domov
  • Fiat Klub
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 11 Dec 2019 13:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Nakup Grande Punto 2006 - 2009
OdgovorObjavljeno: 03 Avg 2019 18:15 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Obala
Ker je še naša 3-ja juniorka naredila izpit kupujemo še en avto zanjo...no u bistvu ga kupuje ona z finančno soudeležbo seniorjev :004.gif:
GP 57 oz 70kw - oni 48kW naj bi bil menda prešvoh.
Pred dnevi sem šel mimo MB in sem si pod marelo sredi dežja "ogledal" tega
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 06PRESTA...
vžgal, sprobal klimo, lući, el.šipe in ogledala, pogledal motor in splošno stanje karoserije (pod dežjem :. )...zgledal kar uredu, kao iz Nemčije pa servisna in to...oni naredijo tehnični na dan nakupa tako da ima novi lastnik 1 leto potem...seveda se da avto sprobat tudi na cesti pred nakupom...
Je kak mehanik v MB da se avto lahko zapelje tja za normalnih 30-40eur in dvigne ker se mi ne daje lih 100-180eur na AMZS?
Sej dajo tudi 1 mesečno garancijo na motor, menjalnik in pogonski sklop oz. podaljšano garancijo za 200 eur za 1 leto za te osnovne zadeve.

Je kaj takega posebnega na teh avtih za gledat ali tiste osnovne zadeve?

Malo se mi je zdelo da motor ne teče čisto mirno v leru...pa mal klečne ko klimo prižgeš...

AVTO VISION, d.o.o. iz MB pozna kdo? mislim it tudi pogledat v LJ k KOALA MOBIL tega
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 201.4%208V

pa mogoče še tega v KR k AVTO PERLA
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... KM-KREDI...

PRC Avto iz Grosuplja
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... LO%20VOZ...

Pozna kdo te dilerje oz. avtohiše?

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Nakup Grande Punto 2006 - 2009
OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2019 11:58 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
kot si napisal ta švohnejši motor 8V ne jemat, vsi ki jih poznam so se pritoževali mi imamo 16V 95konjev in je glih ta pravi motor za tak avto.
Res preveri če je tisti 16V dober ostali so 8v in je motor primeren za tipota ne pa za novega puntota.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2019 13:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

aha - potem tudi ta 1.4 57kW/78KM nekako ni lih - ker teh je kar precej na a.netu - dočim 70kw/95 KM sta samo 2 - poleg tega iz MB še 1 iz Laškega - brez neke omembe št.lastnikov pa tipo noče kaj dost po telefonu povedat ...

Sem mislu da je 75KM za začetnika kar primeren - 90KM je že overkill skoraj...ampak če motor ni bisteno bolj požrešen in zaradi 16V bolj miren in vzdržljiv verjetno ma smisel...

Še kakšen lastnik 55kW/75KM modela tukaj mogoče?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2019 13:57 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 32
Kraj: Obala (med letom Lj)
No, kot mi je rekla kolegica pa ni divjak, da se z 1.4 8V, da vozit samo ko vžge klimo avto "umre". Tako da vozit se da samo verjento se bo bistveno prej naveličala 8V vozit kot pa 16V.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2019 18:26 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Travnik (Cerkno)
V grandetu vzemi vsaj 1.4 16v. 8V je prešvoh bistveno.
Mogoče bi 1.3 JTD tud prišel v izbiro?

Nevem sicer za 100%, ampak preveri še menjalnik. So kar težave, vsaj pri močnejših motorjih, da ležaji odpovejo (strošek 300-400€). To opaziš, ko se pelješ v 5 ali 6 prestavi in vidiš da se pri dodajanju in odvzemanju gasa ročica menjalnika premika naprej/nazaj, oz. slišiš da menjalnik "tuli".

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 04 Avg 2019 19:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

hvala obema za nasvete :041.gif:

Danes sprobal tega - ki je na Obali...55kw/75km
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... e%20%201.4

Hmm...avto je v 2.prestavi 2x na random tako močno cuknil in stresel da sem mislil da sem povozil 10cm luknjo - pa je ni blo...
Notranjost lepa, malo poravsan po blatnikih, ene 10 konkretnih 5mm pik na havbi brez barve...
188k km - pa samo 1 listek od menjave olja na 185k...o jermenju/menjavi lastnik ne ve nič...drugače je avto šel kar lepo brez luftov, s klimo vožnja ni bla lih športna ampak udobna - ročna pa je bla trda ko hudič..za obe roki skor dela...obvoz
2k evrčkov - mislim da bo treba it Inland za kej boljšega - al pa tud ne - kaj vem - lani sem šibal po Yarisa l'2005 1.3 za ženo v Trbovlje, prišel 15 min preden je Malgaj zaprl - pa smo vse zrihtal v 3/4 ure s papirji vred - s tem da mi je poslal prej servisno in vse na mail...je imel avto "samo" 88k km pa je za 2k kar uredu nakup...

Hmm..tamali 1.3 JTD - a je to za po mestu in kratke fure sploh mlinček?da ni pol več stroškov z njim ko koristi ker vidim da vsi prodajajo tam okoli 200k km in več ko je treba kaj vložit nanj...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 12 Okt 2019 09:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Če se kdo še vedno zanima za nakup avta Fiat Punto Grande, prodajam. Moj oglas lahko preverite na strani Avto net. Gre za model Dynamic, letnik 2006, registriran do junija 2020, redno potrjena servisna knjižica pri uradne serviserju FIAT, 1,4, 95 KM, 5 vrat, kovinsko srebrne barve, 6 prestav, cena 2500 evrov.
Avto je zelo dobro ohranjen, kilometrov za svojo starost nima veliko, sem 1. lastnica. Če koga zanima, lahko pokliče, na Avto netu je objavljena moja telefonska števlka.

Lp vsem,
JANA

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 7 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu