domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • A2R
  • Poliglob
  • WithCar
  • Kovinoplastika Kavs

Danes je 16 Jul 2020 19:21

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup fiat grande puntota
OdgovorObjavljeno: 30 Mar 2014 23:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

torej zanima me kakšni so kaj te grande puntoti zanimajo me predvsem dizli katerega vzeti kateri je najboljši 1.3 75km, 1.3 90km, 1.9 120km, 1.9 120km. Kako je kaj vzdrževanje takega avta je poceni ali drago kaj rado odpove in pa kateri bi bil najboljši nakup. Hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nakup fiat grande puntota
OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014 20:53 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

rajc123 napisal/-a:
torej zanima me kakšni so kaj te grande puntoti zanimajo me predvsem dizli katerega vzeti kateri je najboljši 1.3 75km, 1.3 90km, 1.9 120km, 1.9 120km. Kako je kaj vzdrževanje takega avta je poceni ali drago kaj rado odpove in pa kateri bi bil najboljši nakup. Hvala

kaj res nihče tukaj na fiat forumu ne ve nič o teh grande puntotih? :004.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014 21:18 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Kraj: Višnja Gora
Pri našem bencinarju do 110000Km razen rednih servisov nismo imeli nobenih stroškov.
Pri ca. 120000Km sem menjal zadnje pakne, pri 125000 še prednje diske in ploščice.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014 22:49 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Imam 1.3mJet , 66kW, 6 brzin . Z njim sem naredil 180.000 km .
ves ta cas je delal zadovoljivo zanesljivo. Probleme sem imel edino prvi mesec po nakupu, ker je zamakalo elektriko ( prejsna lastnica je zapeljala tovornjaku pod rit in so šlampasto popravli tesnjenje in je voda tekla direkt v skatlo z vsemi releji). Popravilo je bilo drago, saj sem moral zamenjati cel komplet skatlo- ampk to je pac bla poskodba in ne napaka avta)

Po tistem me nikoli vec ni pustil na cesti. Crknil mi je tudi "senzor navora" na volanski gredi - in to je šibka tocka vseh puntov, tudi mk2 .. crkujejo el. motorji in/ali senzori ter volanske gredi ... to popravis pr Senici za cca 200 eur ... ali pa se vozis s trdim volanom. Po cca 100k km sem moral menjat cev na turbini, ker je sikalo zrak ven in pa kakih 20k kasneje še senzor tlaka v turbini.. no..zdaj pri 190k bom tudi prvic menal zadnje zavorne ploscice :)

Dokaj rade crkujejo zarnice, ampk ce pred zaganjanjem motorja ugasnes luci se ta interval precej izboljsa

Avto je z 90KM dokaj zivahen po navadni cesti, za avtocesto pa je presibak - sploh po Nemciji in s 4 osebami . Z obzirno ( a ne nujno pocasno) voznjo imam v teh letih povprecje okol 5l /100km ... z obcasnimi izpadi pod 4 litre in zelo redkimi nad 6 litrov

Ne prevec zahtevnemu vozniku bi si upal svoj avto takoj priporociti, medtem ko se mi zdi 75KM prešibak . Če bi sam se enkrat kupoval, pa bi zagotovo raje pocakal in poiskal ohranjenga 1.9 dizla ( takrat pac zau ni bilo 1.6jtd motorja)

Od vsega mi pri tem avtu gre na zivce edino prevec mehak servo volan , slab obracalni krog in ogroooomna vrata ( imam 3 vratnega). Sploh mehak volan je lahko za koga dealbreaker ... Ti povem, tiste 3 mesece ko sem vozil brez servota ..takrat je bil avto BOMBA za peljat ..dejansko sem cutil kaj se dogaja s kolesi in voznja je bila uzitek ...Parkiranje seveda NE :)

pred tem GP sem imel Punto Mk2 1.9jtd 80KM ... in sem bil ravno tako zadovoljen .. Žau pa se bojim da je ta GP moj zadnji fiat ..pa ne zato ker je slab ...ampk zato ker fiat nima nobenega modela ki bi ga hotel imeti ( 500albert je pac premajhen in zelo neprimeren za mojo kilometrino)

Upam da sem ti s svojimi izkusnjami kakorkoli pomagal

lpA

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014 23:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

no hvala za izcrpen odgovor :D no slisi se ok samo moti me to da si omenil da je presibak motor ta z 90 konji tako da to mi tudi igra vlogo dosti bi raje nekaj ker je mocnejse

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Apr 2014 23:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

No ...sej ne recem, da je motor sibak ... med 2000 in 2800 obrati ( v 3. in 4. brzini) je presenetljivo poskocen ... ce si sam v avtu pa sploh ...za prehitevat (med 50 in 90kmh) velik boljs kot 90% 1.6 bencinarjev ( atmosferskih seveda).. pa tud v 6. brzini lahko vozis zelo tiho in varcno vecino relacije . Je pa res, da je opazna turbo luknja in pred 1800 obrati se ne dogaja prav nic ...dokler se nisem navadil, mi je prve dni celo parkrat ugasnil pri speljevanju ( ker recimo 1.9jtd v punteku si lahko po nesreci speljal v 3. brzini, pa ga nisi zadusil)

ce te ne moti 3 vratni model ..potem se ti splaca probat 120KM 1.6jtd ...tisto mora bit idealen stroj za GPja ( baje velik bolj prozen in uglajen od starega 1.9jtd )

lpA

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 02 Apr 2014 14:01 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Lj okolica
S_Howl napisal/-a:
Dokaj rade crkujejo zarnice, ampk ce pred zaganjanjem motorja ugasnes luci se ta interval precej izboljsa
lpA

nemogoče :022.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Apr 2014 13:38 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

torej se splača vzeti grande puntota z 90km ali celo z 75km?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2014 08:39 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Če se rad dinamično voziš potem 90+ vsekakor. Jaz imam 1.4 95 konjskega, pa mi je že žal da nisem vzel turbota :D

Ne me narobe razumet, avto gre vredu, se da prehitevat brez težav, po avtocesti gre solidno. Vendar pa, ko ga naložiš z prjatli in če pridejo kakšni klanci, postane počasen.

75 konjev v GP-ju bi jaz upal enačit z 60konjskim puntom mk2, ki pa je vsekakor švoh.

Če pa ga boš 95% uporabljal po mestu in voziš po omejitvah, brez naglih pospeševanj, bo pa 75KM povsem dovolj. Pa še malce cenejša registracija bo :)

Navsezadnej se takih puntov prodaja kot solate, tako da lahko greš probat kakšnega, pa boš sam videl kaj ti je ok.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2014 10:47 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

Starost: 27
Kraj: Velenje
sparky napisal/-a:
S_Howl napisal/-a:
lpA

nemogoče :022.gif:

Pa kk mogoče. Če maš ugasnjene med verglanjem, pomeni da v žarnice ne spuščaš nihajoče napetosti in toka. Kar najbolj uničuje nitke. Ko verglaš ponoči kdaj pa maš lući že prižgane, poglej kok zamigetajo pa mal zgubijo moč. Na Mk2 isto, js sm se navadu predn da sm ugasnu avto, sm ugasnu lući. In pržgal šele ko je avto zalavfu. In so mi občutljive Nightbreakerce držale skor leto. 10k km.

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2014 13:28 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

se pravi grande punot je bolje vzeti 90km kaj pa ta starejsi punot je dosti za njega teh 70km zal nemorem prilepiti linka amapak tisti punto ki je malo drugacne oblike 2006 letnik 1.3 za 70km ali pa enak model z 85km?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Maj 2014 23:15 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

kakšen se vam zdi ta gp ali se ga splača vzeti kljub 200.000 km
nazalost nemorem objaviti linka gre se pa za gp bele barve 1.3 jtd 90km 3. vrat ki se prodaja pri prodajalcu car4u viška cesta 4a 1000 ljubljana

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2014 00:03 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: Rovte (Logatec)
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=842 ... L.PAKET-...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Maj 2014 13:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Fiat Tipo napisal/-a:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=8429104&show=1&avto=Fiat%20Grande%20Punto%201.3JTD-KLIMA-EL.PAKET-...

ta ja hvala

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2016 17:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Najprej en lep pozdrav vsem!
Sem nov na forumu in sem se prijavil ker kupujem avto v vrednosti 3000eu in pa nad 100km in me zanima kaj menite o Fiat Punto Grande Sport 1.9 Multijet je vreden nakupa, kakšni so normalni kilometri in cena če je redno servisiran. Na avto. net ga nekdo prodaja za 2500eu z 210000km in pred kratkim narejenim velikim in malim servisom.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2016 17:51 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Travnik (Cerkno)
za 3 jurje pomoje ne more bit nevem kako ohranjen pa rihtan.. za 2.5 pa sploh.. ;)
Drgač pa ni slab avto, mene je takoj navdušil. ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 00:03 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Toti Cjele
MOje mnenje če hočeš da bo komplet kvaliteten poišči puntota model pred grandetom pa novejši letnik 1.3 dizla 90 konjev in boš zmagal ker ima karoserijo zelo kvalitetno proti grandeju ki so zelo slabe in nekvalitetne, rustajo pa še se kaj najde kar pri prejšnjem modelu ne najdeš :040.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 14:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Najlepša hvala za info !bomse malo pogledal drugace pa iscem močnejši avto kot 90km

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 16:04 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

moj grande 1.9 2006 zaenkrat še nič ne rusta ,sem mogu pa havbo (ker jo je napihlno) in plastike preštrihat ker so zbledele, to je blo pa to. Upajmo da bo še dolho tako :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jan 2016 18:24 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Toti Cjele
No chippy pol pa imaš enega redkih ki pod pokrovom motorja nič ne rusta in notranji robovi vrat :D

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 27 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: