domov
  • Fiat Klub
  • A2R
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Poliglob
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika

Danes je 27 Sep 2020 20:42

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Naklon gum na avtu optika
OdgovorObjavljeno: 26 Jul 2016 12:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 23
Kraj: golo
Ziujo
Ima kdo izkusne z optiko in stelanjem naklona gum na avtu . Kolk je dovoljeno in mnenja na to glede izgleda ne glede na uporabnost ker vem da gume hitreje obrablja in ni dosti razlike razen v oprijemu na cesti

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka: Re: Naklon gum na avtu optika
OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2016 08:09 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Kar se tiče oprijema, lahko hitro zaštartamo debato...
Določen naklon pomaga, določen pa lahko precej poslabša oprijem.

Dvomim, da je zakonsko predpisan kakšen je lahko maximalni +- naklon koles. Dejstvo je da tega na tehničnem pregledu ne merijo (zaenkrat :) ) in ti načeloma policaj ne bo šel odredit izrednega tehničnega pregleda, če imaš pretiran naklon.

Mnenje o izgledu, dokler je v mejah normale je OK, če pa si "The Dreamer", pa greš v -7° pa vseskup rata smešno in pretirano (za moj okus) in ne kapiram zakaj bi šel to delat, ker naredi več škode kot pa kakršnekoli koristi. Če pa ti veliko pomeni, da se ti drugi racerčki potem limajo na avto, pa le urno v galop (camber).

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 27 Jul 2016 09:09 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 46
Kraj: Postojna
Jan lp!

Glede na to, da se poznava. No s tvojim očetom še bolj.
Pa mojega bivšega Stilota si tudi vozil.
Jaz sem tisti, ki ti je pred časom priključil avto na računalnik.

Pusti avto in naklon koles kot je, da ne boš delal samo za gume.
Sicer ne vem kako dimenzijo imaš na avtu.
Če že misliš kaj, potem kvečjemu nižaj avto, torej menjaj vzmetenje.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 31 Jul 2016 17:28 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 26
Kraj: Travnik (Cerkno)
Glede oprijema. Ce se vozis umirjeno in ne dirkas ne opazis razlike. Gume bolj pobira, ker je samo del gume na tleh. Zakonsko nimas nic predpisano.
Zgleda pa dobr (za moj okus) samo ce je avto na tleh in feltna cist pri blatniku.

Ce pa rad pritiskas na plin, ne tega delat.

Lahko pogledas v moji temi, kako zgleda 5.5 stopinj zadaj.

Backwood, mi lahko razlozis kaj si mislis s tem da se "drugi racercki" lepijo na avto?

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 10:53 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Kraj: Trbowle
Osebno poznam ljudi, ki so (že nekaj časa nazaj - ko static ipd še ni bil "lifestyle") tako globoko zabredli v sceno, da so pozabili kaj si sami želijo iz avta, in so (smešne) predelave delali še samo zaradi tega, da so jim drugi govorili "car" "kralj" "legenda" itd...čeprav je potem lastnik avta vsak dan trpel, in policaji so ga za jajca vlekli do te mere, da je na konc moral avto prodat...Kje so takrat bili tisti, ki so ga (kvazi) "kovali" v zvezde...verjetno si znaš zamislit...

Iz katerega razloga ti to delaš, nevem, ker te ubistvu sploh ne poznam, upam pa, da ne iz zgoraj opisanega :032.gif:

Si pa defenitivno največji ekstremist foruma s -5,5° zadaj in 3cm od karterja do prve skale :) :040.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 14:07 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 38
Kraj: Brežice
Temu se po novem rece cefurwagon.Tak stil furajo samo se po balkanu......Nic ni lepsega kot lepe felgne in diskreten spojler in seveda pravo srce pod motorjem....vse ostalo je smeh :029.gif:

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 15:07 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

backwood: avto se VEDNO rihta za svoje veselje. Pa naj bo to 10° camberja, al pa spojlerji da pol ne prideš pod nadvoz..če rihtaš avto zarad drugih, pol je najboljše takoj prodat!

In ja, ne boš vrjel, 80% slovenske scene kritizira tak stil, torej če že bi delal to za ostale, bi avto spustu 5cm, dal gor feltne z ET70, pa pol vsem pravil kako nizek je avto, da ne pridem domov itd. :P imaš enga takega takoj za tvojim komentarjem (shoter) :P

Kar se tiče tega da sm največji extremist na forumu, nebi glih reku. Je pa to en redkih fiatov, sploh v sloveniji, da je v tak stil uštiman :) Vsak gre v svojo smer, kar mu je všeč. Eni delajo pol avta s polyestra na novo, drugi nabijejo v avto 30 wooferjev, eni pa probamo spravit avto čim nižje. :P

Nimam se namena kregat glede okusa, ker to ne pelje nikamor. Kot da bi se kregali čigava baba je lepša, pa vsakemu je njegova všeč. :) Fantu je ta stil očitno všeč, pa je vprašal kako to nardit.. Ni vprašal za mnenje kako se forumašem to dopade.. ;)

Avtorju teme, če te kaj zanima, mi lahko pišeš na ZS, ali me poiščeš na FB - Alen Golja , pa bova kakšno rekla ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 16:58 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 23
Kraj: golo
Okej glede naklona smo resli use hvala za mnenja .. zdej se mi na tem avtu pojavlajo problemi pocasi zgublam ziuce ker denarja za servis enkrat na mesec zau ni .. in sicer prvo mi je avto zaceu na trenutke trokiratcto je vilo takrat ko si ga ti kuki priklopil na racunalnik in je izpisalo egr ventil in se nekaj nato sm avto sam pogledau in odprl egr ventil in je biu ze blandiran in zadne case avto nima vec moci koncna hitrost je nekje med 150-160km/h ce mate kks o idejo kaj bi lahko bilo bi blo fajn vedet in upam da ni visok strosek popravila ker finance ne dopuscajo kaj dosti ..

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 18:25 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 46
Kraj: Postojna
mogoče ti pušča kaka cev od turbine, pa ne da moči, saj veš da je fotr imel enake težave, sicer je škoda, ker smo kar nekaj delov od vašega bivšega JTD prodali, med drugim tudi cev turbine, to bi lahko pogledal, pa glede na to, da je fotr v tujini, da ti jo prinese, ker jo je on baje tam kupil

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 18:37 
Odsoten
Predsednik kluba
Predsednik kluba
Uporabniški avatar

Kraj: Loška dolina- Notranjska
shooter napisal/-a:
Temu se po novem rece cefurwagon.Tak stil furajo samo se po balkanu......Nic ni lepsega kot lepe felgne in diskreten spojler in seveda pravo srce pod motorjem....vse ostalo je smeh :029.gif:

Ti si en smeh taprav.

Potem je v bistvu cel worthersee cefurwagen. Pa pejt to tam povedar ce mas jajca. :014.gif:

Aja pa poglej si mal stance_nation pa bos videl da je nekje drugje se bolj popularno kot pri nas ;)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 01 Avg 2016 21:06 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Dejstvo je da se je brezveze kregat in pregovarjat glede izgleda, ker: 100 ljudi, 100 čudi. 100 žena, 200 sisa.. ;)

Beatport, kot sm ti na FB že napisal, predlagam da zapelješ do mehanika, ki si bo vzel čas in pregledal avto. Tako prek foruma ti bo težko kdo rekel za 100% kaj ga muči. :)

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 11 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za: