domov
  • Fiat Klub
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob

Danes je 19 Jun 2019 13:39

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat stilo ventilacija
OdgovorObjavljeno: 19 Maj 2019 21:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

V zadnjem času sem opazil, da se ob ventilaciji občasno zaslišijo čudni zvoki iz armaturke. Ob tem pa sem opazil tudi da iz rež nameščenih na centralni konzoli ni zračnega toka. Zaradi tega sem izvedel restart ventilacije po naslednjem receptu: https://youtu.be/RIBrwbUODrM
Ob tem je v armaturki spet nekaj zaropotalo... In sedaj mi v Stilotu dela samo gretje in to na polno in tega ne morem ixklopit. Kakorkoli prestavljam temperaturo na displayu se ne zgodi ničesar.
Kaj mi je storiti?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fiat stilo ventilacija
OdgovorObjavljeno: 19 Maj 2019 23:31 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Pokvarjena imaš očitno vsaj oba aktuatorja za mešanje toplega in hladnega zraka ali pa polomljeni obe povezavi do mešalnih loput.
Poskusi prižgat avto v konfiguraciji, da bo željena temperatura nastavljena niže kot zunanja. Če to ne pomaga, potem sta obe loputi zataknjeni na vroče in bo treba vsaj razstavit, da se preveri, če sta le polomljeni povezavi ali do konca fuč aktuatorja oz. potenciometra v njih..
Da ni pihanja na določeni poziciji je pa spet tretji aktuator ali povezava na tretjo loputo..
Na tem mestu velja omenit še četrti set, ki pa odpira/zapira pihanje gor pod vetrobransko steklo.
LPK

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2019 06:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

cufi napisal/-a:
Pokvarjena imaš očitno vsaj oba aktuatorja za mešanje toplega in hladnega zraka ali pa polomljeni obe povezavi do mešalnih loput.
Poskusi prižgat avto v konfiguraciji, da bo željena temperatura nastavljena niže kot zunanja. Če to ne pomaga, potem sta obe loputi zataknjeni na vroče in bo treba vsaj razstavit, da se preveri, če sta le polomljeni povezavi ali do konca fuč aktuatorja oz. potenciometra v njih..
Da ni pihanja na določeni poziciji je pa spet tretji aktuator ali povezava na tretjo loputo..
Na tem mestu velja omenit še četrti set, ki pa odpira/zapira pihanje gor pod vetrobransko steklo.
LPK

Se da to narediti drugače kot z razstavitvijo komplet armature? To verjetno pomeni deaktivacijo obeh airbagov in kar nekaj ur dela za nekoga, ki je to že počel...
Imaš morebiti kakšno oceno stroškov zamenjave vseh aktuatorjev?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2019 08:56 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
Da se, odstranis plastiko ob sredinski konzoli ter pod volanom in se od spodaj lotiš. Urca, dve za nevescega.. Cena enga akt. je bla cca. 70€, ko sem nazadnje gledal. Preveri pa, da ni sam kej polomljeno, ker tiste povezave so precej cenejše, glede na to, da je skrtalo. Jst mam 3 od 4 aktuatorjev delno fuč, sam se mi ne da menjat, na daljših vožnjah pač ugasnem in spet prizgem avto, pa je. Je pa tle gor že precej napisanega o tej stvari, tudi o menjavi sem enkrat kar podrobno pisu.. LPK

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2019 09:15 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

cufi napisal/-a:
Da se, odstranis plastiko ob sredinski konzoli ter pod volanom in se od spodaj lotiš. Urca, dve za nevescega.. Cena enga akt. je bla cca. 70€, ko sem nazadnje gledal. Preveri pa, da ni sam kej polomljeno, ker tiste povezave so precej cenejše, glede na to, da je skrtalo. Jst mam 3 od 4 aktuatorjev delno fuč, sam se mi ne da menjat, na daljših vožnjah pač ugasnem in spet prizgem avto, pa je. Je pa tle gor že precej napisanega o tej stvari, tudi o menjavi sem enkrat kar podrobno pisu.. LPK

Hvala za info. Bom preveril po zgodovini tega foruma in sporočim.
115 konjski dizel res dobro dela in si res ne želim menajt avta zarad tega...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 5 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: