domov
  • Fiat Klub
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Poliglob
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.

Danes je 11 Jul 2020 18:45

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Jun 2010 09:34 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Pri meni je čudno da se to dogaja zdj ko je vroče.
No upam da se bo pri meni tudi samo od sebe popravilo.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Jun 2010 10:04 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: Krško
mkonci napisal/-a:
pavlin666 napisal/-a:
Na mojem se je zgodilo isto samo malo prej, pri 45k km. Na vrhu volana so 3 večje gubi, točno pred mojimi očmi. :073.gif:
Glede sanacije pa nisem dobil nobenega odgovora, oz. da se lahko volan na novo preobleči, kar pa ne pride v poštev.

Če boš kaj ugotovil prosim objavi.

Avta nimaš več v garanciji?

Pred 2 mesecema je potekla... Mam pa v kratkem servis in jih bom malo povprašal ali obstaja možnost, da bi se po garancijo tole zrihtalo.
Ampak dvomim, da bo kaj.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010 01:00 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Pozdravljeni!

Zanima me predvsem težava v zvezi z menjalnikom in tem težjim pretikanjem iz 1. v 2. in iz 2. v 3. prestavo.

Namreč opazil sem, da je pretikanje res malenkost težje, vendar ne kritično. Me pa zanima, kako je s tem. Se lahko menjalnik zaradi te napake prej pokvari, ali je to pač to in bo ob kakršni koli vožnji lahko zdržal n-kilometrov? Ali bo pri agresivnejšemu pospeševanju in prestavljanju iz 1. v 2. imel menjalnik krajšo življenjsko dobo??

Ta "napaka" ne vpliva na življenjsko dobo menjalnika?

Hvala

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010 10:13 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: Ljubljana
A je to napaka? Pri men je blo tako pri starem menjalniku in sedaj pri novem je isto. :neodločn:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010 10:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Sej pravim.. Ta zadeva ne bi smela vplivati na življenjsko dobo menjalnika? Zdej če je napaka ali ne..

Nekje na enem tujem forumu sem zasledil tole:
Citiram:
1st 2nd and 3rd have whats called dog box gears to help with hard acceleration in these gears so are made tougher to withstand hard launches.Its the same as rally cars but they have even tougher gear kits hense why they sound like an electric motor when in gear

Nothing to worry about

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010 19:45 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 37
Kraj: Moravče
[^IcEmAn^] napisal/-a:
Sej pravim.. Ta zadeva ne bi smela vplivati na življenjsko dobo menjalnika? Zdej če je napaka ali ne..

Nekje na enem tujem forumu sem zasledil tole:
Citiram:
1st 2nd and 3rd have whats called dog box gears to help with hard acceleration in these gears so are made tougher to withstand hard launches.Its the same as rally cars but they have even tougher gear kits hense why they sound like an electric motor when in gear

Nothing to worry about

Men se tudi zatika v teh prestavah. Priznam, da sem se tudi nameraval zapeljati do servisa in malo potečnariti.
Glede na to, kar piše, v angleščini, pa imam rally avto. :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 27 Jun 2010 20:20 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 41
Lahko napisejo kar hocejo, ampak ce v sportnem avtu ne mores gladko in hitro prestavljati je zame menjalnik poden. In ja, to se dogaja prakticno pri vseh 6-brzincih, vkljucno z mojim...

LpF

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2010 09:48 
Odsoten
Always ultra Fiat
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Kamnik
gofra napisal/-a:
Lahko napisejo kar hocejo, ampak ce v sportnem avtu ne mores gladko in hitro prestavljati je zame menjalnik poden. In ja, to se dogaja prakticno pri vseh 6-brzincih, vkljucno z mojim...

LpF

Bom sam vprašal če je kdo dal ali pa sam menjal olje v menjalniku?
Ker če so ali ste ste loh dali napačnega!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2010 09:59 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 41
Pri meni je bil nedavno menjan (preventivno) pri pooblascenem serviserju.

Sicer pa ne vidim potrebe, da bi v menjalniku menjal olje pri teh kilometrih?

LpF

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 30 Jun 2010 10:25 
Odsoten
Always ultra Fiat
Uporabniški avatar

Starost: 43
Kraj: Kamnik
fora je v tem da ti loh niso dal taprav ole ker v raly avte dajejo fuul sintetko 75-90 ker je pa drago pa ga pogosto ne dajejo na servisih v tiste ki pa uradno dirkajo imajo predelane menjalnike pa se daje še notri dodatek ali bolje rečeno bolj tekoč olje da se lažje pretika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Jul 2010 00:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

a gre še komu včasih mal težje v vzvratno v prvo? je treba kdaj 2x sklopko stisnit?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 14 Jul 2010 21:29 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 36
z punco kupila sva kupila včeraj bravota 2008, 1.4 tjet. emotion.
avto ima 40 000km, od prvega lastnika, ki je avto zelo čuval.
tako, da je menjal olje na 10 000km, na pooblaščenem servisu.
garancija je potekla danes 14.7.2010, sam pa sem opazil 2 problemčka.
1. pedalo sklopke malce škriplje ob speljevanju, ob prestavljanju ob vožnji nisem opazil nič posebnega.

bolj me mori ta problem,

ko se pelješ po cesti, (ni važna hitrost, in stanje ceste), vedno mi nekaj za levim ušesom spušče nezaželjene čričke.kot da bi prihajalo iz zadnjih levih vrat. nekako takole. prprprprprp. odpiram vrata, tresem, nobenega zvoka. ko se peljem pa takoj slišat prprprprpr. ziher sem da prihaja iz kabine.tudi zadnje sedeže sem preveril, so na svojem mestu. ali je kdo imel tak problem oziroma ve kaj da še preverim. prtljažnik je prazen.

mislite da bi mi preverili kje to, čeprav je kak dan iz garancije že?
sem iz Ljubljane...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 08:24 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

mevden napisal/-a:
z punco kupila sva kupila včeraj bravota 2008, 1.4 tjet. emotion.
avto ima 40 000km, od prvega lastnika, ki je avto zelo čuval.
tako, da je menjal olje na 10 000km, na pooblaščenem servisu.
garancija je potekla danes 14.7.2010, sam pa sem opazil 2 problemčka.
1. pedalo sklopke malce škriplje ob speljevanju, ob prestavljanju ob vožnji nisem opazil nič posebnega.

bolj me mori ta problem,

ko se pelješ po cesti, (ni važna hitrost, in stanje ceste), vedno mi nekaj za levim ušesom spušče nezaželjene čričke.kot da bi prihajalo iz zadnjih levih vrat. nekako takole. prprprprprp. odpiram vrata, tresem, nobenega zvoka. ko se peljem pa takoj slišat prprprprpr. ziher sem da prihaja iz kabine.tudi zadnje sedeže sem preveril, so na svojem mestu. ali je kdo imel tak problem oziroma ve kaj da še preverim. prtljažnik je prazen.

mislite da bi mi preverili kje to, čeprav je kak dan iz garancije že?
sem iz Ljubljane...

jah tisti prvi problem imamo očitno kar vsi lastniki novih bravov. pedal pač škriplje, toliko bolj se to sliši pri speljevanju, ker pedal spuščaš počasi.

za ta drugi problem pa ne vem kaj bi to lahko bilo, dvomim pa da vrata (vsaj glede na to, kar si napisal).

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 10:15 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 40
Kot sem že v eni izmed tem omenil, je meni "čričkalo" v zadnjih levih vratih med vožnjo. Težava je bila letvica, ki deli obe stekli na vratih. Zgornji del ni bil dobro pritrjen na podlago. Zadevo sem rešil tako, da sem kos samolepilnega blaga nalepil med plastiko vrat in to letvico in zdaj je ok. :042.gif:

Ej, če nisem tega ravno v tej isti temi že enkrat napisal. :P

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 12:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

aha, torej una poševna letvica med veliko in malo šipo misliš da škriplje? bom preveril, potem bi morala škripati tudi če z roko po njej šlatam a ne?
ker men je škripalo ko je šipa do vrha in ko je bila spuščena. isto je bilo.

torej lahko sam uredim, brez nekega posebnega orodja?

moram preveriti popoldne če je res to to.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 14:06 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje

Starost: 40
Šipa s tisto letvico nima nobene zveze. In ja, na pritisk škriplje. Kar pa se pedala za sklopko tiče: welcome to club :D , to škripanje se mi je zaenkrat zgodilo še čisto pri vsakem fiatu, ki sem ga imel. Zdej tega sploh ne opazim več. :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 15 Jul 2010 18:34 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

no.pa mislim da sem nasel moj problem.to z sklopko me nic ne moti.bom na naslednem servisu povedu da mal pogledajo.seveda servis kavcic. Kar se tice unga skripanja vzadi sem ugotovil da skriplje zadnja klopca.ko sedim zadaj za voznikom nic ne skriplje. Ko dvignem ritko z tega dela zacne skripat.samo sedalni del skriplje,ne naslonjac. Kako je sedalni del pricvrscen?a je fiksen al se da premikat? Tm nekje je haklc. Moram pogledat to jutr mau,dans ne bo casa . . .

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Jul 2010 21:14 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

eto, zopet nekaj od mene. problem se še ni rešil. in sicer ja tako, da sedež zagotovo ni, saj je cel iz spužve, nima kaj škripat. tudi zadnji amortizer mi ne izgleda da bi bilo kaj narobe. avto sem malce ročno prerukal in sem zaslišal ta neprijeten škrip. tudi ko zapiram zadnja prtljažna vrata ga zaslišim za delček sekunde od vzunaj. torej mora biti nekaj zelo malega da ga prebudi. sedaj sem vrgel na uč del podvozja direktno pod voznikovim sedežom. ali je tam kakšna guma, ki bi bila za zamenjat?mogoče kdo imel podoben problem?

izgleda da se zvok iz podvozja prenaša v kabino, in izgleda ko da bi ga imel tik za ušesom. čudno ko sedim na zadnjem sedežu tega zvoka ni slišati.???
prosim za pomoč, sem tudi kontaktiral kavčiča, ampak pravi šele avgusta, sedaj gre na dopust.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2010 09:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Logatec
Porukaj zajlo ročne zavore zadaj. Mogoče ta škriplje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Jul 2010 12:02 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kaj pa tole...

Če na daljavo s ključem odprem šipe na avtu, se zadnja desna ne odpre, takisto se z daljincem ne zapre, če je odprta. Drugače notri vse dela, če spredaj zapiram ali pa če neposredno zadaj desno zaprem.

Je to common issue, al sem individualist s tem problemom?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 219 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: