domov
  • Fiat Klub
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • A2R
  • Orange Audio
  • WithCar
  • Poliglob
  • Techno racing
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja

Danes je 25 Maj 2020 06:06

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2009 13:47 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 44
Kraj: Ljubljana
Girasol ma navigacijo Tomtom na mobitelu in ni čisto nič drugače kot namenska navigacija, razen včasih dlje traja da dobi prvi signal, potem se pa isto obnaša.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 01 Maj 2009 23:12 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
s tem se pa ne strinjam da je kaj bolj občutljiv ... sploh pa ne v tem smislu da se kakorkoli zmede ... edina fora je da mobitel uporablja navadno gps 2.0 ... gps naprave pa 3.0 in so zaradi tega te naprave pri iskanju satelitov precej hitrejše ... mogoče posledično malce bolj natančni...

glede samega programa in oskubljenosti ... garmin mobile ni popolnoma nič oz skoraj nič drugačnješi od tistih v garmin napravah ... edina slaba reč na mobilcih je majhen zaslon ... pa pri nekaterih telefonih prešvoh zvočnik in teto garminko zlo slabo slišiš

glede prvega signala ... pa dajte nastavit da upoblja tudi omrežni način gps signala ... na ta način dobi mobitel signal satelitov že v max 10sek ... tudi v t.i. cold startu .... edini problem je v tujini kjer pač GPRS podatkovni signal malce več stane ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Maj 2009 22:19 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Evo nabavu nokio 5800 in "nabavu" garmina. Res vredu zadeva ... takoj najde signal, pa v avtu dela tut če ga maš tam pred prestavno ročico... Hitrost je tut fajn gledat. Druge funkcije so pa tko .. bolj redko uporabljene. Ni slabo za 150€...

Edino butast je blo, ko sm pršu skoz vrata trgovine, pa full naglas "čez dvesto metrov zavijte levo" pol pa "preračunavam". Baba ne zna utihnat tut če daš telefon na tih :014.gif: To se vam z original garmin škatlcam ne more zgodit ane? :029.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Maj 2009 06:58 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 47
Kraj: Vodice
a je kdo slučajno tole že sprobal, oziroma ve kaj več:
gr pa za MIO MOOV 580
Slika

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2009 07:58 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
Kolega kupil v Eurospinu navigacijo Myguide 3100 in ne deluje,
zadevo prižgemo, gremo na navigate in izpiše napako
HardwareIDerror, spletna stran ne deluje, da bi tam poiskal kako pomoč.

Morda kdo pozna rešitev, pozna kdo to servisira pri nas, da bi se lahko obrnil na koga, forum alter.si ne ponuja še nobenega odgovora.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2009 12:33 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 34
Kraj: Okolica Lj.
Kuki napisal/-a:
Kolega kupil v Eurospinu navigacijo Myguide 3100 in ne deluje,
zadevo prižgemo, gremo na navigate in izpiše napako
HardwareIDerror, spletna stran ne deluje, da bi tam poiskal kako pomoč.

Morda kdo pozna rešitev, pozna kdo to servisira pri nas, da bi se lahko obrnil na koga, forum alter.si ne ponuja še nobenega odgovora.

Je to Windows CE + iGo varianta? Če se ti ne mudi in ne boš našel rešitve jo lahko meni prineseš in bom ko bom imel čas pogledal kaj se da narediti...

Styling complete 60% - Update 1.7.2012
Slika

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Maj 2009 12:44 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Kraj: Postojna
Ja hvala za pomoč, toda kolega se je odločil, da jo vrne nazaj, pa kupi Garmina 205 brez kart tako kot sem ga jaz, pa naložil karte gor pa je,
za to kar rabim jaz pa on je 205 čisto dovolj

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 08 Avg 2009 18:55 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Logatec
@Dejan:

Doma imam eno tako napravico v okvari (težava s SW):

http://www.navigadget.com/index.php/2006/11/28/mappy-iti

Ima pa Windows CE in I Go.

Bi bil mogoče pripravljen pomagat zrihtat?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 09 Avg 2009 09:20 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 35
še ena spletna stran kjer so testi navigacij: http://www.navigate.si/

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2009 10:24 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice
Uporabniški avatar

Kraj: Domžale
A.F. napisal/-a:
@Dejan:

Doma imam eno tako napravico v okvari (težava s SW):

http://www.navigadget.com/index.php/2006/11/28/mappy-iti

Ima pa Windows CE in I Go.

Bi bil mogoče pripravljen pomagat zrihtat?

Imaš na kartici softver ali posodabljaš preko PCja?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 10 Avg 2009 17:31 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 36
Kraj: Logatec
Softver (program za navigacijo iGo) je na kartici, Windows CE pa je integriran v interni pomnilnik...

Posodabljalo se je prek PCja

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 02 Okt 2009 07:13 
Odsoten
Član UO kluba
Član UO kluba
Uporabniški avatar

Starost: 44
Test: Blaupunkt TravelPilot 500

Resnično modra je tale naprava, lahko na kratko strnemo opis Blaupunktove navigacije TravelPilot 500.

Slika

Gre za predstavnika višjega cenovnega razreda, ki v svet navigacij prinaša kar nekaj originalnih tehnologij, v prvi vrsti uporabo žive videoslike, s katero lajša vožnjo po večjih mestih ali po večpasovnih avtocestnih spletiščih.

Z merami 123 x 90 x 17,5 milimetra in maso 236 gramov je TravelPilot 500 še dovolj majhen za enostavno prenašanje, 4,3-palčni zaslon s tehnologijo TFT pa je obenem dovolj velik tudi za obilico podatkov, s katerimi uporabnika zalaga naprava.

Namenjen je tako profesionalnim popotnikom kot tudi tistim, ki potujejo za zabavo. Vgrajena TeleAtlasova kartografija Slovenije na žalost še ne pozna do potankosti, toliko bolje pa se izkaže s poznavanjem tujih, zlasti zahodnih držav. Sicer se tudi v Sloveniji ne boste izgubili, a ponavadi z navigacijo iščemo tudi po bolj odročnih krajih. Posodabljanje kart proti plačilu poteka prek Blaupunktove spletne strani.

Informativni ekran
Ob vklopu naprave prek osrednjega gumba, ki mu družbo na levi in desni strani delata še priročno hitra gumba za uravnavanje glasnosti zvočnika, vstopimo v osrednji meni. Tam izbiramo med podmeniji navigacija, infotainment, nastavitve ali telefon. Meniji so slovenski, žal pa ne tudi glasovna navigacija. Pohvalimo lahko stabilen in nastavljiv nosilec naprave.

Signal satelitov naprava najde zmerno hitro. Grafika je jasna in informativna. Po želji si lahko vključimo prikaz številnih podatkov, med drugim nadmorsko višino ali opozorila na naslednje parkirišče in bencinsko postajo ob poti. Med zanimivejšimi funkcijami je tudi prilagoditev hitrostnega sloga vožnje, ki ga nato naprava vkalkulira pri načrtovanju poti.
Ne gre pozabiti omeniti še glasovnih ukazov, saj lahko brez odmika rok in oči s ceste poiščemo pot do doma ali do zadnjih uporabljenih destinacij.

Slika

Živa slika za živo predstavo
Kot že omenjeno, je posebnost naprave videonavigacija. Kamera na hrbtni strani projecira sliko s ceste na zaslon, obenem pa jo podloži z različnimi podatki in puščicami, kar se izkaže prav predvsem v zapletenih križiščih, saj realna slika v neznanem okolju precej olajša načrtovanje naslednjega zavoja. Naprava zmore tudi video prepoznavanje znakov za omejitve hitrosti, a je ta funkcija premalo zanesljiva in lahko tudi dvorezna, ker ne prepoznava tudi tabel pod znakom, ki pojasnjujejo, kdaj in za koga omejitve veljajo.

Grafično natančna in koristna je funkcija za pomoč pri razvrščanju po prometnih pasovih. Pri TravelPilotu nam je bilo všeč tudi glasovno podajanje informacij (če izvzamemo jezik), saj naprava ni "težila", kot to počne marsikateri GPS izdelek. Je pa hecno in kar malce preveč olikano, da uporablja besedo "prosim", ko je potrebno zaviti.

Zapletena postavitev menijev
Sama navigacija je na okoli dva tisoč testnih kilometrov poti potekala brez večjih težav, kakšen neugleden pripetljaj, kot je planiranje rute prek kolovozne poti, pa se je vseeno primeril. V zakup smo morali vzeti tudi pomanjkljive podatke o obstoječem avtocestnem križu v Sloveniji. Z ustreznimi posodobitvami kart bo ta minus upamo da kmalu odpravljen. Sistem TMC nam je prihranil kar nekaj minut na račun prometnih zastojev, zaenkrat pa še ne deluje v Sloveniji.

Grajo si naprava zasluži glede razvrščenosti menijev, saj je potrebno kar nekaj vaje s spominom in telovadbe s prsti, da osvojimo vse najbolj pogosto uporabljene funkcije, ki bi bile lahko po našem mnenju do uporabnika precej bolj logično in prijaznejše razporejene.

Samo vnašanje naslovov je dokaj enostavno, naprava med vnašanjem sama izloča naslove, ki ne pridejo v poštev.

Prenosni spomin, predvajalnik, kamera, brskalnik ...
Navigacija je le ena izmed možnosti, ki jih ponuja naprava uporabniku. Če jih na kratko strnemo, njenih 8 GB flash notranjega spomina lahko izkoristimo kot prenosno USB enoto, spomin lahko še dodatno razširimo prek SD kartice. Bluetooth povezava s telefonom je prav tako samoumevna, prek nje lahko predvajamo tudi MP3 datoteke z mobilnika. Zanimiv je jezikovni vodič za vse pogoste fraze v številnih jezikih, že omenjeno kamero z ločljivostjo 2 milijonov točk pa lahko uporabimo tudi za fotografiranje ali snemanje videa. Na napravo lahko prenesemo lastne slike in filme v vseh standardnih formatih, za kratkočasenje je tukaj še nekaj igric, z diktafonom si bomo zapomnili pomembne stvari.

In še ena posebnost – v bližini WiFi točk je mogoče napravo priklopiti na internet in zasurfati po medmrežju, prebirati pošto, opraviti telefonski klic prek interneta ali poslušati internetni radio. Ker prsti pri tem filigramsko natančnem početju niso več dovolj, lahko vzamemo v roke sicer lično pospravljeno palčko. Ne manjka niti priključek AV in/out, na katerega lahko priključimo kamero za vzvratno vožnjo ali zunanjo napravo, s katere lahko predvajamo videe.

Hitro pogreša kabel
Akumulator ni med najsvetlejšimi točkami naprave, saj je na testu naprava stalni vir energije zahtevala že po dobri uri samostojnega delovanja. Pri tem pa bi si želeli nekoliko daljšega kabla, s katerim bi lahko izkoristili tudi kakšno bolj odročno postavljeno 12 V vtičnico v današnjih avtomobilih. Ker zlasti predvajanje filmov napravo hitro "utrudi", je mogoče z ustreznim kablom napravo priklopiti na standardno vtičnico.

Glede na povedano je jasno, da je TravelPilot 500 zelo zmogljiv pripomoček ne samo na cesti temveč tudi ob njej. Slovenski zastopnik je osnovno ceno postavil na 549 evrov, vendar jo v akciji ponuja za 385 evrov. Glede na preverjene zmogljivosti lahko zapišemo, da za slednjo ceno dobite zelo veliko, še posebej, če jo nameravate pretežno potrebovati za pota izven meja.

PLUSI, MINUSI

Plusi: videonavigacija, uporabnost podajajnja podatkov, številne uporabne funkcije, mere, cena glede na ponujeno.

Minusi: slovenska kartografija, avtonomija akumulatorja, neprijazni meniji, ni slovenskega vodenja.

(vir: http://www.zurnal24.si/Blaupunkt-travel ... vto/128967)

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2009 19:50 
Odsoten
dünde
dünde
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Goričko
druščina, mal pomoči prosim. fotr že nekaj časa nekam veliko govori o navigaciji in iz tega sklepam, da bi si jo rad privoščil. :D ker pa kmalu sledi njegov rojstni dan, bi mu kar eno nabavili (seveda bolj za mene kot pa za njega, amapk whatever :škrbina: )

kaj predlagate, kaj se splača, ne rabi(m) nič iz visokega razreda, neko fajno navigacijo da te pripelje kam češ it in da ni 5X5cm... in pa kje bi se dalo nabaviti?

lp

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2009 19:56 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 38
_Xplod_ napisal/-a:
druščina, mal pomoči prosim. fotr že nekaj časa nekam veliko govori o navigaciji in iz tega sklepam, da bi si jo rad privoščil. :D ker pa kmalu sledi njegov rojstni dan, bi mu kar eno nabavili (seveda bolj za mene kot pa za njega, amapk whatever :škrbina: )

kaj predlagate, kaj se splača, ne rabi(m) nič iz visokega razreda, neko fajno navigacijo da te pripelje kam češ it in da ni 5X5cm... in pa kje bi se dalo nabaviti?

lp

Predlagam Garmin nuvi 265W ali 1390T.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2009 20:05 
Odsoten
dünde
dünde
Uporabniški avatar

vse lepo in prav, ampak kaj za manj €€...? kako se pa kaj obnesejo kake no name variante?

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Okt 2009 20:26 
Odsoten
s(t)ilak
s(t)ilak
Uporabniški avatar

Jaz imam garmina 255WT. Za razliko od garmina 265W nima BT ima pa sprejemnik prometnih informacij (trenutno pri nas na Garmin napravah ne deluje, se pa karte rihtajo tako, da bo v kratkem zalaufalo).

Gor je bila prednaložena karta CN 2010.10, na 2GB SD kartico sem še dal AR 2.30 in nakatere ostale "brezvezne" karte.

Vse deluje brez problema in sem super zadovoljen.

http://www.garmin.si/view_product.php?p ... &cat_id=68

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2009 06:04 
Odsoten
Administrator
Administrator
Uporabniški avatar

Starost: 38
Tudi sam uporabljam garmina in sicer nuvi 760 in sem z njim zelo zadovoljen, samo 1x mi je v Nemčiji nagajal TMC, drugače pa bp.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2009 08:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Starost: 53
Kraj: Podgorje
Sam uporabljam Garmina 660,do sedaj brez problemov in preizkusen ze marsikje..pogresam edino karte za visine podvozov,sirino cest itd.,teh pa se zaenkrat pri Garminu(Nauteq) ni...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 21 Okt 2009 09:30 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 35
Kraj: ribnica
glede garmina za mobitel sm biu zlo razočaran.... najbol moteče mi je to da nikjer ni blo opcije po kaki poti se želim peljat, posledično me je avtomatsko pošiljal na avtocesto. tudi ko sem že prestopil slovenijo in se voziu lep cajt po slo, me je pošilju na hr stran po ac.... sicer pa sm najdu altrnativo garminu, sygic. zadeva je čist ql dost lepše zgleda dost bol prijazno govori itd.... edina pomankljivost je v tem da mape niso tako ispopolnjene kot pri garminu.... http://www.sygic.com/

p.s. se opravičujem če je kdo že omenju, se mi neda tolk postov nazaj brat...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Nov 2009 11:19 
Odsoten
dünde
dünde
Uporabniški avatar

no, tud jaz sem nabavil garmina, in sicer nüvi 1200... ima sicer prednaloženo cestno kartografijo, ki pa je tu pri nas bogu za hrbtom bolj v pismu...

in zdaj sem si dolg potegnil AR 2.30 NT in me zanima, kako to stvar sploh dobiti pa garmina gor... pomoč prosim!

Na vrh
 Profil Facebook  

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 171 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: