domov
  • Fiat Klub
  • Prekom d.o.o., obnovljeni deli podvozja
  • WithCar
  • Orange Audio
  • Kovinoplastika Kavs
  • Amortizer d.o.o.
  • Avtotrade d.o.o., Vrhnika
  • Avtoservis Kavčič Marko
  • Poliglob
  • Techno racing
  • A2R

Danes je 25 Maj 2020 06:17

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 613 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Naslednja
Avtor Sporočilo
 Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2011 10:42 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Kraj: Mozirje
Kot vsaj policaj lahko reče da si se nevarno vozil in ogrožal druge, pa je 500€ in 5 pik :D Zdej če se boš 150 peljal na AC te nebo noben ustavljal. Če greš pa 90 čez naselje pa niti ne rabi radarja.

Na vrh
 Profil Facebook  

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2011 21:51 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

eXtreme napisal/-a:
Hvala za pojasnila, ker vsakič k sm zdj audija vidu sm se usrau kwa bo :P

A ti tak policaj v audiju lahko ustavi in ti da kazen za prehitro vožnjo??

evo fantje par nasvetov od mene...

kolega je slab mesec nazaj kupil avto in po naselju divjal 150km+ provida ga je snemala cirka 300m, dubil je 500€ in sodisce nobenih pik niso napisal.
on mi je rekel da je vidu avto za njem ampak da je bil avto zelo dalec za njim ko je samo svignil mino njega ter ga zaustavil.

za tega avdija sm pa ze slisu da obstaja.

radar na dunajski pa po mojih informacijah ne obratuje!!

fora tabel pred radarjem je to da oni umirijo promet!!
obstaja par zakonov da more biti vedno tabla pred radarjem tudi ce policaj meri, in tut policaj praviloma more imeti radar fiksno postavljen!!!
sam to dopovedat policaju je tema!!

na dunajski cesti pri videoteki ruski car kjer so zelo radi stali policaji ali pri optiki policaji nimajo vec pravice meriti hitrosti zaradi tega ker je tista zemlja pri videoteki last fizicne osebe in ne vec drzave.

lp

freestyler!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 16 Feb 2011 22:00 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 28
Kraj: Dolenjska
"Radar" tudi v kanti na prvem izvozu za Novo mesto iz LJ smeri (Karteljevo), kjer je omejitev zmanjšana na 60km/h in tudi piše meritve hitrosti, vendar sem se zadnjič peljal zelo počasi in je tam, kjer naj bi bilo steklo povrhu črna folija. Tako, da zaenkrat najbrš še ne obratuje.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 17 Feb 2011 00:23 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
crni grom napisal/-a:
kolega je slab mesec nazaj kupil avto in po naselju divjal 150km+ provida ga je snemala cirka 300m, dubil je 500€ in sodisce nobenih pik niso napisal.
lp

dokler bodo naši zakoni tole dopuščal do takrt ne bo nič več varnosti na cestah ... ta si zasluži samo še goli otok al pa kopanje ceste po puščavi do konca življenja...

je velka razlika po avtocesti 150 al pa 200 kokr pa po naselju 150 ... halo ... že 80 je veliko preveč čez naselje...

crni grom napisal/-a:
obstaja par zakonov da more biti vedno tabla pred radarjem
lp

tole že en cajt ne drži več ...

crni grom napisal/-a:
na dunajski cesti pri videoteki ruski car kjer so zelo radi stali policaji ali pri optiki policaji nimajo vec pravice meriti hitrosti zaradi tega ker je tista zemlja pri videoteki last fizicne osebe in ne vec drzave.
lp

ta podatek pa drži...in edino prav da so lastniki parcel popizdili ... drgač pa so zdaj polcaji na avtobusni postaji čist na konc tm kjer se dunajska združi v dvopasovnico ...

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2011 19:03 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

tut nakonc mensezdi da ne smejo bit vec,

aja pa un moj kolega ma 3 marca sodisce pa vm javim kaj bo, je pa res da so mu avto zaplenil...

lp

freestyler!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2011 19:35 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

Kraj: ljubljana
crni grom napisal/-a:

aja pa un moj kolega ma 3 marca sodisce pa vm javim kaj bo, je pa res da so mu avto zaplenil...

lp

Uff, upam da ni dal perveč keša v avto :)
Edit: čeprav ne podpiram dirkanja po naseljih :057.gif:

Zadnjič spremenil noobey, dne 19 Feb 2011 20:17, skupaj popravljeno 1 krat.

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 19 Feb 2011 20:08 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 58
noobey napisal/-a:
crni grom napisal/-a:

lp

Fantje, če se meni slučajno kaj takega zgodi,............ ne me obžalovat , ker je bolj da mi avto zaplenijo, kot da pride do še večje škode :032.gif:

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 20 Feb 2011 16:12 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

noobey napisal/-a:
crni grom napisal/-a:

lp

Edit: čeprav ne podpiram dirkanja po naseljih :057.gif:

ma ni lih kupu ga je vse skp 500€, sej zdei se sprasuje ce bo sploh dubu avto nazai

freestyler!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 25 Feb 2011 10:31 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Starost: 45
Kraj: Postojna
Ni ravno radar na slovenskih cestah, je pa kmalu čez mejo, na relaciji kateri se nekateri kar vozijo.

Citiram:
Pozor na avtocesti med Trstom in Palmanovo: safety tutor je neizprosen, 468 glob v prvih šestih urah

3. Februar 2011 14:03,

Na avtocestnem odseku med Trstom in Palmanovo je začel delovati safety tutor, ki nadzoruje hitrost nediscipliniranih voznikov. Gre v bistvu za foto senzorje in za kamere, ki na določenih razdaljah beležijo prehod hitrejših avtomobilov. Računalnik na podlagi časa nato izračuna povprečno hitrost vozila. Safety tutor je neizprosen in točen ter zabeleži tudi najmanjše kršitve. Globe pa nato prispejo direkno na dom kršitelja.

Da gre za zelo resno zadevo poroča že podatek, da je prometna policija v pičlih začetnih šestih urah delovanja safety tutorja izdala že 486 glob za kršitev hitrosti. V kratkem bo safety tutor deloval neprekinjeno 24 ur dnevno in to, kot poroča prometna policija, ne glede na vremenske razmere. Cilj safety tutorja vsekakor ni kaznovanje nediscipliniranih voznikov, temveč vzpostavitev reda in varnosti na avtocestah.

Varnostnih tutorjev je na italijanskih avtocestah vse večje število in so postavljeni tudi drugod na celotnem avtocestnem omrežju, med drugim tudi med Palmanovo in krajem San Stino di Livenza ter na avtocesti A 23 med Palmanovo in Vidmom

http://www.primorski.it/stories/alpejad ... vas_gleda/

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Mar 2011 08:40 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

Radarjev bo še več

Na slovenskih avtocestah je trenutno 18 ohišij za stacionarne merilnike hitrosti. Z vzpostavitvijo "radarske mreže" na najbolj nevarnih odsekih pa se obeta še več radarjev.

Na relaciji Maribor–Koper je 10 ohišij, v katerih so stalno merilniki hitrosti, na relaciji Obrežje–Karavanke in hitri cesti Razdrto–Nova Gorica pa je osem ohišij, v katerih trenutno uporabljajo en radarski sistem. Čeprav ni zakonsko predpisano, so pred vsemi radarji na avtocestah opozorilne table o stacionarnih meritvah.

V bližini cestninskih postaj, kjer je omejitev med 40 in 100 kilometrov na uro, le občasno izvajajo kontrole hitrosti. Za omenjeni nadzor uporabljajo radarski sistem, nameščen v premično ohišje, občasno pa merijo z laserskimi merilniki hitrosti. Hitrost merijo predvsem na mestih, kjer izvajajo razna vzdrževalna dela in na cestninskih postajah, kjer je več prometnih nesreč.

Notranja ministrica Katarina Kresal je pred nedavnim napovedala več radarjev na avtocestah in hitrih cestah. Letos sicer ne načrtujejo nakupov novih radarskih sistemov, za obdobje po letu 2011 pa nameravajo postopno uvesti sekcijsko merjenje hitrosti na avtocestah in na državnih cestah, ko se bo vzpostavila mreža stacionarnih merilnikov hitrosti na točkah, kjer se najpogosteje dogajajo prometne nesreče. En radarski sistem, ki ga trenutno uporabljajo v policiji, sicer stane okoli 25.000 evrov, cena ohišja pa je 5000 evrov. Stroški postavitve so odvisni od več faktorjev, od lokacije postavitve do posebnih zahtev.

Trenutne lokacije ohišij za stacionarne merilnike hitrosti (vir: AMZS):

Gorenjski avtocestni krak:
1. odsek Lipce–Vrba, pred galerijo Moste (smer Ljubljana),
2. odsek Kranj zahod–Podtabor, pred viaduktom Tržiška Bistrica (smer Ljubljana),
3. odsek Kranj zahod–Podtabor, pred viaduktom Tržiška Bistrica (smer Karavanke),

Dolenjski avtocestni krak:
4. odsek Malence–Šmarje Sap, viadukt Reber (smer Ljubljana),
5. odsek Drnovo–Brežice, pred mostom čez Krko (smer Obrežje),

Primorski avtocestni krak:
1. odsek Postojna–Unec, viadukt Ravbarkomanda (smer Ljubljana),
2. odsek Vrhnika–Logatec, vrhniški klanec (smer Ljubljana),
3. odsek Razdrto–Senožeče, elektronski portal s spremenljivo prometno vsebino (smer Koper),
4. odsek Kozina–Črni Kal, pred predorom Kastelec (smer Koper),

Štajerski avtocestni krak:
1. odsek Blagovica–Krtina, počivališče Lukovica (smer Šentilj),
2. odsek Celje–Arja vas, počivališče Lopata (smer Šentilj),
3. odsek Vransko–Blagovica, pred predorom Podmilj (smer Šentilj),
4. odsek Slivnica–Fram, pred razcepom Slivnica (smer Šentilj),
5. odsek Slovenske Konjice–Dramlje, pred viaduktom Slatina (smer Ljubljana),
6. Odsek Fram–Slovenske Konjice, počivališče Polskava (smer Ljubljana),

Vipavska hitra cesta:
1. vipavska hitra cesta, odsek Ajdovščina–Selo, pokriti vkop Vipavski križ (smer Razdrto),
2. vipavska hitra cesta, odsek Selo–Vogrsko, postajališče Šempas (smer Vrtojba),

Ljubljanski cestni obroč:
1. pred predorom Golovec (smer Dolenjska oziroma Primorska).

vir:http://24ur.com/novice/slovenija/radarjev-bo-se-vec.html

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 13 Mar 2011 02:40 
Odsoten
forum moj dom
forum moj dom
Uporabniški avatar

Starost: 37
Kraj: LP
ne podpiram hitre vožnje kot tudi ne podpiram nakupov vseh teh radarjev ki so pomojem samo za polnjenje proračuna...

pa vendar je zanimivo, da je radarjev čedalje več na AC kjer pa kot zanimivost ni toliko nesreč kot jih je denimo po lokalnih cestah...žalostno je le to, da bo tega še več in nakonc bo plačal tisti ki bo vozil 20kmh preveč ... kar pa je na AC zanemarljivo ... v naselju voziti 20 ali 30 preveč je veliko nevarneje kot pa po AC

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2011 10:32 
Odsoten
103 + 1 konj
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Grosuplje
http://www.racunalniske-novice.com/novice/dogodki-in-obvestila/s-skritim-radarjem-nad-cestne-divjake.html?MLSe23b0a591e701b187e9ef924a87c8091

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2011 10:36 
Odsoten
s(t)ilak
s(t)ilak
Uporabniški avatar

Informacija ne drži.
http://www.policija.si/index.php/compon ... i-hitrosti

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 03 Apr 2011 12:56 
Odsoten
Dizel Power
Uporabniški avatar

saj je že v pravem članu spodaj pojasnilo, da to ne drži

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 07 Apr 2011 23:13 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 34
Eno vprašanje imam oz dva: ali deluje radar pri Stari Cerkvi ( pri Kočevju) ter radar malo pred Velikimi Laščami. Namreč vozil sem cca 75 - 80 sem se neki zamislu in evo sem bil že 10m pred radarjem zabliskalo se ni nič sem pa takoj zabemzal na 60.
Me mora kaj skrbeti?

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 11 Apr 2011 20:25 
Odsoten
sam menja žarnice
sam menja žarnice

Starost: 34
res nihče nima informacij če deluje radar? :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2011 10:21 
Odsoten
sam menja olje
sam menja olje
Uporabniški avatar

Starost: 30
Kraj: Domžale
Če se ni zabliskalo potem nima kaj biti :)

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2011 12:45 
Odsoten
stara sablja
stara sablja
Uporabniški avatar

Starost: 32
Kraj: Trbowle
Sem že slišal, da so InfraRdeči flashi noter...in ga sploh ne vidiš, ker ni v tvojem spektru.....

Baje se vidijo samo rdeče lučke v sami škatli....

slišu vidu kazu

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2011 14:26 
Odsoten
je nov in nič kriv
je nov in nič kriv

crni grom napisal/-a:
eXtreme napisal/-a:
Hvala za pojasnila, ker vsakič k sm zdj audija vidu sm se usrau kwa bo :P

A ti tak policaj v audiju lahko ustavi in ti da kazen za prehitro vožnjo??

evo fantje par nasvetov od mene...

on mi je rekel da je vidu avto za njem ampak da je bil avto zelo dalec za njim ko je samo svignil mino njega ter ga zaustavil.

lp

no pa da gremo proti koncu tega, to se je zgodil pri lecrercu, fant je vozil z povprecno hitrostjo 133km/H, dubil je 500€ na licu mesta, nobenih pik.

danes je dubil se od sodisca 1200€ + 18 kazenskih pik + avta ne bo dubil nikoli nazaj + ce ne placa tega u roku meseca dni gre v zapor za en mesec. fant pa nima sluzbe niti dohodka.

to se je zdodil na okoli rutarja ali lecreca ne vem tocno.

freestyler!

Na vrh

Naslov prispevka:
OdgovorObjavljeno: 12 Apr 2011 14:56 
Odsoten
alergičen na rjo
Uporabniški avatar

Starost: 31
Kraj: Notranjska
to pa je čisto drugo kakor samo 500e brez pik :029.gif:

1200 si bo že sposodil, pa bo potem vrnil

130 kmh po naselju praviš... bolje kazen, kakor pa da bi koga povozil do smrti in ga imel na vesti + plačeval še mesečno rento :040.gif:

Na vrh

Prikaži prispevke prejšnjih:  Razvrsti po  
Napiši novo temo Odgovori na temo  [ 613 prispevkov ]  Pojdi na stran Prejšnja  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31  Naslednja

Vsi časi so UTC + 1 ura [ DST ]

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Ne morete pisati prispevkov v temi
Ne morete odgovarjati na teme v forumu
Ne morete urejati prispevkov v temi
Ne morete brisati vaših prispevkov forumu

Išči za:
Pojdi na: