domov
  • Fiat Klub
  • A2R
  • Techno racing
  • Amortizer d.o.o.
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • WithCar
  • Poliglob
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Avtoservis Kavčič Marko

Danes je 07 Jul 2020 07:53

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka: Fiat Brava 2000. letnik, celotna obnova luci!
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 13:13 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Obala...
kaj rabis??:) domislijo,voljo,malo znanja in umazane luci kot prvo...hehe
od orodja kljuc 10,oster majhni noz,fen za lase,moj je povprecen remington 1800w ni nujno da je profi...mah dve brisace,stara scetka za zobe in sredstvo za pranja stekla... zdej bom videl ce sej mojster za dati slike gor,imam ih malo vec,samo mi na prejsnjem postu ni ratalo...:S
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka: Re: Fiat Brava 2000. letnik, celotna obnova luci!
OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 13:33 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
to je to,upam da slike kazejo kaksna umazanija je v notranjosti...in kaksen rezultat lahko doseze tisti ki si uzame nekaj casa,ce ima kdo kaksno prasanje glede posta,tu sem...lp

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 14:13 
Odsoten
Podpredsednik kluba
Podpredsednik kluba
Uporabniški avatar

Starost: 40
Kraj: Rovte (Logatec)
Falil si samo to, da si jih čistil z navadno vodo iz pipe, ker se na parabolah in steklu takoj poznajo madeži od vodnega kamna. Jaz bom uporabil destilirano vodo (snega je zunaj dovolj)+ industrijski razmaščevalec, ki tudi spere vse proč. Enkrat sem že opral luči tako in rezultat je res očiten kot pri tebi. Edino sprednje šipe pa nisem dajal dol, zato me zanima kakšen silikon-lepilo si uporabil za montiranje stekla nazaj na ohišje? Moram tudi menjat šipo z originalno.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 15:30 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
Šipo spucaš z stelexom in ne komplicirat zdestilirano vodo brezveze.Silikon sem pa jaz vedno original pogrel pa skup stisnil.Pri tipotu in marei.Pri Tipotu so šle še precej lepše narazen kot pri marei.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 20:42 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Čare napisal/-a:
Šipo spucaš z stelexom in ne komplicirat zdestilirano vodo brezveze.Silikon sem pa jaz vedno original pogrel pa skup stisnil.Pri tipotu in marei.Pri Tipotu so šle še precej lepše narazen kot pri marei.

eno vprašanje in kako si dao šipo nazaj skaterim silikonom si jo zlepo

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 07 Feb 2013 21:35 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Kraj: ljubljana
Del originalnega silikona ostane na steklu večina pa na luči in tega lepo pogreješ in daš skupaj.

Na vrh

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2013 00:45 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

gornjaæela napisal/-a:
Čare napisal/-a:

eno vprašanje in kako si dao šipo nazaj skaterim silikonom si jo zlepo

glih tako...jaz sploh nisem uporabil silikona ker je kar dosti ostalo na robu luci,steklo itak ne bos pral po robu...le z scetkico istrljas,in ja,sem pozabil da sem pral z navadno vodo vse,ampak sem vse na koncu izpral z destilirano vodo in ni da ni...hehe ce ostane kaksna sled,lahko uzames robcek in preveris vogale,na koncu to vse topli zrak iz fena se dodatno obezbedi da ne pride do kondenza,jaz se vedno ne opazim da sem nekje naredil napako,to sem delal prvic in sem full zadovoljen,posebej ko se vozis vecinoma ponoci... zdej bom dal notri le Osram NightBreaker plus in grem na dopust v Srbijo...:)

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 18 Feb 2013 00:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv
Uporabniški avatar

Fiat Tipo napisal/-a:
Falil si samo to, da si jih čistil z navadno vodo iz pipe, ker se na parabolah in steklu takoj poznajo madeži od vodnega kamna. Jaz bom uporabil destilirano vodo (snega je zunaj dovolj)+ industrijski razmaščevalec, ki tudi spere vse proč. Enkrat sem že opral luči tako in rezultat je res očiten kot pri tebi. Edino sprednje šipe pa nisem dajal dol, zato me zanima kakšen silikon-lepilo si uporabil za montiranje stekla nazaj na ohišje? Moram tudi menjat šipo z originalno.

sem napisal spodaj kar sem uporabil,opravicujem se ker sem na to pozabil,sem mislil da se podrazumeva da gre destilirana voda ali celo redestilirana...:) kar se tice pranja luci zvana...jaz priporocam le smirgl papir...zacnes od 800,ali P800,ne vem tocno kaksno oznako ima...in gres vse do 2500,ali 3000...moras biti pozoren edino na to da je smirgl papir vedno na luci,ne zraven na karoseriji...:D in da mora biti vedno zraven voda...da se ne zaletis z smirglanjem in naredis contra effect... :neodloèn: to te stane recimo kaksnih 20e,in ce bos nekje iskal avto ki je res obupno...poglej skode fabie in oktavie...luci so katastrofa...vsaka druga bi lahko sla na tusiranje... :DD: :007.gif:

Na vrh
 Profil Facebook  

OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2020 08:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Ljubljana
Hej, bom uporabil tole temo. Je že kdo razdiral oz odpiral luči na Fiatu 500? Avto sem dal polirat h Alešu (Poliglob) in je ful lep, samo te luči pa žal ostale grde. Predvsem je na notranji strani nek fin belkast prah, pa bi to nekako spucal. Na enih avtomobilih sem očistil kar z neko žico, na katero sem nalepil gobico, tukaj pa dvomim, da bi šlo na ta način, ker imajo luči lečo.

Hvala za nasvet!
LP
RMM

PS: v drugi temi sem videl tudi kako je z kromiranjem parabol in našel naslove:

www.galma.si (kot je že Čare omenil)

Thermoplast - Predelava Pl. Mas In Visoko Vakumsko Naparevanje Žnidar Anton S.P.
Krekova Ulica 3, Mengeš
Telefonska številka: 582-6158

http://www.kromatura.net/

Drugače pa išči pod "kromiranje plastike" pr istricu guuuuuuglu, ti bo znal veliko povedat.

Pa na našem portalu www.strojniđtvo.com malo pobrskaj, je bilo tudi že veliko govora in linkov.

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 9 prispevkov ] 

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: