domov
  • Fiat Klub
  • AS Podboršek - Kranj
  • Euroton
  • Avtoservis Lajter
  • WithCar
  • Ass Tuning
  • Actinia d.o.o.
  • Avtodom IN - Velenje
  • Avtostekla Rogelj Romat
  • AVTOPRALNICA NICK: ročno pranje in poliranje
  • A2R

Danes je 21 Okt 2014 02:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup Fiat Bravo 1.6 16v ?
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 13:34 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 23
Živjo

Že nekaj časa si ogledujem in razmišljam da bi kupil fiat bravo 1.6 16v. letnik okoli 2000. zanima me samo ta motor o katerem nisem slišal nič slabega pa še sam imam nekaj izkušenj... mislim da je 1.2 malo premalo za to težo, pri porabi pa mogoče ni take razlike. za 1.4 pa pravijo do so problemi z motorji. 1.8(GT) in 2.0 (HGT) pa me ne zanimamta(poraba, stroški, zavarovanje).
Zanima me kakšno je vaše mnenje oz. izkušnje s fiat bravom.

hvala

lp! :043.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 14:52 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Ljubljana
Motor 1.6 je odličen, glej da bo vsaj 99 letnik, ker so tega leta malenkostno predelali motor (žal ne vem od katerega meseca naprej). Kar se ostelaga tiče pa glej da bo čimbolje ohranjen, ker so tudi malenkosti precej drage če ga misliš polepšati, da bo kot nov. Raje 1000 evrov več pa da ti niti žarnice ni potrebno zamenjat kot pa nekaj 'tako tako' kupit pa potem rihtat. Æe ti je pa pomembno samo da dela ne pa kako izgleda, je pa druga stvar.

1.2 je v redu če voziš kot stara mama, 1.4 se pa izogibaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 15:52 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: Ormož
Kar se avta tiče je vredu. Kot so ti že omenjali vzami tega novejšega oz. z novejšim motorom. to takoj vidiš tam, kot je regulator prostega teka. pri starih mašinah se da odstraniti, pri novejših pa se vred z loputo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 18:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

aha hvala....od kerega letnika naprej pa imajo novejše motorje?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 18:45 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Ne delaj se neumnega pa si preberi še kaj več kot samo zadnji komentar.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 21:01 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 27
Kraj: Obala (med letom Lj)
treba je pazit kot že napisano motorček prostega teka in injektorji :S za katere pa ne moreš vedet kdaj boj crknili.
Jaz jo imam in mi je motor zelo ušeč.

LP

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Maj 2010 21:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

ej "pojmanimam" se opravičujem ampk nism vidu tvojga komentarja...hvala ti za informacije, bom upošteval...:) hvala tudi ostalim
lp :040.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 19:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 25
Kraj: Vrhnika
jz mam 1.6 16V gre ko pes :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 19:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

hh vrjamem da gre ja...učasih smo mel doma bravo 1.6 l 96 in je tut kr dobr skočila. kako pa kaj s stroški a maš kašne probleme?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 20:04 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: bilo kuda, kiki svuda
Jaz mam bravota 1,6 s ta novo mašino že skoraj 5 let. Poleg rednih servisov, ki niti niso tako dragi tudi na pooblaščencu, sem mogu menjat vžigalne kable, sklopko, izpušni sistem od katalizatorja naprej, svečke, zavorne ploščice 2×. vse 4 amortizerje in fedre, zadnji desni ležaj in nazadnje vse 4 šobe. Crknil je še računalnik za airbag in pa zadnji brisalec, kar so znane napake bravotov. Delal sem še drugi veliki servis, ker avto še ni imel zamenjanega zobnika, ki poganja zobati jermen in ga je pobiralo.

Avto mi žere tam okoli 8,5l tudi 9l ni problem, pod 8 pa je že težko prit. Ima pa zdej skoraj 200k prevoženih in je noter, razen voznikovega tepiha, še vedno v zelo dobrem stanju.

Rjavi tudi ne, odpada pa vsem bravotom barva s prvega in zadnjega odbijača (razen če so bili odbijači barvani).

Jaz dam za komplet zavarovanje z Ao, Ao+, polni kasko, divjad, parkirišča, luči in stekla z 40% popusta na obvezno in pa še 21% komercialnega popusta in 30% popusta na kasko in z 4200€ zavarovane dodatne opreme 788€.

Samo zavarovanje AO (se pravi obvezno) pride nekaj pod 500€ brez popustov, polni kasko pa tudi nekje 500€. Tiste tri kombinacije pridejo 155€.

menjava sklopke z delom pride cca 150€ na pooblaščencu +olje, mašete,...)
vžigalni kabli so 50€
4 šobe pridejo 500€ če maš nekaj popusta
neoriginalnih auspuh od katalizatorja z obemi lonci je 150€ ( s tem da je meni že po dveh letih šla pregibna cev)
veliki servis pride cca 350€

Zadnjič spremenil stench, dne 26 Maj 2010 21:01, skupaj popravljeno 3 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 20:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Vrhnika
ma masina dela vredu, pac obicni servisi na motorju drgac pa sm zamenu se vse roke, sprednje koncnike, volanske koncnike, ploscice, zadi pakne zajle za rocno, pa vse amortizerje in fedre :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 21:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

aha.....hvala lepa za informacije

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 21:24 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Maribor - Ptuj (vmes)
No jaz imam 1.2 16V, in kar se tiče avta ni nobenih problemov, imam ga 2 leti in pol, delam redne servise na 15.000km in nardil sem velik servis iz preventive. Kar se tiče stvari ki sem jih menjal je komplet auspuh, diski+ploščice, pakne+cilindri, termostikalo, termostat to pa mislim da je to.

Res da 1.2 je malce bolj len motor, oz. je podhranjena konjenica, vsekakor pa se tudi da vozit normalno, ne samo kot stara mama kot je nekdo napisal. Pije mi okrog 6,2l/100km, res pa je da vozim 70% relacije in avtocesta, ter 30% mesto in kratke ture, ampak ga ne šparam kaj preveč.

Sedaj imam 173.000km.

Če najdeš dokaj dobrega bravota mislim, da neboš imel težav z njim, seveda pa je veliko odvisno odnjegove zgodovine.

lp D

Zadnjič spremenil Dawid, dne 17 Maj 2010 22:30, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 22:00 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 27
Kraj: Obala (med letom Lj)
strech si pa tolko natančno opisal da bi se človek skoraj ustrašil nakupa avta. Meni barva v 10 letih še nič ne odpada in avto prav tako ne rjavi, poraba je pa nižja če ne grem na avtocesto. z 1.6 motorjem se komot voziš po ravnem 60km/h v 5.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Maj 2010 22:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Ma sem napisal vse večje stvari, ki so se menjale, mogoče sem kaj pozabil, mam pa vse račune doma, še zadnji mali servis, ki sem ga dal delat nepooblaščencu, sem si zapisal kaj je blo menjano in pri katerih kilometrih.

Je pa tako, avto ima kar nekaj kilometrov in stvari, pri teh kilometrih počasi crknejo al se pa obrabijo, zdej bi moral bit pa mir za 100k km (edino še cinšpula ni bila še menjana od takih stvari). To je pri vsakem avtu pri teh kilometrih.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010 08:26 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Maribor
Stench podpis!

To je to, počasi stopam po tvojih stopinjah :D Pa če že kaj zabava, je na forumu vse in še več, jas točno vem kaj me še čaka :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010 08:57 
Odsoten
bela puščica
Uporabniški avatar

Starost: 32
stench napisal/-a:
menjava sklopke z delom pride cca 150€ na pooblaščencu +olje, mašete,...)

Kje in kdaj? Dne 27.1.2010 sem se zanimal za menjavo sklopke na identičnem motorju pri klubskem partnerju (pooblaščen servis), in dobil naslednji odgovor:
"Sklopka garnitura + delo okoli 270€, + olje za menjalnik po potrebi + ostalo po potrebi."

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010 09:57 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom

obstaja že kar nekaj tem o nakupu

viewtopic ... ight=nakup

viewtopic ... ight=nakup

viewtopic ... ight=nakup

viewtopic ... ight=nakup

viewtopic ... ight=nakup

viewtopic ... ight=nakup

pa še kej bi se najdl.
uporabi funkcijo iskanje.
vem da določenih linkov ni več samo najdeš veliko nasvetov na teh straneh.
pa uspešen nakup.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 18 Maj 2010 11:29 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

hvala Fičo

@speedfighter: Sklopko sem kakšne dve leti nazaj menjal pri Kavčiču in je bila taka cena.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 26 Maj 2010 17:59 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Da moraš tolk stvari zamenjat, kot je stench napisu, potem takega avta jst raje ne bi kupil... Res 200k in 10 let je kar nekaj, ampak pravi avti se pri teh kilometrih šele dobro ulaufajo :D Jst sem imel kr srečo in je prejšnji lastnik že veliko stvari zamenjal.

Če bi napisal povzetek mojih izkušenj z bravoti/bravami: avto te 100% ne bo pustil na cedilu, Ampak vse ostalo pa...
-udobje - tako/tako : sem dal nove fedre+amortizerje, pa je 15 let stara laguna s prvimi fedrami/amoritzerji bistveno bolj udobna, res bistveno bolje požira luknje,... Ok primerjava z laguno mogoče ni najbolj na mestu, ker bravo/brava ni baš namenjen udobni vožnji, ampak vseeno - za predstavo...

-karoserija: rjavi ravno ne, se pa lušči barva na odbijačih pri večini!
- ostale pi.darije: lučka za airbag, meni je klima spustila, žmigavci včasih hitreje utripajo, zadnji brisalec neha delat, roke, bremze, amortizerji, fedri se mi, zdi da so poddimenzionirani in se zato hitreje obrabijo...

- motorji so zanesljivi (razen mogoče 1.4), dokaj zmogljivi, ne pijejo olja, zato pa mogoče kakšno kapljo več bencina. Velik plus pri rabljenih bi bil, če bi imeli verigo in bi odpadel velik servis za tistih 300€, tako pa ga je žal potrebno narediti...

Jst imam za razliko od stencha z 20% popustom čisto osnovno zavarovanje in me pride 290€ letno - za okvirno predstavo o stroških...

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 62 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: