domov
  • Fiat Klub
  • WithCar
  • Poliglob
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Orange Audio
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing

Danes je 08 Apr 2020 08:12

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Scudo
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2012 17:33 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Kranj
Resneje razmisljam o nakupu nekega kombija, Viano mi je blizu, pa v resnici Scudo tudi.

Gledam nekaj takega:
http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=207423567

Torej podaljsana varianta, panorama.

Zanimajo me kej mnenja o tem avtomobilu, kolk je kej ne-kombijevski, so motorji v resnici fiatovi ali raje PSA, kolk je rec primerena za pravi druzinski avto?

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=209274567 Mercedesa Viano precej poznam, reč je fenomenalna, jasno pa, da opazno dražja od Fiata. Od tega Scudota pa takorekoc ne vem nicesar.

hvala

Na vrh

Naslov prispevka: Re: Fiat Scudo
OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2012 18:13 
Odsoten
Metalik oranžna
Uporabniški avatar

Starost: 27
Kraj: Velenje
V tem letniku pa pravtako prejšnja generacija; JTD in Multijet motorji. Niti italjani niso bli tok blesavi da bi žabam pustli svoje motorje not tlačit, ker nimajo za burek proti JTD-MJET.

Ostalo je pa samo opisano kot "joint venture"; obojestranska izdelava. Če se ne motim jih sestavljajo v Franciji, zraven Jumpya, Experta in Eurovanov (Phedra, 806, Ulysse..)

Slika

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 03 Mar 2012 21:54 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Kranj
ok, to je pol ok. Vprasanje je potem se, kolk je overall to dobro prevozno sredstvo. Stroskovno in ostalo.

Hvala za mnenja.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2012 13:58 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Kraj: Ljubljana
Kolega ga je imel kobinacijo za službenega in privat kotprvi avto večja družina imel je 150.konjiči in je rekel da je za normalno vožnjo ravno prav močan in poskočen. Ob prodaji in starosti 5.let je imel 350000km brez večjih težav.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 04 Mar 2012 20:01 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Škofja Loka
Jaz ti lahko sam to povem, da vivanoti kljub svoji ceni rjavijo bolj kot pa 20let star opel :D
Pa ne pretiravam, ampak ta avto ima pa pleh res čist zanič.

Scudota ima pa kolikor vem "naš" serviser kavčič, mogoče bi ti dal kakšne nasvete če bo videl to temo, ali pa če se oglasiš pri njemu.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2017 18:53 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Živjo!
Upam, da nisem prestare teme ponovno odprl, ampak ko sem iskal rezervne dele za Scudo prve serije sem zasledil, da so lanskega septembra povsem ukinili proizvodnjo zadnjega modela in ga je nasledil Talento, ki je po novem četvorček od Citroen Jumpy/Renault Trafic/Opel Vivaro in na japonskem Nissan Primastar/Toyota Proace
Mimogrede, a ga je kdo že poizkusil ali kupil?

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2017 20:07 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Starost: 33
Kraj: Obala (med letom Lj)
Vozil/m trafic, 1.6 twinturbo, (čeprav eni pravijo da ni res twin ampak samo variabilna turbina), tako da trenutno nisem prepričan ali je ta 120 ali 125 verzija(ni moj kombi imamo ga v naboru tam kjer delam). Na začetku sem bil kar navdušen vozi se ko avto, potegne ko avto, pozna se da je majhen motor z dosti turbine, na srečo trubina takoj zagrabi, tako da kar se tiče vožnje je kot avto (oz. občutek kot malce starejši ali poceni avto, slišiš liknje in podobno, ampak ne pleše, hitro pospeši, zavije v primerjavi z večjimi kombiji ali scudotom druge generacije)

Slabosti, je reno, dvakrat odtrgali bočno kljuko, enkrat je šen na vpoklic, pri 150 000km je šla cev od turbine, na armaturki sploh nimaš indikatorja temperature, je samo modra lučka ko je motor hladen.

ČE ga primerjam s scudotom 2008 letnik z 2.0 motorjem, hitreje potegne, se manj nagiba v ovinkih, kolko dolga bo življenska doba tolko "naturbinanega" motorja v kombiju bomo vidli. Je pa zvok bolj "plehnat" med vožnjo kot v scudotu, ne vem če si kdaj primerjal doblo in kangoo, podobno, nekako neudobn za daljše vožnje v primerjavi s scudotom in morda manj trpežen za delavske zlorabe.
Upam da ti kaj pomaga taka subjektivna ocena.
LP

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 21 Jul 2017 21:08 
Odsoten
stara sablja
stara sablja

Hvala za omenjeno oziroma napisane izkušnje.
Mimogrede, Doblo in Kangoo, oba prve generacije sem probal ter taksiral z Kangoojem in lahko povem, da je res Kangoo bolj hrupen, Doblo pa bolj trpežen ; hladilnika od hrane sploh nisem slišal, hkrati pa se bolj čuti omenjeni tovor oziroma obremenitev.
Pravtako sem taksiral s Traficom prejšnje serije in je ne le prostoren in zračen, ampak ima še tisto klasično francosko udobnost, medtem ko je njegov brat Vivaro enak le po mojem občutku bolj trd, kar se občuti predvsem na slabših cestah.
Drugače pa sem bolj pristaš klasičnih motorjev brez turbine in po tem kar si napisal se Scuda ne bi branil, samo bi pa vzel čimbolj klasičnega in z avtomatskim menjalnikom.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 8 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: