domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Techno racing
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • WithCar
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • A2R

Danes je 31 Maj 2020 11:28

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 564 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Uno 1.5 i.e. SX ( Ponovno rojstvo? :) )
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 09:19 
Odsoten
Fix It Again, Tilen
Uporabniški avatar

Kraj: Zasavje
Lep pozdrav vsem.

No po dolgem delovnem dnevu....oz. tednu...no mesecu...skorajda letu... Sem si danes celo vzel čas, da poslikam kaj delam čez vikende, ko nisem v Mariboru...

No, da preidemo kar k dejtvu. Pred kratkim sem kupil od starejšega gospoda drugega Fiat Unota. Ker sem velik ljubitelj teh avtov, ne vem sicer zakaj, ampak so me čisto prevzeli... Povzročajo mi sicer samo skrbi in delo... :freak: A v tem jaz uživam. No avto sem kupil za borih 250€ (prijazni gospod lepo spustil ceno.) ... je letnik 91, motor 1.5 75km - pri parih dkg se kar pozna. Ima vso možno opremo vključno z original srešnim oknom. No nima edino electronic check-a, ki pa ga itak ni mel skoraj noben. pa klime.

avto je za svoja leta zelo lepo ohranjen...no na slikah se bo vidla ta ohranjenost! :) Ampak za unota je to zelo dobro ohranejno. Sploh za ta letnik. Sej kdo je imel kdaj unota, oz. ga ima, bo že vedel.

Avto je bil baje redno servisiran...ne vem...olja ne pije...motor vžge v prvo vsakič, menjalnik laufa kot pri ferrariju,... No, sam bom seveda naredil veliki servis in zamenjal tesnilo pokrova ventilov, ker malo pušča. :) pa jermene, svečke, kable, zavore,...

Kar se tiče pa karoserije...pa kar poglejte:

mean machine...
Slika

Slika

vrata brez pikice rje...
Slika

Slika

Slika

felge...
Slika

Potem sem zadaj vse skupaj ven vzel in avto komplet oskubil :)
Slika

Slika

Sebi in fotru kupil Energy Drink :012.gif:
Slika

Glejga zlomka...kaj se pa skriva na zadnjih kolotekih :D
Slika

In pol se je delalo.......
Slika

Slika

pa delalo....
Slika

Slika

potem je prišel obisk malo prespat... :) :)
Slika

Slika
Leva stran fertik povarjena in premazana z dvokomponentno temeljno barvo. Na koncu pride še tesnilna masa po robovih ter izolacija na koncu...

No, potem mi ni dalo miru...zato sem šel vzet dol zadnje obrobe...na desni strani je blo že kar dosti napihnjeno...avto je bil malo butnjen in nato samo pokitan ter čez pobarvan...nič ornk zaščiteno...zato je prerustalo...

Slika
leva stran...ni tako hudo...

desna stran:
Slika

tudi ne zgleda...

dajmo dol obrobo....

Slika

ahja...bo kar nekaj dela. :) Moram pa reči da drugje ni rje. pragovi so zelo ohranjeni..desni je res malo začel, levi pa je BP. Ampak to se še vse poštima. Za unota je to kot NOVO! :D

Novosti bom updejtal sproti... če pa koga kaj zanima pa lahko vpraša. Pa tudi komentarji so dobrodošli.

Zadnjič spremenil Agressor, dne 14 Apr 2015 10:21, skupaj popravljeno 24 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 09:29 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
Zares lepa klasika. Eden izmed najbolj prodajanih Fiatovih avtomobilov. Vsa čast, da bosta znova obudila lepotca. :032.gif: :043.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 10:59 
Odsoten
Fix It Again, Tilen
Uporabniški avatar

hvala abarth! :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 11:11 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Koroška
res vsaka ti čast marsikateri se neb sploh spraulo to popravlat in kokr sm vidu kk si zadaj odpravu vso rjo in lukne vrjamem da bo avto res na koncu prelepu izpadu

res velika ti pohvala za to delo :042.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 11:20 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Zavrč
lep uno...Kaj maš to za ene rdeče fedre? Je te že tudi prejšnji lastnik mel not? :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 11:26 
Odsoten
Fix It Again, Tilen
Uporabniški avatar

Ja fedri in amortizerji so drugi...bili so že notri...ampak takega je gospod pred 13imi leti kupil. :D tako, da je to v avto dal baje prvi lastnik. :D Poleg tega je bil dodatno dan gor sprednji odbijač od turbota, ki pa ja se je zaradi dodatnega barvanja spodnjega dela začel malo luščit, zato ga bom na novo prebarval :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 11:46 
Odsoten
>ninja<
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Medvode
pohvalno :040.gif: kar tako naprej

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 11:53 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 33
Ql ql... kapo dol :032.gif: :029.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 13:00 
Odsoten
SpArCo FrEaK
Uporabniški avatar

Kraj: America :P
hahahahaha energy drinki ubijejo. midva s frendom sva jih mela 2 platoja unih burnov pol pa drug dan vsi zaspani. čene pa res barva od avta je lepa pa tud ohranjen je res lepo edin tista rja kar pa vidim da lepo popravljata :D:D:D:D kar tako naprej :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 14:44 
Želim ti veliko veselja in motivacije še za naprej, ko boš pa fertik, pa lepotca pripelji pokazat na kakšno srečanje!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 14:59 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Kraj: Postojna
Poglej v kakšnem stanju je poden pri pragovih. Pri mojem je od spredaj kjer imaš noge pa do zadnjih zicev luknja, občasno kakšen kos rjastega pleha malo drži, pa ko sem ga dobil sem kotni profil zanetal in privijačil, sam takrat še ni bilo tolk slabo. Pa vrat se pri mojem ne da zapret če s kolesom na pločnik zapelješ :026.gif:. Najlažje to preveriš če tapeto odmakneš pri prednjih vratih.

Jaz sicer imam tudi co2, nimam pa volje da bi se lotil pragove in poden popravljat, kakšnega blatnika bi se že lotil, okrog pragov pa je preveč dela. Moj uno bo šel spomladi itak v dele, potem bom pa videl, morda bom šel v italijo po drugo školjko (tam so brez rje) in kakšno pametno mašino noter vrgel (npr 1.2 16V 85km) ter podvozje od turbota

Drugače pa res lepo zgleda, pa to da te prevzamejo je nekaj čisto normalnega za te avte :D

Lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 15:16 
Odsoten
Fix It Again, Tilen
Uporabniški avatar

Hvala vsem za pohvale in želje :) Ko bo avto poštimam se prav rad včlanim v klub. :) če me boste seveda vzeli :029.gif:

Uno, slikca praga samo zate:

Slika

z one strani pa ga bom slikal, ko bom dal plastične pragove dol. rje res ni. :)

je kakšna pikica...ampak prerustano ni nikjer. :D Bom pa seveda vzel kompletno tapicerungo ven z avta in pregledal podn od znotraj. Ter ga na novo izoliral in zaščitil z zvočno izolacijo :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 16:03 
Odsoten
SpArCo FrEaK
Uporabniški avatar

Kraj: America :P
to mam tud pr mojmu jaz namen naredit. ga odznoterej še zaščitit pod tapicerijo. zdj ma pa zanima s kom ga boš zaščitil? kaj je najbolše za spodej?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 17:11 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: ljubljana
2shae napisal/-a:
to mam tud pr mojmu jaz namen naredit. ga odznoterej še zaščitit pod tapicerijo. zdj ma pa zanima s kom ga boš zaščitil? kaj je najbolše za spodej?

da ne boš preveč tople vode odkrival pa si dela delal naj ti povem da je punto pocinkan in boš brezzveze ščitil.Edino kar bo ti bo smrdelo po barvi not da te bo ene 2 tedna glava bolela.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 17:21 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Kraj: Rovte (Logatec)
Kar sem jaz dajal za zaščito je bil tista bitumen sprej, ker prideš z njim do vseh špranj potem pa še z čopičem z antirombo IMPA (isto kot tisto v spreju le da je bolj gosto kanta 5l ). Po votlih delih pragovih itd pa z voskom firme Soudal. Kaj se da boljše od tega naredit pa ne vem. Po mojem je to dost in kaj več že skoraj ne moreš nardit.
Pri rdečem Tipotu pa sem znotraj po tleh pod tapicerijo zbrusil rjo proč, premazal z osnovno barvo in našprical z bitumen sprejem, ker je original zaščita že vsa odstopila in je po treh letih še zmeraj uredu.

Kar pa se pocinkanosti tiče. V tem primeru tud Tipo nebi smel rjavet ker je pocinkan ampak vseeno rjavi.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 17:28 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
moj tipo je zgnil samo na voznikovi strani na vogalu pa še to zato ker je bil udarjen (mislim da mu je moralo odtrgat kolo) in ko sem tisto popravljal sem ga imel celega slečenega in je ostala pleharija ko nova,bila je zgnita tudi zadnja vezna,ker je mel prejšni lastnik kljuko prišravfano na vezno?? (debil) in pa rahla gniloba se je pojavila vprtljažniku na robovih pri blatniku (bolezen tipota) star je pa 15 let.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 18:33 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Agressor napisal/-a:
Uno, slikca praga samo zate:

Skoraj ne morem verjet, si sigurno unota slikal? :D

Da bi le bili moji taki :huh:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 19:00 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Ðesenice
Čare napisal/-a:
2shae napisal/-a:

da ne boš preveč tople vode odkrival pa si dela delal naj ti povem da je punto pocinkan in boš brezzveze ščitil.Edino kar bo ti bo smrdelo po barvi not da te bo ene 2 tedna glava bolela.

Hah to je pa res an.. Sem ful pozitivno presenecen nad plehom tuntota, sicer je busk po celem avtu dost. Sem imel ene 3leta nazaj vw Polo 99', pa ni primerjave s fiat punto 94', polo je cel rjavel, skoraj na vsakem vogalu. Se moj bivsi golf mk1 bj.87' ni tako gnil kot polo.
Je fiat veliko bolj ljudski avto kot pa vw :D

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 20:02 
Odsoten
Fix It Again, Tilen
Uporabniški avatar

No...danes zjutraj sem zgodaj vstal in šel pospravit zadnje sedeže in obloge ven iz delavnice v posebno pripravljen prostor za vse dele...

Slika

vse sem lepo pokril, da se ne nabira prah gor...

no pa dve slikci notranjosti:

Slika

Slika

volan je od 1.0 Unota. Original je šel ven da se obleče v usnje...razen če dobim kakšnega lepega trikrakega usnjenega 8) od barachette bi ga melll... :)

no pa še kako zgleda avto od spredaj:

Slika

No..pa nazaj k delu :)

Slika

ready?

GO!

Slika

Slika
mojster bil priden. :) večino varjenja oče opravi, ker res obvlada... :D

Pred kosilom je začel štimati tole:

Slika

rjaaaa :079.gif:

Slika

še zadnje slike preden sem odšel v MB...Obroba že delno poštimana.. :I

Slika

Slika

to je to :) Zdej sem že v Mariboru in avto bo čez teden štimal oče...kolikor bo imel časa po službi...

Aja, za zaščito pa uporabljam od 3m-a profesionalne zaščite za karoserijo..bom slikal, ker trenutno ne vem kako naj jih imenujem. :D Ta se nanaša s posebno pištolo v tankih slojih...pa seveda izolacija, ki po cevki in razpršilcem na koncu pride kamor češ :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Nov 2008 20:21 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Fajn ga rihtaš :040.gif:

Zanima me s čim izrežeš zarjavelo pločevino? Imaš morda tisti cirkularček na kompresor?

Pa švas aparat vidim da imaš enak kot je moj. Če boš imel kaj časa mi prosim slikaj prednjo stran da vidim kako imaš nastavljeno za varjenje pločevine. Žico imaš 0,8?

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 564 prispevkov ]  Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: