domov
  • Fiat Klub
  • Poliglob
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • WithCar
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio
  • A2R

Danes je 19 Sep 2019 09:24

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 216 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Re: Težave novi Fiat bravo
OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2012 10:24 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
Mene pa zanima, kaj bi lahko bilo narobe pri Bravu, ker mi ne dela pranje sprednje šipe. Ko ročko potisnem k sebi se ne oglasi niti motorček pumpe niti se nič ne zgodi. Pranje zadnje šipe pa dela brez težav. Vode je notri dovolj, ker sem jo dolil.
Je morda to pogosta napaka, da odpove motorček in ali je lahko samo varovalka fuč (grem sedaj pogledat)?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2012 12:07 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Maxlp napisal/-a:
Mene pa zanima, kaj bi lahko bilo narobe pri Bravu, ker mi ne dela pranje sprednje šipe. Ko ročko potisnem k sebi se ne oglasi niti motorček pumpe niti se nič ne zgodi. Pranje zadnje šipe pa dela brez težav. Vode je notri dovolj, ker sem jo dolil.
Je morda to pogosta napaka, da odpove motorček in ali je lahko samo varovalka fuč (grem sedaj pogledat)?

probaj mal vec k sebi porinit ročko!imam enak problem!pač malo več k sebi porinem ročko pa dela,ne mislim pa dajat 300eur za novo ročko,mogoče v prihodnje!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 06 Dec 2012 14:11 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Sem probal do konca potisnit k sebi ampak ne dela. Na servisu so rekli, da je najbrz motorcek, ker varovalka ni - ena skupna varovalka je za brisalce in pranje stekla - ker zadnji brisalci delajo. Hmm :-\ .

EDiT: Sedaj sem res povlekel k sebi ročko in dela, ampak je treba res kar na silo povlečti. Menjava ročke pride 300€? Kar naj jo imajo barabe...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Dec 2012 12:40 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: radeče
rabljeno gor dej sej je bravotov dovolj po delih

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jan 2013 11:04 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 33
Kraj: Zavrč
malo ebay, avto net, bolha skozi pogledat, pa se ziher najde kaj... če nimaš računa na ebayu, ti lahko jaz naročim, ni problema...

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Feb 2013 04:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

To meni tudi dela, da ne dela :hehe: zgodi se pa se takrat ko ročko prehitro spustiš in potegneš. Potem pa moreš 3 - 4 x potegnit da začne kaj škropit. Brezveze menjavat :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 09 Maj 2014 13:22 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

To z bremzami se meni ne dogaja pa sem jih ravnokar menjal... pač ne smeš novih k budalo stiskat paaar 100km da se lepo usede use.... niti se mi ni prej dogajalo... je pa j... če enkrat prehitro na začetku pritisneš premočno maš pa sranje lahko...

Lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Jun 2014 12:16 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

a ti T-Jet motorji so OK...al so taki problemi kot z TSI motorji?

a so pri letniku 2010 in novejših že odpravljene te težave z škripanjem, avtomatsko klimo itd, ki so se navajale v tej temi?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 25 Jul 2014 16:19 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Še malo mojih izkušenj o težavah z avtomatsko klimo pri bravotih.
Tudi meni se je to zgodilo, da je na eni strani pihalo mrzlo na drugi toplo, kot še mnogim drugim uporabnikom.
Zadeva je taka, vsi strašijo kako je treba celo armaturo razdirat in to košta juhuhu denarja.
No jaz sem šel kupit komplet samo plastična vodila h Kavčiču in avto odpeljal k svojemu mehaniku, kjer ni podiral nobene armature. Mimogrede, komplet teh vodil pride celih 14€.
Spodaj se izreše en pleh, ki ne drži nič in potem lahko dostopaš do motorčkov in teh vodil in loput.
Zamenjal je vodila in voila klima je zopet delovala, lopute in vse ostalo takisto.
Delo mi je računal 120€ in pa za komlet vodil sem dal 14€. Tko, da ne takoj vsem fiat majstrom vrjet, da so motorčki zanič, ker pri meni se jih je slišalo samo ni imel kaj zavrteti/premakniti.
Če kdo rab to zrihtat kontakt na ZS.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Jul 2016 19:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Samo da oživim temo...
Kupujem Bravota 2011 1,6 JTD.
So se težave z menjalnikom in raznimi "koncerti" šričkov kaj rešili ali so težave tudi v teh malo novejših?
Če je komu kaj zanano...

Hvala.
lp

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 05 Jul 2016 12:40 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Imam problem pri zadnji šipi, kr nekaj me je začela j..... Avto parkiram, šipe dam gor, zaklenim...vse OK, zjutraj pridem do avta cela šipa dol...probam parkrat, vse OK, ko grem iz šihta, šipa spet dol...probam dati gor, ne gre...zamenjam varovalke, tista druga dela tako kot prej, to sem pa uspel zapreti, in ne gre nikamor več...no fajn, sem hitro ven vzel varovalko in tako pustil...

Kaj je problem, motorček...napetost...?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 16 Okt 2016 17:22 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

ebatis napisal/-a:
Samo da oživim temo...
So se težave z menjalnikom in raznimi "koncerti" šričkov kaj rešili ali so težave tudi v teh malo novejših?
Če je komu kaj zanano...

Hvala.
lp

Tudi jaz bi rad vedel kaj vec na to temo.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 14 Nov 2016 20:20 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

denareur napisal/-a:
ebatis napisal/-a:
Samo da oživim temo...
Če je komu kaj zanano...

Hvala.
lp

Tudi jaz bi rad vedel kaj vec na to temo.

Kupil sem 2011 1,6JTD 120 in ga imam sedaj približno 3 mesece. Avto je v osnovi v redu, čričkov in podobnih čudnih zvokov za enkrat ni.
Agregat vleče v redu, vendar daleč od 1,9. Sicer v sami moči je OK, razlika je pri nizkih obratih. Do 1300rpm, je motor skoraj mrtu, potem ko začne turbina pa je OK.
Nisem preveč zadovoljen s porabo, pod 6,3L/100 mi ga nikakor ne rata spravit. Niti na avtocesti pri 130 km/h. Izračunana poraba, računalnik mi kaže 0,2-0,3L/100 več.

Menjalnik pa je edina resna hiba teh avtov. V osnovi so Fiat in Opel menjalniki. Opel so za en k....ac. Fiat delajo v redu (v 90 in 105 konjski), Oplovi pa so dva modela, M32 je do letnika 2010 in gredo ležaji 5 in 6 prestave. Napaka 100% rešljiva z zamenjavo ležajev. V novejše pa so dali C635, ki je še večja žalost. Gredo pa sinhroni 1 in 2 prestave. Kar sem bral po forumih se težava pojavi nazaj. Moj ima C635 in lahko potrdim da kakšen krat sploh ne morem dat v 2. Sploh ko je avto mrzu gre izredno težko. Ali pa v prvo, na križišču ko nisi čisto ustavljen. Kar sem po forumih bral, lahko samo čakam kdaj bo odpovedal.

Potem pa je še težava pri modelih z avtomatsko klimatsko napravo. Zlomi se plastičen zatič med motorčkom in loputo, tako da ti potem ne več spreminja smeri pihanja ali pa ne uravnava več pravilno temperature zraka. Odvisno kateri se zlomi, 5 jih je. Material je poceni, 12€ komplet, sama zamenjava pa je kar nerodna.

Mislim, da sem naštel vse, kar sem do sedaj ugotovil.
Žarnice prednjih luči pa zamenjaš v 2 minutah! :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 15 Nov 2016 13:43 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Glede optimizacije se obrni na Tribesmana, meni ga je super nastavil in sem zelo zadovoljen. Povprečna poraba pri mešanem ciklu pri meni je ~5,5 L/100 km - 20 mesto:40 AC:40 regionalka. Izključno mestna vožnja pa ~7,5 L/100 km. Takšna je bila tudi pred optimizacijo, da ne bo pomote.

Jaz imam 2008 oz. 2009 letnik in nimam notri Oplovega menjalnika M32. Menjalnik pri 191k deluje brez zatikanja, edino kadar je res mrzlo se prvih nekaj kilometrov malo težje prestavlja. Drugače pa tudi nič ne žvižga/piska.

Glede avtomatske klime pa ja, se je tudi pri meni zlomila plastika, ki je odpirala in zapirala loputo za kroženje zraka, vendar je k sreči lahko dostopna (blizu stopalk), tako da je težava odpravljena :).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 30 Jul 2019 13:40 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Baje se pogosto poškodujejo senčniki v Bravu. To se je zgodilo tudi v ženinem avtu na voznikovi strani... Ima mogoče kdo kakšnega viška za prodati... Na avto.net so vsi razbiti že brez senčnikov :)

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Sep 2019 20:22 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: Brežice - Globoko
Nekaj vprašanj. Kupili smo novega Bravota, 1.6mjet 105konjev letnik 2014.
Težave ki so je nemiren prosti tek ( rahlo zaganjanje) in pa klokotanje(ropot mehanski kovinski zvok) pri prestavljanju, bolj natančno pri dodajanju in odvzemanju plina.
Ima kdo kakšne informacije.
Morem priznat da nisem nič bral o Bravotih. :)

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 216 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: