domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Techno racing

Danes je 12 Dec 2019 13:03

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Koliko daleč ste šli?
OdgovorObjavljeno: 20 Apr 2006 23:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Pozdravljeni,

zanima me naslednja stvar: je že šel kdo s Tipotom na kakšno daljše potovanje? Z "daljše potovanje" mislim npr. 1000 km ali nekaj tisoč km dolga pot v eno smer. So bili kakšni problemi na poti itd? Lepo bi bilo slišati kakšno izkušnjo, ker namreč za poletje nekaj podobnega načrtujem.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2006 08:20 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: Slovenska Bistrica
Berlin in nazaj. Nobenih problemov - le zakaj bi bli? :freak:

Če je fiat ne pomeni avtomatsko, da se na razdaliji nad 100km pokvari. :D

PS. Je bil pa en problem, in sicer moje izbuhle oči, ko sem vido ceno na bencinski. :zeko:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2006 14:17 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 38
Kraj: Izlake
zagorje ob savi-bol na braču-split zadar-rijeka-pula-zagorje ob savi

skupaj sem prevozil 1450 km

problem je bil pa en velik

fuuuuul vroče ker nisem imel klime :DD:

drugače pa nobenih problemov

aja pa še trugo sem mel na strehi

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Apr 2006 16:55 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
sej je isti drek al gor pa dol po 10 kilometrov na dan al pa naenkrat 1000 pogledaš vodo ,olje, če maš še kej bremz pa gas

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 16:02 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Bi se kdo upal npr. it do Nordkappa (severna točka norveške)? To pride več kot 7000 km v obe smeri. Dilema je glede servisov in prevoza avta domov v skrajnem primeru, če bi šlo kaj hujšega narobe.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 18:24 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Grosuplje
Jst grem polet z Puntičem čez nizozemsko nekje 2500km v obe smeri. Ne pričakujem nobenih problemov, ker me je zdej pustu na cedilu v MB :freak: No ubistvu mi je crknu sam štarter in smo ga sam porinli in gasa domov.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 18:57 
Odsoten
šankist
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Maribor
naša 8 let stara kia pride je nekajkrat šla na relaciji mb-banja luka-beograd-treviso-mb pa je šlo brez težav.glede na to da je pa drugače jajca od avta bi mogo tudi tipo it,če le ni nagnjen k okvaram in je dobro vzdrževan

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 19:04 
Odsoten
Alfist
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Lož
Nared servis prej pol pa sam gas.More zdržat ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 19:26 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

fiat napisal/-a:
Bi se kdo upal npr. it do Nordkappa (severna točka norveške)? To pride več kot 7000 km v obe smeri. Dilema je glede servisov in prevoza avta domov v skrajnem primeru, če bi šlo kaj hujšega narobe.
jest upamdej mi za jest pa za pit oziroma krij mi vse stroške pa te peljem

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 20:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Sej kakšnih hujših pomislekov zarad samega avta nimam (v enem letu me še nikol ni pustil na cedilu - ok akumulator, samo to sem tako ali tako pričakoval). Zaenkrat deluje super, zato sem sploh pomislil, da bi šel z njim.

Bolj kot problemov z avtom se bojim tega, da ostaneš kje na cesti bogu za hrbtom 3000 km od doma. Ker potem te po možnosti tamkajšnji serviserji oberejo do kosti, ko vidjo da si tujec :uuaauu:
Pa dobro je pa bit pripravljen za kakšne skrajne situacije, npr. imet kak AMZS backup - sej mislm da amzs neki ima neke pogodbe s tujimi partnerji, morš met članstvo pa amzs+ in pol maš precej stroškov kritih, če gre kaj narobe. A ve kdo kaj več o tem?

Ok recimo hipotetično, kaj bi sploh lahko šlo narobe pri tipotu 1.6 i.e., da bi ostal kje na cesti... Najbrž kaj od elektronike?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 23 Apr 2006 20:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

če do zdej nisi mel kakšnih resnih problemov pol nej jih tud naprej nej ne bi mel pogledaš stanje avta (tekočine,zavore,svečke...)vzameš neki orodja sabo pa je

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Apr 2006 19:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Krško
Prejšnji lastnik mojega sedicija (moj prijatelj) je šel z njim v Monzo (formula) in potem še po Italiji kar nekaj, po AC ga je tudi tako ganjal, da je temp. olja prišla do rdečega, pa ni bilo nobenih težav.
Pri tako dolgi poti ne moreš biti nikoli 100%-en, da bo vse OK, ravno v tem je del čara, a ne? :D Seveda si po moje najbolj vesel, ko prideš srečno domov in razmišljaš o tem, da ti je uspel podvig, ravno spomini so po moje tisti, ki ti poplačajo ves strah med potjo. Kakorkoli že, avto si popedenaj, vse, kar sumiš, da ti ne dela 100% razišči. In pa še ena bistvena stvar, vzemi si dosti rezerve v času za slučaj, če se ti le kaj neljubega pripeti in da ne boš prisiljen ob težavah sprejeti prvo najdražjo varianto. Aja, pa kakšen rezervni fond $$$. 8)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 04 Maj 2006 16:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

[quote="fiat"]Bi se kdo upal npr. it do Nordkappa (severna točka norveške)? To pride več kot 7000 km v obe smeri. Dilema je glede servisov in prevoza avta domov v skrajnem primeru, če bi šlo kaj hujšega narobe.[/quote]
Jaz tudi grem (s prijatelji) sredi julija na Nordkapp pa smo zračunali okrog 12000 km (mal rezerve, mal zgrešiš..). Gremo pa z dvema avtoma ravno zaradi tega, če se kateri pokvari in ga lahko vsaj vlečeš. Pa bolje je, da greš z dizlom, ker je samo v porabi razlike za cca 80 000 sit.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Maj 2006 23:21 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

z dvema avtoma? Uf to je pol bencin x 2. Ste prepričani, da se vam splača z dvema avtoma hodit.

Mah mene mal mineva tole s tipotom, trenutno ne deluje ravn tko kot bi moral. Verjetno bom šel kar brez njega, on bo pa lepo doma v garaži počakal :DD:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2006 15:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Ja po vsej verjetnosti nas bo šlo šest pa vsak ima vsaj eno potovalko s seboj, tko da moramo nujno iti z dvema avtoma. Stroški enega avtomobila bodo približno pol milijona tolarjev brez kakšnih okvar seveda. Če pa ti kaj crkne (npr. turbina) se pa ti stroški veliko dvignejo. Zato bomo imeli dve plačilni kartici in na vsaki vsaj milijon tolarjev.
Bosta pa oba avta dizla.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2006 15:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

uuuf, vi ste si pa ornk zastavl ! Vso srečo ! Greste po kakšnem programu , al čist na lastno pest raziskvat sever?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2006 23:40 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Gremo kar na lastno pest. Malo "road trip" varjanta. Sreče bomo pa kar precej potrebovali. Še 55 dni pa gremo. Hura!

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2007 01:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 28
Kraj: lj. okolica
s fotrom sva sla z mojim tipotom 1.4ie 94 na nizozemsko pol belgijo prejšn mesc pa še na sevr nemčije .........avto je laufo brez prublemou..sam jst sm ga kupu pred kkšnim letom in sm ga zlo mau furu in učasih ni hotu užgt..in po teh dougih furah se je zlauf in zdej dela na 100%......ajdeee :D :škrbina: :DD: :041.gif: :041.gif: :041.gif: [/b]

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2007 13:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

jaz sem šel z mojo bivšo 155 1.8. v Barcelono in potem še na jug italije,,, ni panike.. je pa res. da sem ga prej peljal na servis... pa žgal sem ga 140-180 BP... se danes laufa mojemu bratu :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 24 Mar 2007 17:17 
Odsoten
Blisk
Uporabniški avatar

Kraj: Mislinja
Avto mora zdrzat, nič te naj ne bo strah, samo na daljšem potovanju mors kontrolirat vodo pa olje, drugo pa mislim da nebi smelo delat težav. Pa seveda po pameti mors vozit!! :083.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 31 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: