domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 24 Okt 2019 03:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2007 22:51 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 33
Kraj: Postojna
No danes sem ugotovil da se motorček niti ne zgane. Če je res tak kot v el. avtomobilčkih, potem super, takih imam veliko in bom probal zamenjat ščetke, če so zanič. Je morda noter tudi kakšen potenciometer, oz. zakaj ima konektor 4 žice? Za povratno informacijo da je priključen? Ima Uno sploh kak senzor obratov motorja, oz. od kje dobiva podatke za regulacijo tega motorčka? Da ni senzor zanič. Motorček je sicer cel zapacan z oljem, ki je teklo iz ohišja filtra. Drugače pa bom šel na avtoodpad, kjer imajo 2 taka unota in kar takoj sprobal kateri dela. Je morda motorček enak kot pri Tipotu, Tempri,...?

Ugotovil sem da je zamašena še ena cev od sprednjih zavor. Skozi njo je zelo slab pretok, avto pri zaviranju zanese, ker ena zavora kasneje prime. Tudi nekaj minut rabi da spusti.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2007 23:30 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
motorčki so vsi isti od monotronica seveda tipo,tempra,delta,dedra,opel ,peugeot,citroen... pa ti predlagam da se ga ne spraviš popravljat ker je škoda živcev in časa lahko da ti je šel potenciometer lopute gasa ki preko katerega je vezan motorček najhitreje boš pa ugotovil če res ne dela če boš pri mrzlem motorju snel konektor za tipalo vode(zaug) ki je modre barve in je na sesalnem kolektorju na tisti strani motorja kjer je frtajler(razdelilec vžiga)in tist moder konektor ene parkrat dej gor pa dol med delovanjem in boš videl če se motorček premika (premika se itak maximalno tam nekje do 3 mm) če se ne je res zanič al motorček ali potenciometer(raje motorček).Cevi za zavore pa le zamenjaj obe pa bo mir

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2007 23:49 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Citiram:
(premika se itak maximalno tam nekje do 3 mm)

Tole mi je malo čudno. Trenutno je med ročico motorčka in kolescem za gas cca 4mm prostora. Tisti modri senzor vem kje je, bom probal, potenciometer od lopute sklepam da je na desni strani "fergazerja".

Torej tudi če je potenciometer gasa zanič bi se moral motorček premikat, če iztikam in vtikam konektor od tipala vode? Tipalo mislim da je dobro, ker mrzel motor ne cuka (torej zaug dela)

Pri toplem motorju se da kako naredit da bi se motorček premikal? Razmišljam da bi šel na odpad, odšravfal kakšen motorček, ga priključil v avto in probal če dela.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Jan 2007 23:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Že vem kako bom testiral pri toplem motorju. Na odpadu bom snel še eno tipalo vode, ki bo mrzlo. Samo ga ne bom smel imeti predolgo gor, da mi ne bo zalilo motorja.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2007 00:01 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

če maš luft med vzvodom gasa in motorčkom pol je motorček mrtev pa če si kje okoli LJ. lahko prideš pa se ova igrala mam ene tri monotronice za kose doma pa tipala pa frtajler,alternator, štarter,zadnje steklo(z veliko ALPINE nalepko :D )pa še kaj bi se našlo

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2007 00:13 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Čare napisal/-a:
če maš luft med vzvodom gasa in motorčkom pol je motorček mrtev pa če si kje okoli LJ. lahko prideš pa se ova igrala mam ene tri monotronice za kose doma pa tipala pa frtajler,alternator, štarter,zadnje steklo(z veliko ALPINE nalepko :D )pa še kaj bi se našlo

Ja to bi bilo zanimivo :D

Ne vem, morda enkrat drug teden, ker jutri moram avto zrihtat in čez tehnični spravit, pol pa imam neke druge zadeve za zrihtat, saj sem jih zaradi ukvarjanja z avtom zanemaril, tako da lahko šele proti koncu drugega tedna, do takrat pa bom pač mrzel avto z gasom držal na obratih. Sicer nisem iz Lj ampak 50km stran, imam pa drug teden itak neke opravke tam.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2007 21:18 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Cev sem zamenjal, zdaj zavore delajo odlično :D

Razdrl sem motorček, spucal kontakte v notranjosti, sestavil in DELA :D Z mastjo so bili zapacani kontakti tam kjer motorček šteje obrate - na osi zobnika. Mast na kontaktih v notranjosti sem očistil z alkoholom, zobnik namazal z mastjo in sestavil. Dela je bilo pol ure skupaj z demontažo in montažo. Popravilo se po mojem mnenju splača.
Če motorček ne dela zaradi zapacanega senzorja obratov se preveri tako, da pri montiranem motorčku na zgornja dva kontakta od štirih priključiš baterijo 4,5V in gledaš če se premakne. Če se ne, obrneš polariteto. Motorček je sicer 13V, a ga po mojem ni pametno testirati s tako napetostjo, ker ga lahko zabije v skrajno lego, pokvari mehanizem ipd..

Avto je zdaj zrihtan v nulo, tudi tistih zvokov pri mrzlem ni slišat več, ker ima motor zdaj prave obrate, posledično pa je tudi pritisk olja v prostem teku večji.

Ruknil pa sem tehnični zaradi CO-ja (pod 67 ni nikakor prišel, čeprav so nekaj minut avto tiščali na 4k obratov, vse drgo je OK. Bo treba nov katalizator. Skupaj z delom me bo stal 130 eurov (nov, 2 leti garancije). Je možno da je slučajno kaj drugega? Svečke, razdelilna kapa, membrana predvžiga...? Spet mi je žal, da ni na fergazer :073.gif:

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Jan 2007 23:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

membrana za predvžig zna bit prebita ker je to kar pogost pojav pri unotu samo zarad tega ne bi padel sicer pa biti moral povedat kaj je zanič oz. naj ti tisti ki ti bo montiral katalizator najprej izmeri pline da bo videl če ga je sploh treba menjat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2007 00:13 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Zelo verjetno je sesuto satje v katalizatorju ker iz njega prihaja ropot (kot bi bili v njem kamenčki). Ne vem, bom dal še prej pomerit. Na tehničnemu je bil pri motorju na delovni temperaturi CO na max - cager na monitorju je bil do konca, ko so avto nekaj minut tiščalii, da bi segreli katalizator, pa je padel na 3/4. Skala je bila od 0 do 1. Katalizator je še originalni, star 14 let.

Potem svečke ali kaj podobnega ne more bit? Te bi bilo verjetno dobro zamenjat, ker imajo že precej km. Nekam sem založil ključ, drugače bi jih že zamenjal :D

Lambda je vredu.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2007 18:39 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Prišel sem čez tehnični :048.gif:

Bil je res zanič katalizator (prazna škatla). Tisti ki mi ga je zamenjal je rekel, da bi lahko zgorel zaradi motorja.

Lahko na pooblaščenem servisu preverim, če motor deluje pravilno, da ne bom drugo leto spet kupoval nov katalizator?

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2007 20:16 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Ptuj
Ve kdo morda kako gre konzola ven pri unotu?
Mam pri stikalih za gretje oz ventilacijo tiste zajle hin, se mi use v prazno suce.
Ze kdo to morda delal?

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2007 18:03 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Danes sem še bencinsko pumpo preveril in ugotovil, da sploh ni originalna ampak od Forda :073.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 32 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: