domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • A2R
  • Poliglob
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Kovinoplastika Kavs
  • Techno racing
  • Orange Audio

Danes je 13 Nov 2019 21:18

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Težave novi Fiat bravo
OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2011 14:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 36
Kraj: Moravče
Men začne žvižgat pri cca. 110km/h. To se dogaja samo pri temperaturi pod cca. 6°C, skratka samo pozimi. Zvok se mi zdi, da prihaja nekje od pokrova motorja ali brisalcev.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Dec 2011 18:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 35
lansko zimo smo se dost vozil z njim pozimi pa nisem zasledil tega zvoka. res čudno. brisalci niso, ker sem imel vklopljene pa je skoz isti zvok. mogoče ko je hladno malce guma na vratih otrdi in začne puščat ta zvok. bomo mal spremljal tudi ogledala.zanimivo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jan 2012 09:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Jst sem zadnji teden opazila čist isti primer pri mojem bravotu. Meni se sliši kot piš vetra na vrhu voznikovega okna, čeprav so vsa okna dobro zaprta. Sem tudi pomislila, da je zaradi gume na vratih. Bomo vidli spomladi, če bo nehalo :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Jan 2012 18:32 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

To se je meni tudi dogajalo. Potem so mi centrirali cela vrata in zdaj je vredu

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Jan 2012 00:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kako misliš centrirali cela vrata? Sicer pa se je ta zadeva začela pojavljati tudi pri mojem avtu ob približno 115.000 km in še traja (130.000km). Sicer pa ima avto veliko napak, ki so posledica prekratkega razvoja (premalo testiranj na cesti).
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2012 00:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Tudi sam sem nekaj časa opažal rahel piš ob oknu pri večjih hitrostih, kljub temu da je vse zaprto. Sedaj pa tega ne slišim več :)

Zadnjič spremenil Godsangel, dne 13 Jan 2014 16:54, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2012 20:51 
Odsoten
Deklice
Deklice
Uporabniški avatar

Starost: 42
Kraj: Dobrovnik
Je že morda kdo razdiral tisto plastiko pod klimo, ki je na sliki? Pod manšeto sta sicer dva vijaka, ampak z tem po moje zadeva še vedno ne bo šla narazen, ker moram odstraniti tudi tisto ploščico ki je tik pod ekrančkom klime, in ne zgolj tistega dela na katerem sta vžigalnik in usb priklop. Na stiku je že bilo poizkušeno dobiti narazen z izvijačen, samo ni sigurno da ne bo kakih poškodbl. Na servisu so rekli da bi bilo treba nekje pogledati, ali pa na fiat forum kjer se menda marsikaj izve, zato se obračam na vas :)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 17 Jan 2012 21:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 34
Kraj: Malkovec
Tudi meni je žvižgalo nekje pri prednji šipi.Nato sem začel raziskovat in našel napako. Prednji odbijač se je malo povesil in je nastala malo večja špranja med havbo in odbijačem. Spodnje in zgornje vijake odbijača sem losal, ter odbijač dvignil toliko, da se je lepo približal havbi. Nato sem stegnil vijake in začuda tega žvižganja ni več.

Ne vem pa kako se znebiti nekega šumenja pri voznikovih vratih nad 100km/uro, katerega ste opisovali tudi ostali uporabniki??

Sicer pa avto je funkcionalno vredi, samo take vrste napak, me pa že pošteno najedajo. Je bilo isto pri prejšnji bravi (L.99), pa po skoraj 10. letih še vedno ista šlamparija na novih avtomobilih...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2012 10:45 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

mi lahko mogoče kdo pomaga pri menjavi zadnje žarnice v novem bravotu. Nikakor mi ne uspe luči ven potegnit iz sedišča. Sprednja dva vijaka odvijem, nato pa ne morem povleči luči ven. Če bi bil bolj grob se bojim da se bo zlomila luč nekje. Štopa pa nekje spredaj, spodaj se že začne migat luč. A je spredaj kaj kamor je še luč nasajena al kako?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2012 19:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 45
Jaz si tudi ne upam potegniti luči iz ležišča, za zamenjavo pozicijske žarnice.

Se odvijačita tista dva vijaka in potegne, ali je še kakšna druga "caka". Res ne bi rad zvedel koliko stane nova luč, zaradi poizkusa menjave žarnice. No razen, če se ne menja žarnice in se zamenja celo luč?!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Mar 2012 23:01 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

meni je uspelo dobiti luč dol. odviješ una dva vijaka da. Nato sem navaden izvijač uprl za karoserijo in zadnjim delom luči-tam bolj proti zunanjemu robu-pazi da ne poškoduješ stekla od luči. Na zadnji strani luči-na zunanjem robu sta dva zatiča, ki držita še luč na karoserijo. V bistvu se nič ne odšravfa, le potegniti jo je treba iz ležišča. Meni je uspelo počasi da sem izvijač uprl vmes v špranjo med karoserijo in lučjo in potegnil ven počasi.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 10 Apr 2012 17:15 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Zavrč
kopujem novega bravota, pa me zanima, če so pri teh 2012 letnikih že porihtali težave z menjalnikom (tuljenje v nekaterih primerih), kar je posledično peljalo v menjavo menjalnika za odpravo težave.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Avg 2012 17:47 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

enzo83 napisal/-a:
Men začne žvižgat pri cca. 110km/h. To se dogaja samo pri temperaturi pod cca. 6°C, skratka samo pozimi. Zvok se mi zdi, da prihaja nekje od pokrova motorja ali brisalcev.

Zadeva popravljena! Za piskanje/žvižganje je bil kriv razmak med havbo in prednjim odbijačem, kot je že omenil Damjan. Na servisu so mi to "špranjo" zmanjšali, oz. havbo so premaknili malce bolj proti odbijaču in sedaj je OK :041.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 09:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pozdravljeni,
Sem lastnik Bravota 1.4 tjet 120 60000km tri leta in do letošnjega leta ni bilo problemov.
Pred približno tremi meseci je zaćel trest med 70km/h in 90km/h... Kaj naredit? Zamenjat polosovine 400€ ... zavore so začele cvilit in so bile zanič 200€... Ok to uredimo pripeljem avto domov se pod njem pojavi luža olja. Peljemo nazaj. Ja tesnilo pri polosovini je spustilo.
ok manjaj... :012.gif:

Danes me je pa res razfoookal. Se vsedem, vstavim ključ in nič... Še enkrat in so začel števci neki migat... še enkrat in pričel se je lightšov... ma kotejebe sem se vsedel v reanulta in odpeljal v službo :D :014.gif:

Upam, da je akumulator Slika

Ima kdo podobno izkušnjo? :019.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 10:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Ja, meni se je na srečo 1 teden pred iztekom garancije zgodilo isto. Kazalci na števcu so "migali", lučke so utripale,...
Krivec je bil akumulator, tako da po menjavi je bilo vse OK.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 12:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sanc0 napisal/-a:
Pozdravljeni,
Sem lastnik Bravota 1.4 tjet 120 60000km tri leta in do letošnjega leta ni bilo problemov.
Pred približno tremi meseci je zaćel trest med 70km/h in 90km/h... Kaj naredit? Zamenjat polosovine 400€ ... zavore so začele cvilit in so bile zanič 200€... Ok to uredimo pripeljem avto domov se pod njem pojavi luža olja. Peljemo nazaj. Ja tesnilo pri polosovini je spustilo.
ok manjaj... :012.gif:

Danes me je pa res razfoookal. Se vsedem, vstavim ključ in nič... Še enkrat in so začel števci neki migat... še enkrat in pričel se je lightšov... ma kotejebe sem se vsedel v reanulta in odpeljal v službo :D :014.gif:

Upam, da je akumulator Slika

Ima kdo podobno izkušnjo? :019.gif:

to je definitivno akumulator. meni je šel lani, kar naenkrat, enako kot si opisal ti+prižgala se mi je lučka za napako na motorju. kasneje se je izkazalo, da se ena od loput ni odprla (očitno tudi posledica slabega akumulatorja...), ampak po resetu dela vse normalno.

aja, avto je bil star točno 4 leta.

brez skrbi... lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 13:54 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

A se da komu v tem dežju pogledat kakšen akumulator ima pod havbo ali pa če ima kje napisano ( menda ampere al kaj je pomembno :freak: ), da ga po službi kupim. Doma so same babe pa se mi ne da razlagat kaj je akumulator :D

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 16:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 34
Akumulator v T-Jet-u je 12V 60Ah desni plus.
Če ne dobiš 60Ah lahko vzameš tudi 55Ah.

Lep pozdrav!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Sep 2012 19:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Pazi, da kupiš enako močnega oz. ti priporočam magar 70Ah+ in da ima dovolj zagonske moči torej original za multijeta je 60Ah 540A(en2) in 380A(iec), za t-jet nevem verjetno isti.... če boš kupu prešvoh ti polovica armaturnih lučk ne bo svetilo in še pazi če boš vzel večjega torej od 70 dalje se ne bo
lepo vsedu v sedišče in boš moral odstraniti spodnjo plastiko ki ima pritrjeno oddušno cevko.

lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Sep 2012 14:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Hvala vsem, res je bil akumulator :040.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: