domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • A2R
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Orange Audio

Danes je 17 Nov 2019 01:30

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Multijet Engine Failure
OdgovorObjavljeno: 05 Mar 2007 23:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Kraj: SLO
Pozdravljeni, sicer sem nov na tem forumu in upam, da ni narobe, ker v prvo uletim s težavami.

V glavnem Stilo Multijet (103kW) l. 2004. Avto normalno dela, brez kakršnihkoli težav, ko se je naenkrat pojavilo opozorilo o "engine failure".

Najprej je diagnostika pokazala okvaro na kao na stikalu sklopke oz. merilci pretoka zraka. Stikalo sklopke je bilo pregledano, izmerjeno, posebej preverjeni kontakti in priklopljeno nazaj, in ni pomagalo. Senzor pretoka zraka je bil odstranjen, preverjen, očiščen, zamenjan z drugim merilcom pretoka zraka iz identičnega avta, vendar spet brez rešitve problema.

Ker se pri vožnji popolnoma nič ne pozna, da bi bilo z avtom kaj narobe (nobenega cukanja ali izgube moči, prav tako nobenih čudnih izpuhov ali ropotov ), sem se normalno vozil z njim, ko sem opazil sledeče:
Ko je avto hladen, se lučka ne prižge. Ko je avto nekj na pol segret, se lučka in opozorilo spet pojavi. Ko je avto popolnoma segret na del. temperaturo se lučka spet ne pojavi. Torej vse skupaj mu dogaja nekje med recimo 40-70 stopinj "delovne" temperature motorja oz. hladilne tekočine.

Ker mi serviserji počasi obupujejo nad težavo, prosim še tu, če pozna kdo takšen ali podoben primer in opredvsem, kako zadevo rešiti.

ps. g. Marko iz Fiat Kavčič je pred časom za nekoga s (bencinskim) Stilom in enako ponavljajočo težavo z "engine failure" predlagal reprogamiranje centrale vžiga. Glede na dejstvo, da z avtom sicer ni (videti) nič narobe... a lahko pride to v poštev tudi v mojem primeru?

Za kakršnkoli informacije sem vam zelo hvaležen.

Lep pozdrav T.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Mar 2007 00:25 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
Svetujem ti, da se oglasiš pri našem klubskem partnerju Senici: www.senicamotorsport.com Prepričan sem, da ti bo lahko pomagal.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 06 Mar 2007 20:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Hvala za info, bom kontaktiral in javil kaj smo zrihtali.

ps. Včeraj v vsej žalosti pozabil dopisati, da smo imeli razdrt tudi EGR ventil, ki je bil očiščen ponovno nastavljen, rezultata pa itak nobenega.

Upam, da v vsej togoti ne bom rabil iskati rešitve v smeri, da bi pač "ukinil" opozorilno lučko in signal :066.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Mar 2007 22:15 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Pozdravljeni,

evo avto mam poštiman.

Še enkrat hvala g. Kavčiču, za pomoč pri rešitvi težave. :043.gif:

Po vseh veleumih, ki sem jih slišal pri odpravljanju napake (največkrat se je začelo z menjavo računalnika itd...) končno prišli do prave rešitve - menjava EGR ventila.

LP T.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 4 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: