domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Techno racing
  • Kovinoplastika Kavs
  • A2R

Danes je 21 Nov 2019 16:26

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: užig in poraba uno
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2007 20:10 
Odsoten
Deklice
Deklice

Starost: 35
Kraj: sežana
živijo!

kdo ve kaj bi blo krivo da mi uno zadnje čase noče užgat-->začel se je prejšn teden ko sem avto lahko zjutri normalno užgala se lahko normalno prpelala do parkir placa pa mi pol ko sem se hotla odpelat ni hotu več užgat,pol ko sem se en par minut matrala pa ga poskušala vžgat je pol normalno užgal in normalno delu naprej.pol čez par dni ko sem šla tankat je blo isto-ko sem natankala,plačala pa se hotla odpeljat spet ene 10min ni hotu vžgat.dans pa me je spet pustu na pumpi.-spet je nucu svojih 10minut:(poleg tega že en cajt opažamo da avto nima take moči k ponavadi in žre nenormalno velik bencina-za prbl. 45 km (koper-sežana)-četrt tanka.ne vem-a bi lahk bil kriv zamašen filter za bencin?k generalni je bil narjen pri 76000km,zej jih pa mam 136tisoč.je blo pa zamenjan vmes vse razen tega filtra.na kolko kilometrov se pa jermene menja?bli so menjani pri približno 90tisoč-bo treba hmal spet?
kaj pa bi blo krivo da mi tist merilnik količine goriva kaže vsakič drugače?ko pridem domu je npr. polovica tanka,zjutri k užgem avto ga je že sam eno črtico nad četrt,pol se dvigne čez en cajt za ene dve črtici.pol enkrat se lučka za tankat vžge ko je na četrt,drugič pa ne gori niti ko je skor na nuli.ne vem kaj mu ni jasno temu avtu :neodločn: :019.gif: :073.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Dec 2007 21:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 33
Kraj: Postojna
Lahko je kakšen slab stik na elektro instalaciji, bencinsko pumpo hudič jemlje, težava s kabli za svečke, za porabo pa je lahko kriva lambda ali diafragma za predvžig, lahko pa ti pušča rezervoar, če je zrustan (se pogosto dogaja).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2007 10:05 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: Sevnica
ojla!najprej lep pozdrav!
jst sm pr tipotu mel iste probleme.pa sm zamenu kable pa frtajler kapo pa je delau naprej kot lučka.zapel se do mehanika pa naj ti to pogleda.če je to narobe je cca.20evr.LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 28 Dec 2007 21:59 
Odsoten
Deklice
Deklice

hvala!bomo poskusli pol mal te kable pogledat pa to,pa tisti filter za bencin zamenjat-itak ni drag tko-7eur je v italiji-k tud ma skor 70tisoč s tem filtrom narjenih.

edin-kdo ve ki se nahaja v motorju ta filter za bencin?se ga da dost enostavno menjat?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 00:50 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Na levi strani je na blatniku obešen, tam kjer je amortizer pritrjen. Najbolje da snameš rele od bencinske pumpe in zalavfaš motor, dokler ne crkne, drugače bo šprical bencin okrog, ker je pod pritiskom.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 10:36 
Odsoten
Deklice
Deklice

hvala!jo bomo poiskali :škrbina:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 11:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: CE/MB
Glede vprašanja o menjavi jermena - recimo da se menjavajo jermeni nekje na 100.000 km, torej če si menjala na 90.000, se ziher lahk čez 180.000 s tem jermenom voziš. Pravzaprav marsikdo prvi jermen pusti čez 120.000 km, ker zdrži tolk, ni problema. Edini razlog, ki ga še morš upoštevat pri menjavi jermenov poleg kilometrine, je starost, tud s starostjo se jermen namreč uničuje, prepereva... in po kakih 8-10 letih se lahko menja, četudi se ne nardi 100.000 km v tem času. V glavnem, tebe mislim da še ni treba zaenkrat skrbet. ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 13:24 
Odsoten
Partner kluba

Starost: 34
Kraj: Škofljica - Novo mesto
Njej sploh ni treba skrbet...ker tut če se strga...je treba sam jermen zamenjat. Ni pa fajn če te avto kje pusti. Zato je pa pri starih avtomobilih pametno met asistenco :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 16:38 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Brezovica
sej majo tut novi puntoti fire motorje. kar je prov zakon.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 20:08 
Odsoten
Deklice
Deklice

okey hvala-pol je še super moj mercederz:)danes sm še eno novo vidla-prej smo nek olje gledal pa to,pa smo odprli tisto posodo ko je noter filter za zrak pa je noter v posodi pa po filtru čist mastno od olja,mal ga je še ven pršlo na tisto zajlo ko je za užig-kaj bi mu to dogajalo?
ker drugače ni motor čist neč masten,na eno menjavo (na 15tisoč kilometrov)pa spije komi ene 2 deci olja.

pa še eno vprašanje mam:)se da zamenjat samo zaščito al je treba cele armortizerje?k mi je pr obeh armortizerjih (zadnja kolesa) rja zaščito popapala zej pa mal fajn škripa :030.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 20:12 
Odsoten
Deklice
Deklice

drugač je pa ta avto zakon-do zdej je mel ful malo porabo bencina (pribl. 5l/100km), olja koker sm napisala je popil ene 2deci na eno menjavo,nasplošno šparovc.je pa že skor 12let star.ful lepo je ohranjen,je pa blo marsikej zamenjan da je tak-nove prage ma,dno je blo popravljano,pol zadnja leva vrata so nova,prednja leva popravljana,...sam rja je velik problem pri teh fiatih-še naš fičo ko je oldtimer in je letnik 77 je mal rijav ko ta ko je 12let star:(

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 20:16 
Odsoten
Deklice
Deklice

aja pa z asistenco je tako-prek zavarovalce jo maš lahk do 9.let starosti avta pol ti je ne dajo več.maš pa pol še zmeri AMZS sicer ki pa je mal dražji.je pa baje tak da če ti avto crkne lahk amzs pokličeš inin ko pridejo se lahk takrat hkrati tud včlaniš in maš pol pač vse članske ugodnosti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Dec 2007 23:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Kdo ti je menjal pragove, pa kakšna je bila cena?

Unoti rjavijo ker niso pocinkani (so pa bili zato tudi cenejši). Vsi ostali fiati nad letnikom 1994 so pocinkani in ne najdeš rje (Punto 1, Bravo,...)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Dec 2007 15:39 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Brezovica
amortizerji stanejo ene 30€ maksimum po komadu pa zamenjaš oba zadnja in je. zamenjaš jih pa doma ker ni to nobena umetnost. tko da se ne splača obnavlat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 14:06 
Odsoten
Deklice
Deklice

ja pragove pa še pol dna mi je menjal stric od fanta ki je avtoklepar-to sem mela ful srečo,drugače ful nočejo menjavat tega ker je ful dela s tem.

sej zej pa rjavi drugje-zadnji levi blatnik,zaščito armortizerjev mi je požrlo,pr zadnji šipi (na vratih prtljažnika),itd. ni konca s tem.

poleg tega mu zdej ful dogaja neki-najprej ni hotu vžigat-ok,smo menjal filter za bencin (je bil tazadn cajt-čist zapacan :D ),pol smo menjal še razdelilno kapo in rotor-tak da zdej vžiga vredu. zej mu je pa začel dogajat pa pije k "pumpa"-cca. četrt tanka za prbl.45km-halo??? :036.gif: kaj bi to mu blo?svečke so ble menjane lani (z njimi je narjeno prbl. 10tisoč km)je možno da so vseen svečke krive?jih bova pol vseen mal pogledala.
bi lahk blo krivo to da smo zamenjali razdelilno kapo pa rotor?pa bi blo sam treba užig naštelat?
ker zdi se ko da bi avto zalivalo,tud včeraj npr. od sežane do lj (prbl. 80km) pa se je še kar kadilo iz avspuha (ko da se še kar ni zagrel).
pa tud opažamo da gre ne koker je šou ponavadi-ni sicer 2.0mašina sam je vseen ko si stisnu na gas šou ene 130-140km/h po avtocesti.

ene 2leti nazaj je bilo tako da mi je ful bencina žrl, šou ni nikamor (največ 90km/h), in je blo za to kriv avspuh kiateri je baje od znotraj razpadu in je dušil motor in je baje tud zarad teg atist motorček ko nardi iskro crknu in je bil to pol rezultat.

bi blo možno da bi spet kej tacga blo?avspuh sicer ma spet neki hecne zvoke (takrat ni glih kvalitetnega noter dal,čeprav je pravil kok je dober pa bla bla).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 14:09 
Odsoten
Deklice
Deklice

aja pragove sem kupla v kopru ap sem dala za njih takrat 6500sit/kos,točno ime trgovine ne vem-neki avtodeli-bom doma pogledla v soboto ko domu pridem ok?
je pa tko da so bli sicer poceni,so pa fulll tanek pleh tako da...
tak da,dobro da mi je pol še ful zaščite gor dal....

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 15:28 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 46
Kraj: Vodice
pije k "pumpa"-cca. četrt tanka za prbl.45km-halo??? :036.gif:

pa ni videt nobene lužce al pa kej podobnega?k 45 km pa 1/4 tanka? :neodločn:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 15:43 
Odsoten
Deklice
Deklice

nop nobene lužce-nič.že prej smo opazli da mal več pije,pa smo misnli da ga mal zima daje,zej pa ni zime skor več, pa nič pa pije še več ko prej odkar smo menjali kapo pa rotor,pa že prej je pil kr velik za ta avto.ker mam ga že pet let,pa do zdej je bla poraba (razen takrat pred 2.leti) skoz med 5 in 6litrov-šparovc.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 20:02 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
pa ste vi prav nataknil kable za svečke gor??glede na to da ste kapo menjal ste lahko samo 2 kabla zamenjal med sabo in avto lavfa kao u redu ne gre pa nikamor in pije ko prasica sem mel primer glih na unotu ko je bil zamenjan kabel med prvim in drugim cilindrom in je avto lavfal ampak nikakor ne tako kot bi moral in nikamor šel.Pa še to me zanima da niste vi cel razdelilec vžig stran vzeli da bi lažje zamenjal kapo in potem vse skup sam not nataknil predvžig je pa u tri krasne??

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 29 Jan 2008 20:38 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
a ja mohoče je pa jermen preskoču pa motor ni v fazi pa ga pije

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 44 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: