domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 31 Jul 2021 10:29

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Amortizerji
OdgovorObjavljeno: 10 Mar 2020 17:44 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 34
Kraj: Obala (med letom Lj)
torej ne vem če si dajal zimske gume al ne, ko menjaš gume preglej fedre in če so amtortizerji suhi, po 11 letih zna bit da je tesnilo v amortizerju sptustilo, ali ti je od rje poču fedr.

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Amortizerji
OdgovorObjavljeno: 12 Jul 2021 15:20 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
stilo2be napisal/-a:
ojla - a je možno da se zaradi stalnega parkiranja v blag klanec - z naklonom v desno - ko avto visi tako da je teža -> proti zadnjemu desnemu kolesu - amortizer po 11 letih posede in potem nabija ko vozim čez kratke plitke luknje oz. tiste trakove asfalta ki so prečno čez vozišče poasfaltirani?
Sicer avto ni poseden zadaj - F.Stilo l'2006 88kW karavan.....

Amortizerji verjetno še vedno ok iz 1.posta te teme?

Spet me matra ta zadeva - študiram a čem naročit te Bilstein B4 sprednje iz enega prejšnjih postov te teme - avto mi res spredaj desno čez te kratke neravnine tako zamolklo nabija kot da amortizer ne reagira na te kratke sunke ...a je možno da je to tudi kaka stabilizator palčka?..lani sem menjal na priporočilo s tehničnega mislim da 2 pušo na roki, mi je mehanik zaprešal gor, nabijanje je izrazito spredaj pri desnem kolesu, menjal bi par seveda ....je še kaj takega za testirat? sam avto se sicer ne gunca v nedogled ko zazibam gor/dol sprednji konec....
po moji laični teoriji ker avto visi parkiran nagnjen v desno že skoraj 13 let (to je cca 85.000 ur če računam da je povprečno 18 ur vsak dan parkiran in 6 ur v uporabi..haha..malo matematike čez palec v obdobju kislih kumaric...v glavnem ker je amortizer večino časa stisnjen -> nekako ne reagira več :028.gif:

kaj pravite forumski znalci na to? :041.gif:

Tej Bilstein B4 so pol cenej od Sachsov ali Kayabe...danes malo prečekiral okoli trgovin z avtodeli
https://www.silux.si/izdelki/podvozje-i ... tilo-01-07

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 22 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1, 2

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: