domov
  • Fiat Klub
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Orange Audio
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Poliglob

Danes je 28 Maj 2020 09:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Prodaja puntota in nakup GP-ja
OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2014 18:17 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 27
Kraj: Ivančna Gorica
Pozdravljeni.
Imam mk2b puntota:
- 3-vraten
- 130.000km
- 2004 letnik
- 1.3 JTD 16V MJ
- klima
- redno vzdrzevan, redno vozen
- Nov mikrojermen, nova rocna bremza
- Ob prodaji bi bil brez rje moram to dat kolegu zrihtat (prag pri vozniku je malo pocen in poganja rja, pa voznikov blatnik, ki bi ga zamenjal za novega ali zdravega) Verjetno je bil zaleten iz strani in slabo porihtan. Pocen je malo se zadnji blatnik ki je plasticen.
- Masina lepo tece, obcasno malo pokadi. Vlece svoh, je pa sparovc.
- Notranjost je lepa samo sovoznikov predal je malo prasnjen.
- Zunanjost je okrog vrat malo pobuskana sicer

Skratka ni ravno odlicno ocuvan je pa primeren letom in kilometrom.

Na avto netu jih je nekaj malo, zelo malo, na cesti pa veliko. Kaj je to kaj iskan avto? Kolk bi lahko 'iztrzil' zanj?

Iscem pa obenem nov avto, se vedno zvest fiatu, bi pa vzel po vrsti:
-1.9 JTD GP - sporting
-1.3 JTD GP - sporting
ali pa nonsport razlicico 1.9JTD recimo tam okrog 2008 letnika s cim vec opreme oziroma imel bi avtomatsko klimo pa tempomat pa 6. prestavo drugo mi ni pomembno. Je kje kaj pametnega preverjenega?

Ta 1.3 JTD je odlocno presvoh

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Prodaja puntota in nakup GP-ja
OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2014 21:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

evo ti par avtomobilov iz avto.net glede na tvoje zahteve, ampak zadni je benzina T-jet :D :

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=827 ... %20SPORT...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=808 ... 01.9%20JTD

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=822 ... 1.4%20TU...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2015 20:38 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

No takrat sem mal vse skup pozabu, zdej je pa ta tema spet aktualna, ker bom mojega 1.3 predal bratu sam pa spet gledam po istem vrstnem redu kot v prvem postu pise :D

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... de%20Punto

V tegale sem se nekak 'zapicu', kdo pozna mogoce? Ali kaj podobnega temu? :)

Bi pa se vprasal kako je s tisto 100konjsko 1.4 bencin masino na GPjih, gre to kam al je vseen bolj modro 1.9 jtd gledat?

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 08:30 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Škoda da ima že dosti prevoženega. Ker glede na opremo in narejene servise je še kar smotrn nakup, edin cena je mal huda :)
Pa očitno ima novo/obnovljeno turbino...

Drugače izbire 1.9 130HP ni velike.

Sam imam 1.4 16V 95HP, pa ni tko švoh se da prehitevat pa tudi divjat, ni pa nek autoban fahrer...Ful se pozna če maš poln avto folka in prtljage...pri 150km/h se veselje bolj kot ne konča. Gre sicer hitreje, samo traja in pedalko maš konstantno na podnu :)

Sam sem malček racerja(bi drugi rekli), se rad dinamično vozim in se mi kar dosti kolca po t-jetu...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 09:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Saj glede cene se da verjetno se kaj dogovorit. Menjan je bil izpusni kolektor, ki se ga da dobiti samo v kompletu s turbino, je to res? Menjal in blindiral je tudi EGR, potem je menjan se termostat in klima hladilnik pa alternator in lezaji v menjalniku. Vse dejansko pravi da so znane hibe tega modela in da je vse bolj kot ne menjano v smislu preventive. So to res hibe? Avto je tudi cipiran na 80k km kar je zaradi menjave turbine verjetno potrebno ponoviti, itak je brezplacno. Ne vem, pomoje ne gre za kaksen nateg. Kaksno ceno pa bi vi postavli za ta avto?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 09:58 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

To je vedno lahko tako tako. Lahko da je sam menjal, ni mel pojma kaj dela, in je še 3/4 stvari zraven uničil ko je rihtal. Lahko da je dejansko v nulo porihtano. Preventivno dvomim, da je kaj menjano. Menjalnik preventivno dol jemat in ležaje menjat, ni ravno kavica + rogljiček, če gledaš s strani evrov. Turbina isto. Lahko je obnovljena ali pa dejansko nova.

glede cene pa tako ali tako vidiš da je v tem letniku za ~jurčka dražji od vseh ostalih. Res pa je, da je tudi edini z tako konjenico in ima ogromno opreme.....

Če ga kdo kupi za 5k€ potem je cena vredu postavljena. Vsekakor ceno narekuje trg in ne prodajalec. On lahko ceno nastavi na 15.000€....kupec bo tisti ki bo povedal a je cena ok al ne....

Če je edini in če ga res želiš, boš spregledal marsikaj. (zaradi česar ti je lahko kasneje hudo, ali pa se ti smeji - če bi vedel, nebi rabil riskirat :) )

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 10:12 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Ja to je vse res, turbina je nova, se pol leta garancije.
Kilometrov ima pa res nekam dost, sem mislil da jih ima 130k pa sem si to od kaksnega drugega zapomnil al je pa spremenu :)

Mal bom se pocakal ker ga itak nekaj casa ne bo mim ljubljane. Morda pa kaj boljsega zagledam :) Ta je dejansko prvi, ki se mi je vtisnil v spomin. Obvezno pa tudi ce bo bencinc tjet da ne bo spet presvoh :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 18:27 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Lj okolica
177k pa res ni velik kilometrov še to je vprašanje, če so sploh pravi. Pojdi na ogled in testno vožnjo pa boš takoj videl če je to to. Pa pomisli, če se ti res splača dizla

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Jan 2015 19:09 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Men se zdi po pogovorih sodec kr dobra izbira. Bom carfax porocilo kupu da preverim lastnike pa letnice pa ce bo to drzalo kot je reku more se vsaj pol ostalega :D

Dejansko bi bil T-JET res skor bl primeren, za toliko kolikor sploh zadnje case uporabljam avto, ker imam se sluzbenega. Med grandeti ga sploh ni nobenega. Mogoce bi se bravote mal pogledal, ampak je ze daljsi in bi bolj tezko prisel v garazo ker je tako narejeno da parkiram po sirini. Pri zdajsnem punto mk2b imam slab meter lufta samo :)

Najbol pametno bo v soboto mal na morje zapelat, da se dejansko preveri avto :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2015 03:52 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Urbas napisal/-a:
Men se zdi po pogovorih sodec kr dobra izbira. Bom carfax porocilo kupu da preverim lastnike pa letnice pa ce bo to drzalo kot je reku more se vsaj pol ostalega :D

Dejansko bi bil T-JET res skor bl primeren, za toliko kolikor sploh zadnje case uporabljam avto, ker imam se sluzbenega. Med grandeti ga sploh ni nobenega. Mogoce bi se bravote mal pogledal, ampak je ze daljsi in bi bolj tezko prisel v garazo ker je tako narejeno da parkiram po sirini. Pri zdajsnem punto mk2b imam slab meter lufta samo :)

Najbol pametno bo v soboto mal na morje zapelat, da se dejansko preveri avto :)

to loh zastonj preveriš, rabš sam prometno pa številko registrske

https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Jan 2015 10:52 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 33
vprašaj ga, kje je turbina menjana? Osebno avto nebi vzel, če je to delal pri Beji :028.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Jan 2015 21:35 
Odsoten
Broohy ®
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: povsodmejdost :)
Avto je kolegov in ga ima v lasti že več 6 let (jaz sem imel še stilota takrat). Vse je bilo rihtano tako kot je treba - z novimi in originalnimi deli in ni se šraufalo pod kozolcem. Poleg mojega bivšega avta je to edini GP, ki je trenutno na avto.netu vreden nakupa in za katerega dam roko v ogenj, da bo delal tko kot more tud novemu lastniku. Itak pa po odzivih tukaj - tipične "slovenceljne" najbolj kilometri motijo in grejo raje kupit avto z magičnimi 100k in brez zgodovine. Tist je zih 100% super in brez napak ane...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015 16:09 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

tudi jest bi rajš vzel 177k km prevoženih pa redno servisiranih kot 87k pa brez servisne.zglega lep, opreme tut ogromno, sploh se mi panorama dopade. Zakaj če se mu splača dizla kupovat?

vsekakor bi ga šu pogledat, je pa tko...mal dnarja mal muske ;) LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jan 2015 22:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

glede zgoraj omenjenega rdečega GP sporta.
kot je dejan napisal za ta avto lahko dam tudi jaz roko v ogenj ali pa jajco po želji (ker ga šraufam).
Kilometri so 100% realni. Avto je večina kilometrov nabijal na relaciji MB-KP in KP-Gorica. Servisi so se delali redno. Razbit ni bil.

Turbo je nov original in ne obnovljen ali "austauš". Zakaj bi ponovno čipal zaradi menjave turbine? Turbo je bil ob menjavi ok in če bi dali švasat kolektor bi delalo dalje. Samo je to pač polovičarska rešitev in se je menjalo z novim. In ker je pač ohišje turbine in kolektor v enem kosu je treba menjat vse.

EGR je bil menjan na pooblaščenem servisu.

Ležaji v menjalniku so bili menjani kar je samo plus, ker veš da maš mir za naprej. Menjani so bili z original ležaji. Vztrajnik in sklopka so bili takrat še ok (leto nazaj, ali pa mogoče že dve?). Zakaj pride do tega si lahko vsak sam pogugla za zloglasni opel m32 menjalnik. Takrat se je menjal tudi hladilnik klime.

@blackWood če bi mel malo pojma in nebi nakladal bi vedel, da v bistvu je menjava ležajev v tem menjalniku skoraj kot kavica+rogljiček. Cenovno dejansko bolj ugodno kot rabljen menjalnik (ki je spet v vprašljivem stanju). Recimo na Astri je možno zadevo zrihtat na avtu brez demontaže menjalnika. Pri grandetu sicer te sreče ni.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015 09:03 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

BackW00d prosim :DD:

Super, če se da pri oplu na avtu naredit. Sam sem menjal ležaje na mk2a 1.2 60HP punteku, in sem se kar lepo namatral, da sem prišel do menjalnika in tudi do ležaja, ker moraš menjalnik razdret, da prideš do njega.

Vem pa, da sem za ležaj dal evro dva tri, za semering pa 12€ in je dejansko roba poceni, problem je delo. Sam sem ga ksreči naredil zastonj ker mi ni problem odpret zadeve.
Vsekakor dvomim, da bi kdo šel to delat preventivno :) Seveda če so bili že simptomi, takrat ni dvoma, raje ležaj, kot pa da tist ležaj potegne za seboj še druge stvari.

Pri meni je naprimer slab ležaj zaradi zračnosti osi uničil semering. Olje, ki je čez semering puščalo je prišlo na lamelo od sklopke, in sklopka je začela drset. In to nova sklopka, ki je naredila manj kot 10.000km....Seveda sem za ležaj ugotovil šele, ko sem že prišel do lamele, ki je bila povsem mastna...

A ima 1.4 16V starjet motor tudi M32 6spd ročni menjalnik?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 22 Jan 2015 19:34 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

kaj ima tu veze 1.2 60 menjalnik? popolnoma nič. ne mešaj tega zraven. Ker eni menjalniki so cel fuk za razdret. m32 ima problematičn samo en ležaj na zunanjem ohišju. Da do tistega prideš odšraufaš par šraufov in potegneš stranski pokrov dol in rešeno. Čreve menjalnika ostanejo nedotaknjene.

V zgornjem grandetu so bli menjani vsi trije na zunanjem delu ohišja. Uničen je bil tisti , ki vedno dela probleme pri zobniku 6 prestave.

1.4 16v nima m32. Tudi če bi ga mel nisi niti blizu z navorom, da bi ležaji trpeli.
drugače pa če ma rikverc levo in naprej maš oplov menjalnik. če maš desno in nazaj imaš fiatov menjalnik

glede preventivne menjave ja če maš m32 v avtu in si pametn (vsi fiat-alfa 1.9mjeti in t-jeti pa verjetno še kateri drugi) menjaš ležaj preventivno ob menjavi sklopke (seveda če ne shodi ležaj prej kot sklopka kar se običajno zgodi). ker tistih 10 min dela zraven in 50€ za lager ni nič.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Jan 2015 08:48 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Cela zmaga potem tale M32...Kar sem jaz narazen deval, je blo vse "cel fuk za razdret" in

Tnx, da si obrazložu kako ga hitro identificirat :040.gif:

P.S. Škoda, da ni T-jet...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015 10:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

No pa sem ostal brez starega puntota in spet je rdec postal aktualen.:) Po pogovoru s prodajalcem in vami tukaj sem dobil obcutek da je avto super.

Lenivec, slisal sem pa da avto karoserijsko ni lepo ohranjen, je to res? Se da s poliranjem to resiti ali je huje? Pa da je psa vozil notri sem tudi slisal, pa me zanima a je zarad psa kj strgano spraskno, smrdi ali kaj v tem smislu? :D

No kakorkoli se bom cez vikend potrudu, da si ga grem ogledat, prav mi pride pa da ze prej vem za kaksno stvar. Pa ce si ti tud primorec me zanima ali poznas koga tam, ki bi uredil financiranje pol zdaj pol cez eno leto, sem pa dobil sele prvo placo tako da 3 izpise niman, razen ce pomaga kaj pogodba in pa izpisi studentskega servisa za vec let? :)

Lp hvala za info

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 26 Mar 2015 11:38 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Urbas napisal/-a:
No pa sem ostal brez starega puntota in spet je rdec postal aktualen.:) Po pogovoru s prodajalcem in vami tukaj sem dobil obcutek da je avto super.

Lenivec, slisal sem pa da avto karoserijsko ni lepo ohranjen, je to res? Se da s poliranjem to resiti ali je huje? Pa da je psa vozil notri sem tudi slisal, pa me zanima a je zarad psa kj strgano spraskno, smrdi ali kaj v tem smislu? :D

No kakorkoli se bom cez vikend potrudu, da si ga grem ogledat, prav mi pride pa da ze prej vem za kaksno stvar. Pa ce si ti tud primorec me zanima ali poznas koga tam, ki bi uredil financiranje pol zdaj pol cez eno leto, sem pa dobil sele prvo placo tako da 3 izpise niman, razen ce pomaga kaj pogodba in pa izpisi studentskega servisa za vec let? :)

Lp hvala za info

če se je pes posral na sedež ali tapeto bo to ostalo notr, razn če odrežeš, men se je moj prinašalc posral notr in še kr smrdi kljub temu da sm počistu kokr se da, razmišljam da bi res odrezu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 29 Mar 2015 13:04 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

No pa mam ta rdecga GPja :) Notri je lep, dejansko brez sledov o psu, kar se voznje tice je top, razen zunaj je pa res bogi. Vrata havbe in pa levo ogledalo se bosta postrihala, mogoce bi bilo pametno kar cel prednji del dat v pec da bo tako kot treba potem se ga se spolira in bo TOP avto :041.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 20 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: