domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 21 Jun 2019 01:13

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Uno 1.1 dušenje
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2017 19:27 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,

Z omenjenim avtom imam težavo, da motor med vožnjo iznenada povsem zaduši, kot da ne dobi goriva. Pri tem ugasne in ponavadi tudi takoj vžge, vendar ob dodajanju plina nastopi neko dušenje in motor takoj noče v obrate in tudi prosti teke se mu upira.
Ko mi ga po dveh, treh minutah uspe dvigniti in za kratek čas držati na dobrih 3000 obratih, se motor obnaša kot, da ni bilo nič in pelje normalno.
V praksi mi recimo od točke A do B nagaja po dobrih 5-ih kilometrih in nato naslednjih 10 teče normalno.

Pri zagonu drugače ni nobenih težav in "kresne" v prvo.

Na motorju je bilo do sedaj menjano:
-svečke
-vžigalni kabli
-vžigalna tuljava
-modul vžiga + impulzator
-rotor + kapa
-akumulator

Na strani dotoka goriva: Filter, gumi cevi od filtra naprej, črpalka goriva (gnana preko odmične gredi).

Vsi zgoraj našteti deli so novi!

Na uplinjaču sem zamenjal tesnila (naredil sam iz elringovega tesnilnega kita plošč), sam uplinjač je bil ob razdrtju povsem čist. Tip: Weber 32TLF 27/252 3200

Edina vidna anomalije je malenkost puščajoča membrana(kvadratne oblike) na uplinjaču z zadnje strani. Bi bil lahko to možen vzrok?

Pri osebi, k obnavlja uplinjače dobim membrano, vendar on te ne povezuje s problemom.

V katero smer naj še gledam??

Hvala za morebitne odgovore in pomoč.

Lp

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fiat Uno 1.1 dušenje
OdgovorObjavljeno: 09 Mar 2017 21:29 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Skoraj sigurno bo nekaj na frgazerju. Jaz bi najprej poštelal CO. Predvzig je OK?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2017 14:57 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja, predvžig je nastavljen s stroboskopom.

Se bom osredotočil na uplinjač.

Hvala.

V ponedeljek dobim Meat&Doria komplet kit za popravilo uplinjača in izvedem obnovo.
Cena kompleta je vsega 20€, tako da nimam kaj izgubit.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2017 13:25 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Uplinjač sem s časovnim zamikom obnovil in na novo nastavil in sedaj motor teče lepo in tudi obrati so v prostem teku konstantno na 850, prej temu ni bilo tako.
Tudi pri vakum testerju je nihanje igle minimalno.
Plovec in loputa sta bila nastavljena po domače, nekako od oka in ni čudno, da ga ja motor biksal.
Strošek 17€ za obnovitveni set, ter moj čas kar je precej ceneje kot, če bi ga dal obnovit nekomu, ki se s tem ukvarja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Feb 2019 23:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni,

Po dolgem času se javljam z novo težavo, katere vzroka mi do sedaj ni uspelo najti. Težava je sledeča. Avto, mrzel ali topel, vedno vžge iz prve, potem se mi pa po nekaj kilometrih začne dogajati, da ko odvzamem plin, recimo pred samoforjem, motorju enostavno padejo obrati in ugasne, ponovni zagon pa kot vedno, iz prve. Ta bug se pojavlja povsem naključno in ne vedno, sprva se je to dogajalo predvsem ob dežju, sedaj pa tudi v drugih pogojih.

Nimam ideje, morda sem kaj spregledal, ne vem. Alternator konstantno polni 14.5V, vžigalni kabli, kapa, svečke, tuljava, modul, impulzator, bencinska črpalka, filter goriva... vse je bilo menjano pred približno 6.000 kilometri.

Ima kdo še kakšno idejo ali nasvet? Samo tistega, v prešo z njim ne :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Feb 2019 22:47 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Sorško polje
Ni za v prešo, raje ga meni šenkaj. :škrbina:

To je še stari model s fergazarjem?

Jaz bi morda za začetek preveril vse povezave okoli cinšpule, ter mase okoli nje..

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2019 12:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Gre za serijo 2 60 SX, letnik 91, motor 1.1, 42kW in Weber 32 TLF uplinjačem. Imam na rezervi še eno novo tuljavo in set vžigalnih kablov pa bom še to poskusno zamenjal. Medtem sem odstranil črpalko goriva od PTZ in jo za foro razdrl.V njej je bilo precej drobnih delcev aluminija, jih odstranil in so se po kratkem času zopet nabrali. Mi ni jasno od kod. Bom danes odprl še uplinjač.

Šenkal ga ravno ne bi, še manj v prešo dal. Na avtu se je od nakupa veliko vložilo, od novih amortizerjev, komplet zavor z glavnim cilindrom vred, sklopko, nov hladilnik pa porihtan motor in še in še. Avto je bil nekoč karamboliran spredaj levo in šlampasto popravljen, tako da sem lansko jesen popravljal prednji konec (popravljena rja okrog vpetja amortizerja na obeh straneh, menjana vezna stena, nov pokrov motorja, sanirani blatniki, na novo barvan prednji konec, nov odbijač, od znotraj spucane meglenke, luči..), ter sanirana površinska rja na pragovih in na novo nabrizgana kavčuk zaščita. Delal sem vse sam, od varjenja do ličarskega dela, uporabljen material od priznanih firm, vse kar se je ličalo je bila osnova 2-k epoksi primer za visoko korozivno okolje - standard C5-M, šele nato kitanje. Avto je bil sprva kupljen za donatorja, potem pa, ko človeka nekaj zagrabi bi pa kar popravljal in popravljal.

Upam, da ne bo narobe, če priložim nekaj slik.

Slika
Slika
Slika
Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Feb 2019 12:27 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Vrhunsko! Vedno me veseli, ko se še nekdo ukvarja s "starimi kantami". :041.gif:

Drugače pa glede črpalke in delov aluminija, je morda kakšna napaka v črpalki sami, in se nekje nekaj drgne?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Feb 2019 21:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Hvala :040.gif:

Na posamezniku je ali bo podaljšal življenje, prodal ali odvlekel na odpad. Meni se ga je zdelo škoda. Pri nas jih ni več veliko in še tisti so v večji meri karoserijsko bogi, sploh poljski, popravljajo pa povečini samo še tisti, ki se sami tega lotijo ali pa klepar nekaj na hitro spaca, samo da ni luknje.

Starina dobi z letnimi gumami še obnovljena platišča cromodora CD 610, še en set originalnih, ter obnovljenih cromodora imam na zalogi.

Slika

Slika

Glede napake ni nič novega. Kar sem se danes vozil ni nič nagajal. Odstranil in razkopal sem uplinjač, nekaj je bilo smetk, na membrani sta bili dve vidni alu smetki. Vse dele sem spihal s kompresorjem, ter sestavil nazaj. Ni mi bilo jasno, ker sem po prvem podiranju bencinske črpalke le to očistil, sestavil, nastavil na koncu cevi kozarec in parkrat zaštartal in so bili zopet prisotni delci. V pumpi ni drugega kot membrana, ventil, predvsem pa nobenih sledi o obrabi.Čudno vse skupaj, morda sem kaj spregledal.

Zamenjal sem cevi goriva, ter filter, čeprav je bil ta menjan pred nekaj tisoč prevoženimi. Prej je bil kovinski od Doria, sedaj dražji plastični Mann. Prvega sem za hec odprl, če je slučajno kaj s filtrirnim elementom pa je bil čist. Bom videl kako bo sedaj, ko je uplinjač očiščen in montirana stara originalna črpalka.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2019 19:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Včeraj ponovno razdrl PTZ črpalko, ki je bila na pogled očiščena delcev, vzel injekcijo, nalil bencin, ter stisnil z zgornje dotočne strani v ventil na sliki.

Slika
Slika

Na spodnjo stran nastavim lonček in presenečeno ugotovim številno prisotnost majhnih alu delcev, čeprav sem pred tem črpalko 2x ali 3 x že čistil.

Slika

Na zgornji strani črpalke je mrežasti filter tako, da vsi delci ne bi mogli skozi, če je problem drugje. Fiter goriva sem prerezal na pol in ni nobenih sledi o teh delcih.

Slika

Zaenkrat ugašanje ni več prisotno, zelo čudno se mi pa zdi, da je v tako majhnem ventilu/membranci lahko toliko nekih opilkov.Ta del je plastičen in vprešan v ohišje pumpe. Upam, da je to, to.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Feb 2019 19:49 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ponovno isti pojav, Vse bolj se mi zdi, da ga na momente serje elektrika.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2019 20:02 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Pri meni so bile težave z maso pri motorju ob podobnih simptomih...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2019 20:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Misliš masa kabel iz menjalnika na akumulator?

Kar se mas točk v motornem prostoru tiče, sem po kleparskem in ličarskem popravilu, vse kontakte dobro spucal in kontakte namazal s prevodno silikonsko mastjo za kontakte. Tam ne bi smelo biti težav.
Po zadnjem ugašanju sem za foro menjal tuljavo in vodnike, ki sem jih imel nove na zalogi. Od takrat se ni ponovilo, lahko se mi že ob naslednji vožnji. Edini del, ki ga do sedaj nisem pipal je alternator, vse ostalo je bilo obnovljeno ali novo. Čaka me menjava glave pa bom pregledal še stanje tega.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Feb 2019 22:35 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Preshgain
Kontakte in navoje na karoseriji že spucaš. Kaj pa sam kabel pod izolacijo in v priključku? ;)
Menjaj kable za maso, strošek nikakršen. Pod izolacijo in na priključku lahko takole izgleda, veš pa ne, dokler ne pogledaš...
Slika Slika Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Mar 2019 17:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Evo, zjutraj ponovno isti pojav, popoldan kot da ni nič!

Govoril z dvema znanima avtoelektričarjema v LJ in oba na prvo mesto postavljata mehansko težavo, v smeri uplinjača, črpalke ali goriva. Masa kabel po njuno ne more biti razlog, eden pravi alternator ni, drugi dopušča možnost in bi ga testiral, ampak se mu ga ne zdi smiselno obnavljat, ker avto po njegovo ni vreden več kot 100€, kot da sem prišel na ocenitev vozila :007.gif: Kaj hudiča koga briga, kolk je avto star, koliko je tržno vreden in zakaj lastnik sploh vlaga v cirka 30 let pleha in ga popravlja, če je za na odpad. Dec ima doma staro babo, zakaj jo sploh gleda.....Prav razjezu me je :007.gif:

Karburator je bil razdrt,spucan, obnovljen z reperaturnim kitom in nastavljen po servisnih navodilih. Če drugače vžiga kot šus,, mrzel ali topel iz prve, pelje povsem normalno...Tu ne more biti razloga ali pač??
Imam na zalogi še en uplinjač in reperaturni set. Lahko ga podrem, vržem v ultrazvočno kopel, obnovim, ampak se mi že vnaprej zdi, da bo enako.

Je tu kakšen avtoelektričar s svojim predlogom?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Mar 2019 23:17 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Preshgain
Tvoja težava sigurno ni mehanskega izvora! Kje si že videl, da ko crkne nekaj mehanskega, samo ponovno zaženeš in deluje kot da nič ni? Nisi še videl, a ne!

Meni je tudi avto kar crknil ali pa so motorni vrtljaji šli pod minimum. Težava v kablih. Slike že pripel zgoraj.

In ti imaš nekje en slab stik!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2019 16:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Damijan, se strinjam s teboj. Najlepša hvala!

Kabli so v izdelavi, sem pa za vikend ugotovil še en kiks. Ko sem delal servis, sem od kolega kupil nove, nerabljene svečke Denso Q20TT, za katere mi je dejal, da je razmak nastavljen na 0.8mm in pripravljene na vgradnjo. Nisem jih nič preverjal, le menjal in v soboto mi nekaj ni dalo miru, tako da sem jih pobral ven in že na uč je bil razmak prevelik, nakar z lističem ugotovim, da je razmak 1 mm :D Nastavil sem razmak na 0.7 mm (predvideni 0.7-0.8 mm) in do sedaj ni bilo težav. Bomo videli, če bo tako ostalo.

Če bo še naprej nagajal, ga bom za kratek čas postavil na stran in se raje posvetil novi pridobitvi, Citroenu ZX 1.6 Aura, letnik 91 in 26.800 prevoženimi :040.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 17 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: