domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio

Danes je 24 Okt 2019 05:08

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: uno 1.0 S
OdgovorObjavljeno: 03 Okt 2006 19:30 
Odsoten
Rjica Driver

Starost: 40
Kraj: Celje
No našli smo unota, ki je vsaj priblizno v voznem stanju. avto ma 87 kkm, pred 500 km je blo menjano olje pa vse pregledano. Zdej me pa zanima vse okoli vzdrzevanja tega avtocka, kako olje gre noter, kolk olja, kolk stanejo razni jermeni ipd, zadnji lonec je bolj slab..kok je kaj menjava? Pa še vse kar se tiče tega avtomobila ( poraba, hibe na motorju, cene delov ) skratka čimveč...Hvala

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Okt 2006 20:39 
Odsoten
šankist
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Maribor
gre nena nikam (45 konjičev,jasno),zanesljiv,rja ga zna žret,zadnje roke pa tesnilo glave motorja,servisi so pa tak poceni da brezveze :D vlki servis je ene 50 jurjev največ,mali pod 20.poraba pa si lahko misliš,nekje med 5 in 6 ,tišanje in mesto čez 7 tudi

olja pa pač nalij da bo dovolj,glej po palčki merilni,od minimuma do maximuma je liter razlike,pod minimumom še tudi nekaj takega,zaj pa zračunaj.olje najboljše 15w-40

skratka avto nič posebnega,zanesljiv in poceni za vzdrževat

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Okt 2006 21:06 
Odsoten
Rjica Driver

ja avto bo tak sam po mestu vožen večinoma, pa drug let bom vrjetn šel na kak drag z njim ( za komični vložek jasno :DD: :DD: ). Vglavnem pa se gre za to, da je z njim čimmanj stroškov. Po napisanem sodeč pa je za vzdrževanje ceneše samo še kolo :DDD

No upam da se čimmanjkrat oglasim s težavami, če pa ma kdo še kaj za dodat pa lepo prosim, vsak nasvet je dobrodošel. ;) .

p.s. malo me je strah, ker še nisem imel tako močnega avta nikoli do zdaj...zanima me pa , če kdo ve kje se dobijo tista padala, ki jih imajo profesionalni drag avtomobili za zaustavljanje..mislim da bom drug let ga potreboval :DDD :DDD

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Okt 2006 22:55 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
olje mu daj selenia gold recimo al pa kaj drugega v 10W40 gradaciji 15W40 je za fritezo mu pa ja lahko privoščiš kaj boljšega

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2006 17:01 
Odsoten
Rjica Driver

evo, unek je prevozil že čez 1000 km od kar ga imamo in se že poznajo vse napake...no pa začnimo:-
, ne dela gretje zadnjega stekla,
- ne dela zadnji brisalec,
- bremze so zanič ( baje je treba menjat in diske in ploščice),
- ne najdem šipke za olje merit :lookdown: ,
- kok ma velikost metlice sprednje ( morm zamenjat brisalec),
- kdo ve kak bi spravil suho listje iz ventilacije?,

to bi blo za zdaj use...kdo pozna kakega, ki bi znal to vse cimceneje porihtat naj se javi. Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2006 18:41 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
maniaxxx napisal/-a:
evo, unek je prevozil že čez 1000 km od kar ga imamo in se že poznajo vse napake...no pa začnimo:-

No, sej ni tako hudo ;) Od vseh stvari, ki si jih naštel, sta samo dve napakici, ostalo je stvar rednega vzdrževanja. Povej še, kater letnik je, ti bomo lažje pomagal.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2006 18:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 43
Kraj: LENDAVA
Koliko časa pa je avto stal pri kakšnem posredniku preden si ga ti kupil?Napaka na zadnjem brisalcu in steklu ti verjetno izvira iz istega naslova(varovalke,prekinjen kabel).Bremze so pri unotih bolj tak, ker ko se iz brave presedem v unota je občutek malo traktorski.Šipka za olje-ne se hecat da ga ni.Brisalce izmeri z metrom,glede listja v ventilaciji-tega in pa nekaj praha boš zmeraj imel,lahko pa ga sproti čistiš ali pa se izogibaj parkiranja pod drevesom.PS;Unota imamo že tri leta pri hiši in ti lahko povem da cenejšega avta glede vzdrževanja in pa ostalih stroškov verjetno ni-mi smo zadovoljni znjim.Je pa samo UNO.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2006 19:40 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
bremze dobiš že za 10 jurjev komplet diski+ploščice
zadnji brisalec in steklo ti res najbrž ne delata ker maš une kontakte na havbi neki pokvarjene (poglej oz. izmeri kje je napaka)
brisalec je pa se mi zdi da 45 centimetrski
šibka za olje je zadaj med 1. in 2. svečko
listje boš pa moral posesati samo boš moral snet plastiko med steklom in sprednjo havbo pol pa na reže dej kakšno mrežo pa bo malo bolje

P.S. če maš zanič motorček brisalcev in pa zadnje steklo imam oboje
P.P.S.na steklu je ogromna ALPINE nalepka ;D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Okt 2006 21:23 
Odsoten
Rjica Driver

Unek je letnik 97, prej pa ga je imela ena babica, ki je nardila v 3 mescih 500km :DDD :DD: , ja motorček je pomoje uredu, ker se sliši "klik", ko pritisnem gumbek ( nism pa glih nek strokovnjak), tist za olje sem po natančnem pregledu našel 8) , kar se pa bremz tiče sem se pa tud pozanimal, sam rabm enga pocen majstra da mi vse skup zamenja ( bomo že nasli kakega maherja ;) ).

Sej vem da je sam uno, itak je za tretji avto pr bajt, ampak sem za zdaj razen teh malenkosti ( se vid da ga je mela ženska :DDD ), zelo zadovoljen z njim, potegne pa tudi zelo dobro za 45 konjev, tak da NUJNO rabm dobre zavore :zeko:

p.s..za šipo se bomo pa zmenli, če ugotovim da je res motorček ali pa žičke za gretje ..za nalepko ni panike, styling ne škodi :DDD , sej mam že rat kape take hude gor ( s fiat znakecom), tak da je avto že kr za showe :DDD

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Nov 2006 10:10 
Odsoten
Deklice
Deklice

Kraj: Primorska
Jst tud že 3 mesece vozim Una 1.0 , l.96 in sm ful zadovoljna, sicer mi je fant menjal sprednje zavorne ploščice, za katere sm dala cele 3k ;P ,
pa kolega menjal semering, drugače pa je čist dovolj za moje potrebe - 50km/dan.

Zdej sicer mal cvikam, kako bo v snegu, ker pri nas zna bit kar problem, živimo dost visoko, ampak gume so gor dobre.
Mislim pa, da bo treba menjat kakšen končnik, ker se pojavlja en čuden ropot in tresljaji se ful čutijo spodaj.
Mal me skrbi, sam bo kolega tud v kratkem mal pogledau, kaj je s tem.

Aja kakšno olje pol dajete v Unota? :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Nov 2006 22:50 
Odsoten
Rjica Driver

10w 40, js sm za komplet diskov, ploščic pa 1 liter zavornega olja dal 7500sit :DDD ..še vedno me pa jezi gretje zadnje šipe in brisalec zadnji, ki noče in noče delat ( baje nima stika). JE pa unek dobil nove zimske gume 145 80 13 in ni straha za zimo ( če bo sploh zima še letos :DDD )

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Jan 2007 14:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Maribor
varovalke si pregledal ??? sem imel enak blem :P

hmm še jaz povem kaj o unotu :) redno vzdrževanje ga pripelje v supa dupa stanje :) menjal sem že marsikaj na motorju vendar cenovno še najbolj ugoden avto :D

menjal sem obe roki spredaj in dal za eno 2500sit, potem komplet bremz brembo disk itd cca 10k, ni mi za v eurih govort ker še nimam primerjav hihi, potem olje nalivam neko pač ko je za 4k noter pa 5 litrov - 15W-40 ja, brisalec spredni je 45cm tako kot je bilo rečeno, svečke so tudi 3k, filtri in podobno pa tudi poceni tko da...

edin kaj je bilo mi je zadnič zakuhal, termostat je zapikal in sem letel po novega in dal zanj 2500sit...

mislim, da je kr fajn za vzdrževat in za po mestu idalen avto, saj lahko marsikje parkiraš hihi,
+ tega tudi za dolge relacije je bil preizkušen in se je udrežal odlično :)

poraba nekje 6-7 litrov, max hitrost pa 165km/h, dokupil sem si še meglenke za boljšo vidljivost...
:040.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 12 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: