domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Orange Audio
  • Poliglob
  • A2R
  • Techno racing
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Amortizer d.o.o.
  • Kovinoplastika Kavs
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • WithCar

Danes je 21 Nov 2019 15:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: preheat fault
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 16:01 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 44
Kraj: celje
pozdravljeni!

Danes mi je avto čisto normalno vžgal,vozil sem se normalno cev dopoldan ko pa sem prišel iz trgovine sem ga hotel vžgat. napisalo mi je napako preheat fault ter se prižgala rumena špirala in rumen trikotnik,ko sem obrnil ključ tudi zaverglav ni avto. odklopil sem akumulator pustil pol ure in enako, sploht ga ne morem zalaufat. ali kdo ve kaj bi lahko bilo?
gre se pa za fiat stilo 1.9 jtd 115PS. L.2003

lp

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 17:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 32
Kraj: Črnomelj
neki s svečkami grelnemi ne štima. men se to tut pojavlja sam normalno vžge pa dela

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 17:59 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

ja sej glih to mi ni jasno,ker motorja sploh obrne ne,ko je blo par dni nazaj -15 je normalno vžgal sdej pa nič

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 19:18 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 39
Kraj: ljubljana
Pa ste ga probal na kable vžgat??Mogoče je akumolator hudič vzel.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 20:37 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

sem probo sdele na kable pa nč, ko pa sem na stilotu odklopo minus pa maso z drugiga avta dal na karoserijo stilota se je v armaturki prižgala samo 1 kontrolka pa je zasuknal zaganjač ampak premalo, tak, da more bit nekje v elektriki kakšna napaka. bom ju3 dal noter akumulator z drugiga avta pa da vidim. ugibam tudi, da mi ni mogoče par dni nazaj skurlo kje kako varovalko pri klemah na akomulatorju ,ko sem enmu naredo uslugo in z mojim avtom preko klem pomago vžgat njegovega

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Dec 2010 21:00 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 29
Kraj: Škofja Loka
Lahko imaš pa samo prešvoh kable. Še enkrat probaj, pa prej kakšnih 5min pusti priklopljen avto preden poizkusiš zalafvat ;)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010 22:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

dal sem noter drug akumulator pa spet ne vergla,kontrolke se normalno pržgejo,pumpo se tudi sliši,napako proheat fault zopet napiše,ko pa npr. z akomulatorja odklopim maso in jo preko kleme spustim na karoserijo se mi prižge samo 1 kontrolka in avto z malo moči obrne ainlaser. ni mi jasno kaj bi blo.a je možno,da so grelne svečke ali pa centrala za svečke zanič in računalnik ne pusti komande ,da bi avto vsaj verglo,ju3 bom pogledo še kontakte svečk pa volanse ključevnice

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010 22:41 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Nimaš mase med motorjem in karoserijo.Vzemi kable za vžigat avto in ene klešče daj na - na aku. drugo pa nekam na motor pa bo zalavfu.Najbrž ti je kabel zgnil kjer pride pritrjen na menjalnik.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010 22:42 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Pa maso improviziraj z poštenim kablom,ker tist iz trgovin z avtodeli za 10€ niso vredni nič,tam je 1 cm izolacije not pa trije laski bakra.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 22 Dec 2010 23:36 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

evo mi ni dalo mira,sem dau 1 klemo z minusa na šasijo 2 na menjalnik in avto je zalaufo.z voltmetrom sem probo filanje akumulatorja ga je filal samo preko kleme.10-15x brez problema vžgal preko kleme na maso menjalnika.sedaj čudežno vžiga tudi preko orginalne mase z akomulatorja. sam ju3 vseeno zamenjam ta kabel,da mi drugič spet ne crkne kje v vukojebini. napako za preheat fault mi ne javlja več mi pa javlja za engine fault in rumena lučka sveti,sem tko pusto klemo dol če se resetira drugače pa jo bo treba na tester resetirat.upam,da je bla napaka v tem kablu,da nebi kdej najdo avto v plamenih

Na vrh

Naslov prispevka: Re: preheat fault
OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2019 20:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kupu Stilota, pelju v avtopralnico in ... dež iz stebrička pri šoferju. What? Kabel za dodatno montiran tempomat je en od prejšnjih lastnikov avta potegnil iz kabine skozi odtočno cev pomične strehe! Itak d sm mel poplavo. Morm pogledat pod tepih, da niso tla že fajn prerjavela ... . In saniram - popravim cev, da bo voda tekla, naredim nov prehod za (nov lycy 7x0.75mm, 3 žičke za rezervo) kabel, skonektam. Po 2h dneh brez akumulatorja avto noče vžgat - javlja napako kot v prejšnjem postu. In prtljažnik mi odpira. Ledice, ki sem jih vstavil za park luči (canbus) rahlo svetijo, ko je avto izklopljen in zaklenjen. Poskusim s kablom - vžge. Raskopljem štromarijo pri akumulatorju, odstranim pločevinasti nosilec baterije in - itak - masa ki gre na motor je pregnila tam kjer je privijačena na karoserijo. Jutri pa nov kabel čevelj, mimogrede pobarvam še nosilec akumulatorja, ki je totalno rusty, in bo mucek spet predel. Upam. Tko da sklepam da ta preheat pomeni "predhodno prekuhan masni kabel". Hvala za post, da nisem tuhtal in tuhtal brez učinka!!!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 13 Okt 2019 20:43 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kupu Stilota, pelju v avtopralnico in ... dež iz stebrička pri šoferju. What? Kabel za dodatno montiran tempomat je en od prejšnjih lastnikov avta potegnil iz kabine skozi odtočno cev pomične strehe! Itak d sm mel poplavo. Morm pogledat pod tepih, da niso tla že fajn prerjavela ... . In saniram - popravim cev, da bo voda tekla, naredim nov prehod za (nov lycy 7x0.75mm, 3 žičke za rezervo) kabel, skonektam. Po 2h dneh brez akumulatorja avto noče vžgat - javlja napako kot v prejšnjem postu. In prtljažnik mi odpira. Ledice, ki sem jih vstavil za park luči (canbus) rahlo svetijo, ko je avto izklopljen in zaklenjen. Poskusim s kablom - vžge. Raskopljem štromarijo pri akumulatorju, odstranim pločevinasti nosilec baterije in - itak - masa ki gre na motor je pregnila tam kjer je privijačena na karoserijo. Jutri pa nov kabel čevelj, mimogrede pobarvam še nosilec akumulatorja, ki je totalno rusty, in bo mucek spet predel. Upam. Tko da sklepam da ta preheat pomeni "predhodno prekuhan masni kabel". Hvala za post, da nisem tuhtal in tuhtal brez učinka!!!

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 23 Okt 2019 10:10 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Zamenjal kabel (2x kabel čevelj + 30cm varilnega kabla 50mm2 cca 2,50EUR), termoskrčna z lepilom, spotoma obnovil še zarjaveli nosilec akumulatorja, avto vžge kot nov! Ledice namesto klasičnih za park luči pa rahlo svetijo še cca pol ure ko je avto že zaklenjen, prou fensi, hehe

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 13 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: