar je razvidno na sliki. To je ÖLABSCHEIDER ( ločevalnik olja , oil separator ) . Zamenju sm ta ločevalnik olja in za zdej držim pesti da je to bila okvara, ker trenutno se napaka na pojavlja na avtu tako da zdej avto dela normalno. Držim pesti da tako ostane :D :D

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3614.jpg

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3615.jpg

file:///C:/Users/jasmi/OneDrive/Namizje/JASMIN%20VEHAB%20DOKUMENTI/ABARTH%20500/IMG_3616.jpg

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: