domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 09 Jul 2020 09:05

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Povabilo na kavo
OdgovorObjavljeno: 25 Jun 2018 08:07 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 54
Kraj: Laze pri Borovnici
Predzgodba: viewtopic.php?f=28&t=31051

POVABILO NA KAVO

od: nina.zupanc@vozelj.net
za: natasa@teleport.com
datum. 17. junij, 2018, 20.08
zadeva: Povabilo na kavo

Živijo, Nataša,
imaš kaj ta teden časa, da bi malo pokofetkali?
Lp., Nina

od: natasa@teleport.com
za: nina.zupanc@vozelj.net
datum. 17. junij, 2018, 21.31
zadeva: Re: Povabilo na kavo

Nina,
Ma, imam čas, bolj je problem depra. Depra, zaradi katere sem z nevidno verigo priklenjena na dom. Peter večino časa preživi v službi, tisto malo preostalega časa pa nameni svoji ženi in otrokom. Navidez imam zato ogromno časa in temu pripadajoče svobode. Toda ni tako. Več ko imam svobode, bolj se počutim utesnjeno in zategadelj brezvoljno.

Jasno, da se premnogokrat ujamem med sanjarjenjem o odrešeniku, ki bi me odrešil iz zlate kletke. Pa, da ne boš mislila, da sanjarim o kraljeviču na belem konju. Ne, v moje sanje se prikrade podoba brezobzirnega zlikovca, amoralnega, a šarmantnega mafijozota, ki bi me ugrabil kot Povodni mož Prešernovo Urško ali kot Gotski kralj Gallo Placidio rimljansko princeso in me odvlekel nekam med sicilske hribe. Za seboj bi pustila vso navlako iz mojega dosedanjega življenja, kramo s semnja ničevosti. Tam bi se z vsem srcem podrejala s strastjo poslednje candre in hkrati z vdanostjo srednjeveške svetnice. Saj veš, da po Sacher-Masochu najvišji ljubezenski užitek najde svojo pot samo v popolnem podrejanju. Ne vem sicer natančno, iz kakšnih vzgibov bi storila takšno norost. Morda so se me polastile Shakespearove čarovnice iz Macbetha in me obsedle ali pač samo iz kljubovanja, kot vznak upora proti nadzoru in zatiranju ženske seksualnosti.

Sploh pa ne vem, koliko so moje sanje, ki bi jih brez pomišljanja udejanjila, stvar svobodne volje ali izbire. Kakorkoli, zagotovo pa takšne fantazije niso razumne. Ne, niso, saj predobro razumeš, da jaz moram biti zapeljana. Nedvoumno, tudi najčistejša ljubezen ne more biti stvar razumne presoje. Ljubezen zategadelj ne more biti klena ali krepostna niti je lahko načelna. Ljubezen vse razume in odpušča, kot vse razume in odpušča tudi vsemogočni Bog na višavah.

A enkrat se moraš zbuditi iz sanj, čeprav bi najraje v njih ostala za vekomaj. Mojega odrešenika zagotovo ne bo. Zaman ga čakam. So sanje lahko resničnejše od budnosti, je vprašanje, s katerim se zdaj poigravam ...

Adijo, pokliči me jutri, pa se dogovoriva za kavo,

Nataša

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Povabilo na kavo
OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2018 12:47 
Odsoten
vozi cegu

Ne razumem koncepta. A lahko za tiste, ki zivljenje jemljemo z bolj pragmaticno zlico razlozis?
A to dejansko ene prave, privat, maile objavljas in delis po forumih ali gre za pisateljevanje?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2018 12:49 
Odsoten
vozi cegu

K clovek ki poslusa wagnerja zihr ne bo vozil guliette ali bilokaksne alfe romeo in se dizla povrhu pac pa nekaj nemskega, surovega, (coupe, bencinar) taksna kot je nemska opera, za razliko italjanske...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 19 Jul 2018 23:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jernej, tvoje vprašanje je nekoliko nespodobno, kljub temu pa sem ga zelo vesela. Zasebnosti že zdavnaj ni več. Naj ti odvrnem z vprašanjem. Razmišljam, ali bi bel premijski karavan bolj priličil, kaj meniš. :022.gif:

Lp ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Jul 2018 19:41 
Odsoten
vozi cegu

Ah kje bel premijski karavan je za šleve, ki pretirano poslušajo lepšo polovico. Alfa samec vozi kar sem povedal. Povej mi kakšen bi bil film, če bi James Dean vozil belega karavana namesto porscheja? Avto mora izžarevati tisto mladost, športnost, surovost po kateri hrepenimo moški tam v začetku druge identifikacijske krize (srednjih let)
Izjema je bmw 7, primeren za junaka tam po 40 letu starosti. Če je dobro situiran.

Obregnil bi se še ob nekaj, prvi zmenek in jo pelje nekam v tujino na opero. Come on! Tam pri blagovici najkasneje na trojanah bi bila prva mučna tišina! Prvi zmenki so kratki, vedno.

Malo dvomim, da punca stoji za tem pisanjem?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2018 07:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jernej, prav lepa hvala za mnenje. :043.gif: BTW, na Alfa forumu poteka živahna razprava o smiselnosti karavanov. Morda bi ...

Lp ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2018 09:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Aja, še to; kaj pa denimo velikanski bel SUV. Bi se ta podal k opernemu navdušencu?

Lp. in hvala ...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jul 2018 19:39 
Odsoten
vozi cegu

Tukaj si izpostavil(a) kvecjemu problem uskladiti glavo in srce. Razumski clovek vzame zadevo, ki jo potrebuje in ki mu bo sluzila. Bistvo zivljenja je v zadovoljevanju drugih potreb, ki presegajo okvirje tega foruma. Ampak, ce govoriva o fikciji in bralni publiki, ki ji je namenjena bo se vedno bolj zadovoljna ob avtorju, ki bo izstopal. To pa ne bo srebrni hyundai SUV. Edini SUV za prave moske je Lamborghini LM002. :muahahaha:

Za kaj vec bom rabu pa kavo. :022.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Avg 2018 22:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

od: nina.zupanc@vozelj.net
za: natasa@teleport.com
datum. 24. junij, 2018, 22.22

Nataša pozdravljena,
Mislim, da boš morala biti bolj odločna. Preveč prebiraš Sacher-Masocha. Kakšno podrejanje neki. To je na meji bolestnega. Odločno moraš postaviti Petra pred "ali ali." Morda bi bilo še najboljše zate, če bi ga na čisto odpikala. Tipček zagotovo ne more biti kaj prida. Jaz se že ne bi šla česa podobnega.
Bodi mi dobro,
Nina

od: natasa@teleport.com
za: nina.zupanc@vozelj.net
datum. 25. junij, 2018, 8.38

Nina živijo,
Ma ne vem, če me razumeš. Sacher-Masoch mi predstavlja odrešitev. Naše sodobno pojmovanje ljubezni je prežeto z nasiljem, zlaganostjo in licemerjem. Zato so mu, skladno z malomeščanskim, na darwinizmu utemeljenemu dojemanju recipročne ljubezni, nadeli avreolo iztirjenosti in povezali Sacher-Masocha s patološkim udejanjanjem podrejene erotične navezanosti - mazohizmom.

Le kako naj potemtakem zapustim Petra, ko pa je moja ljubezen tako iskrena. Moja erotika se zategadelj strastno podreja in zato tudi vse odpuščam. Tovrstna ljubezen me goboko v meni zadovoljuje. Poleg tega, vsakič kadar se zazrem v njegove oči, vedno začutim v njih divji žar ognja, veter sprememb Erosa in Tanatosa, kot ustvarjalni sili stvarstva, a hkrati v njegovih nežnostih vedno lahko najdem varnost in toplino ohranitve, s katero me oblije, pravi navdih življenja. Dih in izdih mi jemlje tudi njegov izostren, pretanjen občutek, ki tako natančno zna najti tenko mejo med obojim. Njegovemu okusu obvladovane, zadržane, silovite kozmične strasti ni primere na tem svetu. Nezavedno, a nedvoumno vzeto z nebeškega svoda. Le kako naj ga zapustim, medtem ko tako neumorno lijem bistre solze sreče. Le kako naj pozabim na najino majhno evharistijo in na zanosa poln najsvetejši oltarni zakrament.

Joj, skoraj sem bi ti pozabila povedati. S Petrom smo preživeli čudovit konec tedna na Dunaju. Vzel si je čas in me z otrokoma popeljal v dunajski živalski vrt, ki naj bi bil najstarejši na svetu. Bojda se je razvil iz cesarskega bestiarija. Nepozabno doživetje za otroka.

Seveda, jaz ne bi bila jaz, če ne bi hkrati pristavila svojega lončka. Peter nas je popeljal v Leopoldov muzej, kjer smo lahko občudovali dela Klimta, Schiele, Zorana Mušiča ter Warhola, Basquiata, Muncha, Picassa, Chagalla in drugih. Zelo dobra razstava. Nepopisno.
Toliko za danes. Več se pogovoriva, ko ponoviva kofetkanje. Morava ga ponoviti.
Čav, Nataša.

Nadaljevanje zgodbe: viewtopic.php?f=28&t=31505

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu